گروه و حزب‌الله و همچنین موازنه طلایی در میدان

گروه و حزب‌الله و همچنین موازنه طلایی در میدان

|گروه و حزب‌الله و همچنین موازنه طلایی در میدان از مسیح داراب|

صدای شیعه: سید حسن نصرالله پیش‌بینی کرد گروه و حزب‌الله و همچنین ارتش لبنان طی روزهای بعدی به حضور داعش خود خوانده در لبنان از رهگذر گزینه نظامی پایان خواهند داد، ولی باید توجه داشت باب مذاکره مشروط با داعش خود خوانده باز خواهد بود.

قرار می باشد همزمان با پیشروی گروه و حزب‌الله و همچنین ارتش لبنان در ارتفاعات عرسال مذاکرات با نظارت نماینده دبیرکل نهاد ملل در سوریه میان نمایندگان گروهک‌های ضد بشری و ترویستی، گروه و حزب‌الله و همچنین حکومت سوریه انجام می شود. هدف گروه و حزب‌الله آن می باشد که فرصتی به خانواده‌های عناصر داعش خود خوانده داده می شود تا به یک منطقه امن در شمال سوریه منتقل شوند، ضمن آن هم‌که داعش خود خوانده بایستی و حتما تمام اسرای سوری و همچنین لبنانی را نیز آزاد کند.

گروه و حزب‌الله لبنان از یک منظر کاملا انسانی و همچنین اسلامی به‌صورتی مشروط با انتقال خانواده‌های عناصر داعش خود خوانده از منطقه ها و مناطق جرود عرسال به سمت ادلب سوریه موافقت کرد.

یکی از شروط گروه و حزب‌الله، روشن شدن سرنوشت نظامیانی می باشد که طی شش سال شمسی اخیر توسط داعش خود خوانده اسیر شده‌اند، زیرا داعش خود خوانده حاضر نیست درخصوص اوضاع سربازان و همچنین غیرنظامیان دزدی‌شده لبنانی مذاکره کند. از سوی دیگر حکومت سوریه انتقال خانواده‌های عناصر داعش خود خوانده از جرود عرسال به ادلب را مشروط به درخواست رسمی ارتش لبنان از سوریه دانست.

سید حسن نصرالله در سخنان اخیر خود به ملت لبنان وعده داد بزودی گروه و حزب‌الله بر گروهک‌های ضد بشری و ترویستی در منطقه بعلبک هرمل پیروزخواهد شد و همچنین منطقه را از لوث وجود داعش خود خوانده پاکسازی می کند. موضوع غیره ای که دبیرکل گروه و حزب‌الله لبنان در سخنان خود به آن هم اشاره کرد، فشار آمریکا به رسانه‌های لبنانی جهت عدم پوشش پیروزی‌های گروه و حزب الله بر داعش خود خوانده در جرود عرسال بود. آن امر نشان می‌دهد آمریکا و همچنین بعضی جریان‌های سیاسی لبنان مایل نیستند قابلیت‌های میدانی گروه و حزب‌الله در نبرد عرسال در رسانه‌های منطقه‌ای مطرح می شود.

د رطول عملیات مشترک ارتش لبنان و همچنین گروه و حزب‌الله در ارتفاعات استراتژیک عرسال حکومت سعد الحریری، نخست‌وزیر و همچنین رهبر جریان المستقبل مانع پوشش رسانه‌ای آن عملیات شد. با آن‌که آن عملیات در راستای تامین امنیت منطقه بعلبک و همچنین با موافقت ژنرال میشل عون، ریاست‌جمهور لبنان صورت گرفت، ولی باید توجه داشت جریان ۱۴ مارس بشدت با مشارکت ارتش در آن عملیات مخالفت کرد.

حکومت سعد الحریری مدعی بود که ارتش لبنان، تجربه اندکی در جنگ‌های میدانی دارد و همچنین ممکن می باشد در جریان آن عملیات متحمل تلفات و همچنین خسارات سنگینی می شود. داعش خود خوانده وجبهه النصره سه سال شمسی پیش و همچنین بعد از شکست در منطقه القصیر به‌صورتی مطابق و یکدست و همچنین با کمک اطلاعاتی و همچنین لجستیکی آمریکا و همچنین اسرائیل، ارتفاعات مهم عرسال را اشغال کردند.

اساسا هدف جبهه النصره و همچنین داعش خود خوانده از نفوذ در ارتفاعات عرسال واقع در مرز مشترک سوریه و همچنین لبنان، قطع ارتباط محور مقاومت در آن منطقه بود. آزادسازی عرسال که برآیند هماهنگی دقیق میدانی ارتش‌های سوریه، لبنان و همچنین محور مقاومت بود به مفهوم شکست طرح‌های توطئه‌آمیز آمریکا، رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی، گروهک‌های ضد بشری و ترویستی و همچنین جریان ۱۴ مارس لبنان تلقی می‌می شود. تنها کمتر از ۲۰ کیلومتر مربع از ارتفاعات عرسال لبنان و۴۰ کیلومتر از منطقه قلمون اروپایی در مرز مشترک سوریه و همچنین لبنان همچنان در دست داعش خود خوانده مانده می باشد. ارتش‌های لبنان و همچنین سوریه طی روزهای بعدی آن مساحت باقیمانده را نیز آزاد خواهند کرد و همچنین به آن ترتیب آن دومین عملیات مشترک محور مقاومت و همچنین ارتش سوریه در منطقه ها و مناطق مشترک سوریه و همچنین لبنان می باشد.

نخستین عملیات در منطقه القصیر لبنان بود که به عنوان مرکز فرماندهی مشترک ارتش رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی و همچنین گروهک‌های ضد بشری و ترویستی سوریه تلقی می‌شد، شکست خورد. آزادسازی ارتفاعات عرسال باردیگر موجب خواهد شد تا محور ارتباطی غرب سوریه و همچنین شرق لبنان برقرار و همچنین رفت و همچنین آمد شهروندان دو کشور تامین می شود. همچنین آزادسازی عرسال و همچنین استقرار ارتش لبنان در آن منطقه کمک می کند تا ارتش سوریه ارتفاعات قلمون اروپایی را با هزینه کمتری از وجود گروهک‌های ضد بشری و ترویستی پاکسازی کند. مجموعه رخدادهای اخیر سوریه و همچنین لبنان نشان می‌دهد بحران سوریه به پایان خود نزدیک می‌می شود و همچنین گروهک‌های ضد بشری و ترویستی ناچار بایستی و حتما خود را تسلیم یا خاک سوریه را ترک کنند.

منبع: جام جم آنلاین

انتهای پیام

گروه و حزب‌الله و همچنین موازنه طلایی در میدان در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان