اسم حک‌شده بر اتیکت لباس رزم شهید حججی چه بود؟

اسم حک‌شده بر اتیکت لباس رزم شهید حججی چه بود؟

|اسم حک‌شده بر اتیکت لباس رزم شهید حججی چه بود؟ از مسیح داراب|

صدای شیعه: شهید محسن حججی، شهیدی می باشد که با شهادت خود اندوه و همچنین غرور را یکجا به شیفتگان حرم آل الله داد. تصاویری که از اسارت آن شهید نشر یافته شده شد رازهای بسیاری داشت. یکی از رازهای مهم آن عکس اتیکتی بود که روی لباس رزم آن شهید دوخته شده بود، اتیکتی که عنوان " جؤن خادم المهدی" بر روی آن هم حک شده بود.

ولی باید توجه داشت « جؤن » که بود؟ چه شخصیتی داشت؟ و همچنین در تاریخ چگونه به امام و پیشوا زمان خود خدمت کرد؟

در ادامه به معرفی شخصیت «جؤن» از دو کتاب « منتخب التواریخ » و همچنین «وسیلة الدارین فی انصار الحسین علیه السلام » خواهیم پرداخت :

بعد از گذشت ۱۰ روز از واقعه ی جانگداز عاشورا در روز بیستم ماه محرم الحرام قبیله ی بنی اسد که در نزدیکی سرزمین کربلا زندگی می کردند به کربلا آمدند تا ابدان شهدا را دفن کنند. در بین آن ابدان بدنی نورانی را پیدا کردند که صورت او سپید و همچنین بدنی خیلی زیاد معطر داشت. آن بدن متعلق به جُون غلام ابوذر غفاری بود.
جُون کسی بود که امیرالمؤمنین علیه السلام او را به ۱۵۰ دینار خرید و همچنین به ابوذر بخشید. هنگامی که ابوذر را به ربذه تبعید کردند، آن غلام جهت کمک به او به ربذه رفت و همچنین بعد از وفات جناب ابوذر به مدینه مراجعت کرد و همچنین در خدمت امیرالمؤمنین علیه السلام بود تا بعد از شهادت آن هم حضرت به خدمت امام و پیشوا مجتبی علیه السلام و همچنین سپس به خدمت امام و پیشوا حسین علیه السلام رسید و همچنین همراه آن هم حضرت از مدینه به مکه و همچنین از مکه به کربلا آمد.
هنگامی که جنگ در روز عاشورا شدت گرفت؛ او خدمت امام و پیشوا حسین علیه السلام آمد و همچنین جهت میدان رفتن و همچنین دفاع از حریم ولایت و همچنین امامت اجازه خواست. حضرت فرمودند: «در آن سفر به امید عافیت و همچنین سلامتی همراه ما بودی! اکنون خویشتن را به خاطر ما مبتلا نساز».
جُون خود را بر قدم های تبریک و مبارک امام و پیشوا حسین علیه السلام انداخت و همچنین بوسید و همچنین گفت: «ای پسر رسول خداوند تبارک و تعالی! ، هنگامی که تو در راحتی و همچنین آسایش بودید من کاسه لیس تو بودم ، و همچنین حال که به بلا گرفتار هستید تو را رها کنم؟!».

جُون با خود فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کرد من کجا و همچنین آن خاندان کجا؟ لذا عرضه داشت: «آقای من! بوی من بد می باشد و همچنین شرافت خانوادگی هم ندارم و همچنین نیز رنگ من سیاه می باشد. ای اباعبدالله! لطف فرموده مرا بهشتی نمایید تا بویم خوش گردد و همچنین شرافت خانوادگی به دست آورم و همچنین رو سفید شوم. نه آقای من از تو جدا نمی شوم تا خون سیاه من با خون تو مخلوط گردد». جون می گفت و همچنین گریه می کرد به حدی که امام و پیشوا حسین علیه السلام گریستند و همچنین اجازه دادند.
با آنکه جُون پیر مردی ۹۰ ساله بود، جنگ خیلی زیاد نمایانی کرد تا آنکه اطراف او را گرفتند و همچنین زخم های فراوانی به او وارد کردند. هنگامی که روی زمین افتاد ، امام و پیشوا حسین علیه السلام سر او را به دامن گرفتند و همچنین بلند بلند گریستند ، و همچنین دست تبریک و مبارک بر سر و همچنین صورت جُون کشیدند و همچنین فرمودند: « بار الها! رویش را سفید و همچنین بویش را خوش فرما و همچنین با خاندان عصمت علیهم السلام محشورش نما
از برکت دعای حضرت روی غلام مانند ماه تمام درخشیدن گرفت و همچنین بوی عطر از او همچنین به مشام رسید. چنانکه هنگام و زمانی که بدن او را بعد از ۱۰ روز پیدا کردند صورتش منور و همچنین بویش معطر بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوون

انتهای پیام

اسم حک‌شده بر اتیکت لباس رزم شهید حججی چه بود؟ در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان