کودکانی که زنده زنده سوزانده شدند!

کودکانی که زنده زنده سوزانده شدند!

|کودکانی که زنده زنده سوزانده شدند! از مسیح داراب|

صدای شیعه: روزنامه ایندیپندنت در گزارشی در مورد نسل کشی مسلمانان در میانمار به دست  نیروهای نظامی میانمار و همچنین بودائی های تندرو نوشت: براساس اظهارات شاهدان عینی، کودکان روهینگیا توسط نیروهای نظامی و همچنین شبه نظامی در میانمار سرشان بریده شده و همچنین تعدادی نیز به صورت زنده سوزانده شده‌اند.

براساس آن به گفته، آنها معتقدند که سربازان و همچنین شبه سربازان میانماری مرتکب نسل کشی علیه مسلمانان و همچنین یا کشتن و قتل عام شده‌اند.

طی یک هفته قبل بیش از ۶۰ هزار فرد یا شخص از روهینگیا به دلیل درگیری ها به سمت مرز بنگلادش گریز و فرار کرده‌ و همچنین آواره خواهند بود. آن درحالیست که حکومت بنگلادش نیز مرزها را بسته و همچنین می گوید که ظرفیت میزبانی از آن تعداد پناهجو را ندارد.

بوریس جانسون وزیر خارجه بریتانیا خواستار پایان خشونتها شده و همچنین گفته می باشد که رفتار با روهینگیا لکه ننگی جهت میانمار محسوب می‌می شود.

او همچنین از حکومت آن کشور و همچنین همچنین آنگ سان سوچی برنده جایزه صلح نوبل خواسته که در آن باره وارد عمل شوند.

رجب طیب اردوغان ریاست جمهور ترکیه نیز پیش از آن با نسل کشی خواندن اقدامات میانمار گفته بود که عده ای چشمان خود را بر روی کشتار مسلمانان در میانمار بسته اند.

رنتو مارسودی وزیر خارجه اندونزی جهت گفتگو با مقامات میانمار به آن کشور سفر کرده تا از حکومت میانمار بخواهد خشونت ها علیه مسلمانان را متوقف کنند.

حکومت میانمار مدعی می باشد که ۴۰۰ فرد یا شخص از نیروهای نظامی نیز کشته شده‌اند ولی باید توجه داشت افرادی که در حال گریز و فرار بودند از خشونت وحشتناک سربازان ارتش میانمار و همچنین دیگر گروههای شبه نظامی سخن می‌گویند.

عبدالرحمن ۴۱ ساله به یک موسسه خیریه که آنجا سرویس ها و خدمات ارائه می‌دهد گفته که من از یک حمله ۵ ساعته به روستای «چوت پیین» زنده ماندم و همچنین گریز و فرار کردم.

او همچنین افزود: یک تیم از مردان روهینگیا را در یک کلبه چوبی جمع کرده و همچنین سپس آتش زدند. برادرم در میان آنها بود و همچنین کشته شده است.دیگر افراد خانواده‌ام را در زمینهای اطراف پیدا کردم. روی بدنشان جای گلوله تفنگ و همچنین بریدگی بود. دوتا از برادر زاده هام بدون سر بودند.

سلطان احمد ۲۷ ساله نیز می‌گوید؛ بعضی از اجساد را بدون سر دیدم. ما در منزل و خانه پنهان شده بودیم و همچنین وقتیکه اشخاص مسلح روستای بغلی درحال بریدن سر شهروندان و مردم شهر بودند ما از حیاط پشت گریز و فرار کردیم.

بعضی از اشخاص دیگر نیز که از روستاهای دیگر زنده مانده‌اند میگویند که شاهد بریده شدن سر بعضیها بوده‌اند.

تصاویر ماهواره‌ای که دیده بان حقوق بشر نشر یافته شده کرده نشان می دهد که تنها در یک روستا ۷۰۰ منزل و خانه به آتش کشیده شده و همچنین به خاکستر تغییر پیدا کردن شده می باشد.

دیده بان حقوق بشر میگوید که مستلزم و نیاز می باشد ناظران مستقل به صورت حضوری در منطقه حضور یابند چرا که معتقد می باشد سطح تخریب احتمالا بیش از آن هم چیزی می باشد که در تصاویر ماهواره ای دیده می‌می شود.

مسلمانان روهینگیا که جمعیتی یک میلیون نفری را در میانمار تشکیل میدهند در ایالت راخین در غرب میانمار زندگی می کنند. آن قوم از هیچ یک از حقوق شهروندی میانمار برخوردار نیستند چرا که میانمار آنها را کسی که عضو شهر است آن کشور محسوب نمی کند و همچنین معتقد می باشد که آنها بایستی و حتما به بنگلادش بازگردانده شوند.

انتهای پیام

کودکانی که زنده زنده سوزانده شدند! در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان