آن کانال‌های تلگرامی زندگی‌تان را خراب می‌کنند

آن کانال‌های تلگرامی زندگی‌تان را خراب می‌کنند

|آن کانال‌های تلگرامی زندگی‌تان را خراب می‌کنند از مسیح داراب|

صدای شیعه: حالا دیگر کمتر کسی را می‌قدرت پیدا کرد که گوشی تلفن همراهش به اینترنت متصل نشود و همچنین با صفحات مجازی مرتبط نباشد. دنیای اینترنت و همچنین شبکه‌های مجازی قسمت و بخش بسیاری از روزمرگی‌های همه را پرکرده و همچنین نقش مشخص کردن کننده‌ای در الگوهای زندگی آدم‌ها بازی می‌کند؛ ولی باید توجه داشت آن دانستن اکثرا و بیشتر، کیفیت زندگی‌هایمان را بالا نبرده می باشد؟ با ما همراه باشید تا پاسخ را جست‌وجو کنیم.

زنان منزل و خانه‌داری که دستورات پخت‌وپز و همچنین سلامتی و همچنین خیاطی و همچنین منزل و خانه‌داری و همچنین حتی شوهرداری‌شان را از صفحات و همچنین کانال‌ها و همچنین تیم‌ها استخراج می‌کنند و همچنین مردانی که حالا دیگر کمتر کتاب و همچنین روزنامه می‌خوانند و همچنین همه چیز را در تلفن همراهشان جست‌وجو می‌کنند. با همه آن زیاد خواندن‌ها و همچنین اکثرا و بیشتر شدن ورودی اطلاعات به زندگی اشخاص، ولی باید توجه داشت انگار همه قبول دارند که زندگی‌ها بهتر نشده و همچنین کیفیت آن هم بالاتر نرفته می باشد. مشکل را کجا بایستی و حتما جست‌وجو کرد؟ چرا با آنکه اکثرا و بیشتر می‌دانیم، ولی باید توجه داشت آن دانستن اکثرا و بیشتر، کیفیت زندگی‌هایمان را بالا نبرده می باشد؟ با ما همراه باشید تا پاسخ را جست‌وجو کنیم.

کوهی از اطلاعات بی‌کیفیت

تا همین چند سال شمسی پیش که اینترنت و همچنین شبکه‌های مجازی در زندگی‌ها رسوخ نکرده بود دغدغه خیلی از آدم‌های تحصیلکرده جامعه، انتقال اطلاعات و همچنین مفاهیم به خانواده‌ها بود و همچنین مشکل آن بود که چگونه و چطوری اطلاعات مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری جهت زندگی خوب را به گوش خانواده‌ها برسانند. به نوعی در سال شمسی‌های قبل مشکل خانواده‌ها نداشتن اطلاعات بود. حالا، ولی باید توجه داشت وضع تغییر کرده. حالا آن اطلاعات تنها با چندبار لمس‌کردن صفحه تلفن همراه به‌صورت گسترده در اختیار همه افراد خانواده از پهناور و بزرگ گرفته تا نوجوان و همچنین حتی کودکان قرار دارد، ولی باید توجه داشت چیزی که در آن میان کم می باشد صحت و همچنین کیفیت اطلاعات می باشد. حالا انواع و همچنین اقسام روش‌های مدیریت و همچنین منزل و خانه‌داری و همچنین فرزندپروری و همچنین همسرداری و همچنین پخت و پز و آشپزی و همچنین سلامتی و همچنین… به فاصله چند لمس صفحه در اختیار می باشد، ولی باید توجه داشت هیچ نظارت و همچنین سنجش کیفیتی بر اطلاعات در دسترس ما وجود ندارد. یعنی ادمین محترم کانالی که قرار می باشد به تو اصول تغذیه سالم را یاد بدهد می‌تواند به سادگی اصول ابتلا به بیماری را در قالب اصول سلامتی به خورد جامعه بدهد یا بدون اطلاع دقیق هر مطلبی را که از آن‌سو و همچنین آن هم‌سو به‌دستش می‌رسد، بدون بررسی و همچنین راستی‌آزمایی در اختیار تو بگذارد؛ بنابراین به اعتبار آنکه آن پیام‌ها در کانال‌های پر جمعیت نشر یافته شده شده اند به آن هم‌ها اعتماد نکنید.

زندگی‌های روی شیشه

روی دیگر سکه تأثیرات فضای مجازی بر زندگی امروز خانواده‌ها، اثر بدون واسطه و غیر مستقیم زیبایی‌ها و همچنین ظاهر زندگی دیگران در صفحات مجازی بر زندگی خانواده‌هاست. صفحات بی‌شماری که از عکس‌های تولد گرفته تا مسافرت رفتن‌ها و همچنین ماه‌عسل‌ها و همچنین سالگرد ازدواج و همچنین کادوهای آنچنانی و همچنین لاکچری پر می باشد و همچنین به من و همچنین شمای بیننده اینطور القا می‌کند که همه زندگی، زیبایی و همچنین گل و همچنین بلبل و همچنین مسافرت و همچنین کادو گرفتن و همچنین جشن و همچنین… می باشد و همچنین آن زندگی‌ها هیچ تلخی و همچنین سختی ندارند؛ و همچنین جدید و تو و تازه سرحساب که می‌شویم می‌بینیم ما آن‌همه معظلات و مسائل و مشکلات و همچنین سختی در زندگی داریم و همچنین هیچ‌کدام از آن گل و همچنین بلبل‌ها و همچنین جشن‌ها و همچنین… را هم در زندگی نداریم پس حتما آن هم‌ها خوشبختند و همچنین ما هم بدبخت. واقعیت آن می باشد که اغلب آدم‌ها مثل فروشندگان بوتیک‌ها، ویترین و همچنین ظاهر زیبایی از زندگی خود در فضای مجازی در معرض دید دیگران می‌گذارند و همچنین تلخی‌ها و همچنین سختی‌ها و همچنین نازیبایی‌ها را در پس آن ویترین پنهان می‌کنند. من و همچنین شمای مخاطب، ولی باید توجه داشت ظاهر بزک کرده زندگی‌های مجازی را با باطن عیان و همچنین بی‌آرایش زندگی خودمان مقایسه می‌کنیم و همچنین همین می‌می شود که دچار افسردگی و همچنین یاس و همچنین آدرس‌های اشتباه جهت زندگی‌مان می‌شویم. شاید برایتان جذاب و جالب باشد که بدانید در یک بررسی که اخیرا انجام شده، روانشناسان به آن پس نتیجه آن می شود که رسیده‌اند که زوج‌ها و همچنین خانواده‌هایی که رضایت کامل از زندگی جنسی و زناشوییخود دارند، به نسبت زوج‌هایی که کمبودی را در زندگی خود احساس می‌کنند و همچنین رضایت کامل ندارند، حضور کمتری در فضای مجازی دارند. یعنی اتفاقا یک جای کار زندگی آن هم آدم‌هایی که هر روز از دسته‌گل‌های خریداری شده توسط همسرشان جهت ما عکس به اشتراک می‌گذارند، می‌لنگد.

چه بایستی و حتما کرد؟

حالا همه آن‌ها را گفتیم، ولی باید توجه داشت در آن کوران اطلاعات نامعتبر و همچنین غیرموثق چه بایستی و حتما کرد؟ پیش از هرچیز آن جمله کلیشه‌ای، ولی باید توجه داشت مهم را سرلوحه نگاهتان در شبکه‌های مجازی قرار دهید که «هرگز ظاهر زندگی دیگران را با باطن زندگی خود مقایسه نکنید». آن یکی از کلیدهای اصلی واکسینه شدن در برابر امواج مخرب شبکه‌های مجازی می باشد. توصیه دیگر آنکه ارتباط خود را با منابع معتبر و همچنین موثق قطع نکنید؛ برنامه جذاب و جالب و خوب مشخصی در روز جهت خودتان بگذارید. کتاب و همچنین روزنامه بخوانید یا از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های علمی و همچنین تخصصی تلویزیون بهره بری و استفاده کنید. هنوز هم کتاب‌ها و همچنین روزنامه‌ها و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب‌های رسمی صدا و همچنین سیما از منابع معتبر و همچنین علمی و همچنین کارشناسان خبره و همچنین متخصص بهره بری و استفاده و همچنین محتوای ارزشمند علمی تولید می‌کنند و همچنین نسبت به شبکه‌های مجازی هزاران بار قابل اعتمادتر و همچنین موثق‌تر خواهند بود. توصیه بعدی آن می باشد که جهت مسائل تخصصی زندگی‌تان از ورژن و نسخه‌های شبکه‌های مجازی بهره بری و استفاده نکنید. جهت مسائل علم پزشکی جدید به پزشک، مسائل روانشناسی و همچنین خانوادگی به روانشناس و همچنین مشاور، مسائل تغذیه‌ای به متخصص تغذیه، مسائل دینی به روحانیون و همچنین… رفت و آمد و مراجعه کنید. اشکالی ندارد در صورتی که از فضای مجازی اطلاعات ابتدایی و اولیه بگیرید و همچنین دانش ابتدایی و اولیه خود را بالا ببرید، ولی باید توجه داشت سعی کنید حتما با رفت و آمد و مراجعه به متخصص هر موضوع اطلاعات خودتان را بررسی کردن و همچنین تأیید کنید. خودتان و همچنین خانواده‌تان را از آسیب‌ها و همچنین خطرات آن فضا دور نگه‌دارید.

هنگام و زمانی که همه دست به ورژن و نسخه می‌شوند

صدها و همچنین هزاران کانال و همچنین صفحه و همچنین تیم همسرداری، مشاوره روانشناسی، زیبایی، سلامت، فرزندپروری، مراقبت از اتومبیل، طب سنتی و همچنین … و همچنین … جهت لحظه لحظه زندگی‌ها ورژن و نسخه می‌پیچند. جهت اخم تو در برابر همسرتان، نحوه برخورد با فرزندتان و همچنین حتی چینش سفره غذا و همچنین مواد غذایی مصرفی هر روز خدا‌تان. ولی باید توجه داشت به‌واقع چه چیزی تضمین می‌کند آن اطلاعات از منابع درستی به‌دست آمده باشند؟ کدام کانال‌ها و همچنین تیم‌های سلامت‌محور توسط علم پزشکی جدید حاذق مدیریت می‌شوند؟ چه تعداد از کانال‌هایی که محتوای روانشناسی ارائه می‌کنند توسط یک روانشناس اداره می‌شوند؟ واقعیت آن می باشد که متأسفانه خیلی زیاد کم و همچنین در برابر انبوه غیرمعتبرها ناچیز. جو غالب کانال‌ها و همچنین صفحه‌های مجازی آن می باشد که به‌دنبال یک فرد یا شخص ممبر و همچنین عضو و همچنین فالوور اکثرا و بیشتر، هر جنس نامرغوب اطلاعاتی و همچنین محتوای بی‌کیفیت و همچنین بدون منبعی را سر و همچنین شکل زیبایی می‌دهد و همچنین در برابر تو قرار می‌دهد و همچنین همین می‌می شود منبع زندگی تو. به همین راحتی. فلان کانال ورژن و نسخه می‌پیچد که در صورتی که همسرت فلان جشن مشترک زندگی را فراموش کرد حتما به فلان دلیل می باشد و همچنین علاقه‌اش به تو کم شده و همچنین همین می‌می شود بهانه دوری تو از همسری که نه به‌خاطر کم شدن علاقه بلکه به‌دلیل تلاش مضاعف جهت تأمین زندگی خانواده‌اش و همچنین در کوران اشتغالات ذهنی، جشنی را فراموش کرده و همچنین همین می‌می شود مبنای بگومگو و همچنین اختلاف و همچنین درگیری. فلان خانم سلبریتی در اینستاگرامش هر روز خدا از گلفروشی سر کوچه دسته گل سفارش می‌دهد و همچنین با کپشن: «دسته‌گل امروز همسر عزیزم» در معرض دید تو می‌گذارد و همچنین همین می‌می شود مبنای دلسردی تو از همسرتان که چرا نباید جهت من لااقل هفته‌ای یک‌بار از آن دسته گل‌ها بگیرد! و همچنین هزاران هزار ورژن و نسخه و همچنین دستورالعمل دیگر که بدون منبع موثق و همچنین معتبر جهت زندگی‌ها پیچیده می‌می شود.

مراقب عشقتان در طوفان مجازی باشید

زندگی و همچنین همسری فرایندی پیچیده و همچنین منحصر به‌فرد میان ۲ انسان می باشد. سبک‌های همسری و همچنین ابراز علاقه بین زوج‌های متنوع و گوناگون و مختلف متغایر و متفاوت می باشد و همچنین از زوجی به زوج دیگر تغییر می‌کند. نه‌تن‌ها پروفسورهای همه چیزدان ادمین در صفحات مجازی بلکه حتی یک روانشناس خبره کاربلد هم نمی‌تواند جهت همه زندگی‌ها ورژن و نسخه‌ای واحد بپیچد و همچنین طبابت کند. در صفحات مجازی نوشته‌اند در صورتی که همسرتان شب‌ها با گوشی موبایل به خواب می‌رود، حتما در حال خیانت به شماست. یا در کانال غیره ای توصیه شده در صورتی که می‌خواهید راحت زندگی کنید، قبل از آنکه خیلی دیر می شود وکالت قوانین و قانونی حق طلاق را از همسرتان بگیرید و همچنین یا در صفحه پرمخاطب اینستاگرام فلانی توصیه کرده جهت آنکه محبوب قلب همسرتان شوید، از فلان برند لوازم آرایشی بهره بری و استفاده کنید. آن‌ها همه دکان و همچنین بازارهایی خواهند بود که جهت یک فرد یا شخص فالوور اکثرا و بیشتر یا حتی با انگیزه مستقیم تبلیغات به سود یک برند خاص نشر یافته شده می‌شوند. زندگی‌تان را بر آن مبانی سست بنا نکنید و همچنین زندگی‌ای را که می‌می شود شیرین و همچنین دوست‌داشتنی ادامه داد، گرفتار طوفان‌های بی‌دلیل و همچنین ساخته ذهن ادمین‌های محترم کانال‌ها و همچنین صفحات نکنید. شاید همسر تو هر روز برایتان گل نخرد یا سالگرد ازدواجتان را با صدها شمع قرمز روشن روی کفپوش منزل و خانه جشن نگیرد، ولی باید توجه داشت از صبح تا شب، قلبش تنها و فقط جهت تو می‌تپد و همچنین با آرزوی خوشبختی تو به‌عنوان شوهر یا همسر خود به‌دنبال یک لقمه نان حلال می‌دود.

منبع: همشهری آنلاین

انتهای پیام

آن کانال‌های تلگرامی زندگی‌تان را خراب می‌کنند در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان