امتیازات حضرت علی اکبر از دیدگاه حضرت آیت الله صانعی

sanei امتیازات حضرت علی اکبر از دیدگاه حضرت آیت الله صانعی

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی صانعی ویژگی های خاص و همچنین ممتاز حضرت علی اکبر(ع) را برشمرد.

به به گفته شفقنا، آن مرجع تقلید در سخنانی به ویژگی های ممتاز و همچنین خاص حضرت علی اکبر(ع) اشاره کرد و همچنین اظهار داشت: نخستین ویژگی آن هم حضرت مساله ایمان می باشد؛ هنگام و زمانی که دید پدر بر بالین او حاضر شده و همچنین «انا لله و همچنین انا الیه راجعون» می گوید، گفت: مگر ما برحق نیستیم؟ امام و پیشوا حسین فرمود:«چرا، ما بر حق هستیم». حضرت علی اکبر گفت: «بگذار کشته و همچنین قطعه قطعه شویم».

او دومین امتیاز علی اکبر(ع) را طلب آب جهت حمله اکثرا و بیشتر به دشمن دانست و همچنین افزود: حضرت علی اکبر هنگام و زمانی که بعد از مقداری نبردکردن به سوی خیمه آمد و همچنین طلب آب کرد جهت فرونشاندن عطش خود نبود بلکه جهت آن بود تا اقتدار و قدرت گرفته و همچنین بر سپاه دشمن مسلط بودن و تسلط داشتن یابد.

آیت الله صانعی گفت: سومین امتیازی که جهت حضرت علی اکبر(ع) می قدرت گفت آن می باشد که ایشان گمان می کرد که امام و پیشوا حسین(ع) از او ناخوش و غمگین شده می باشد لذا اولین جمله ای که هنگام و زمانی که روی زمین افتاد گفت آن بود که «پدرم هذا جدّی رسول الله قد سقانی به کاسه الاوفی شربه لا اظما بعدها ابدا».

او شبیه بودن علی اکبر به پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله(ص) را دیگر ویژگی آن جوون بنی هاشم دانست و همچنین گفت: آن هم حضرت از نظر خلق و همچنین خوی و همچنین رفتار انسانی و همچنین اسلامی شبیه ترین فرد به رسول اکرم(ص) بود.

آن مرجع تقلید امتیاز دیگر حضرت علی اکبر را برخورد امام و پیشوا حسین با فرزندش بعد از شهادت دانست و همچنین گفت: امام و پیشوا حسین(ع) هنگام و زمانی که به بالین علی اکبر(ع) آمد، سر ایشان را برروی زانو قرار داد و همچنین صورت روی صورت او گذاشت، سپس سر برداشت و همچنین خون را از دندان علی خواست بشوید. اینقدر آن مصیبت جهت علی سنگین بوده می باشد که یکی از بزرگان می گفت در صورتی که حضرت زینب جهت دلداری امام و پیشوا حسین(ع) نمی آمد، ایشان همانجا جان می سپرد.

امتیازات حضرت علی اکبر از دیدگاه حضرت آیت الله صانعی در تاریخ ۲۰۱۷-۰۹-۲۸ ۱۴:۰۱:۵۶ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان