آیت الله سبحانی: دشمنان دائما علیه تشیع و همچنین نظام فعالیت می کنند/ حفظ نظام در گرو علمی بودن حوزه ها می باشد

آیت الله سبحانی: دشمنان دائما علیه تشیع و همچنین نظام فعالیت می کنند/ حفظ نظام در گرو علمی بودن حوزه ها می باشد

|آیت الله سبحانی: دشمنان دائما علیه تشیع و همچنین نظام فعالیت می کنند/ حفظ نظام در گرو علمی بودن حوزه ها می باشد از مسیح داراب|

صدای شیعه: حضرت آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید در درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به اهمیت مطالعه و همچنین مباحثه دروس توسط طلاب، گفت: طلاب بایستی و حتما درس را مطالعه کنند تا هنگام و زمانی که استاد مباحث و مطالب را گفتن می کند زودتر به جلو بروند، چرا که پیش مطالعه درس را جهت انسان گوارا می کند.

او همچنین افزود: هنگام و زمانی که وارد درس آیت الله بروجردی می شدیم همه طلاب مشغول بحث و همچنین مطالعه بودند، از آن رو پیش مطالعه، مباحثه و همچنین مطالعه بعد از درس جهت فهم درس خیلی زیاد اهمیت دارد و همچنین اثرگذار می باشد.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با اشاره به روایتی از امام و پیشوا زمان(عج)، اظهار داشت: حضرت می فرماید ما در مراقبت و همچنین مواظبت از تو کوتاهی نمی کنیم و همچنین تو را از یاد نمی بریم و همچنین در صورتی که جز آن بود هر آینه بر تو بلا نازل می شد و همچنین دشمنان تو را در کام خود فرو می بردند.

او همچنین ادامه داد: یکی از کارهای امام و پیشوا زمان(عج) دعا جهت شیعیان می باشد، در صورتی که دعای حضرت نبود بلا نازل می شد و همچنین دشمنان چیره می شدند، قریب به ۴۰ سال شمسی از عمر جمهوری اسلامی ایران می گذرد که در سال شمسی ۱۳۵۷ به پیروزی رسید.

حضرت آیت الله سبحانی با گفتن آن که در برابر جمهوری اسلامی یک جهان دشمن وجود دارد، ابراز داشت: از آن هم جایی که دنبال اسلام واقعی به طریق اهل بیت(ع) هستیم بسیاری دشمنی می کنند.

او همچنین عنوان کرد: امروز دشمنان از راه های گوناگون شامل به وسیله ماهواره ها و همچنین به زبان های گوناگون مثل فارسی علیه شیعه و همچنین نظام دائما فعالیت می کنند ولی باید توجه داشت بحمدالله نظام برپا می باشد زیرا و به درستی که که امام و پیشوا زمان(عج) نظر بر شیعیان دارد و همچنین ما را دعا می کنند، ما نیز بایستی و حتما سرباز خوبی جهت حضرت باشیم و همچنین سرباز خوب علم خوب مستلزم و نیاز دارد.

آن مرجع تقلید خاطرنشان کرد: در صورتی که می خواهیم حافظ نظام باشیم حوزه بایستی و حتما حوزه علمی باشد و همچنین عالم و همچنین فقیه، مفسر، خطیب با معلومات تربیت کند، در صورتی که امروز امنیتی وجود دارد و همچنین ان شاءالله خواهد بود بر اثر دعای حضرت ولی عصر(عج) می باشد، بایستی و حتما خواسته حضرت را اجابت کرده و همچنین در علم آموزی فعالیت جدی داشته باشیم.

انتهای پیام

آیت الله سبحانی: دشمنان دائما علیه تشیع و همچنین نظام فعالیت می کنند/ حفظ نظام در گرو علمی بودن حوزه ها می باشد در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان