کارشناس مسایل بین الملل مطرح کرد افشای قرارداد امنیتی اسرائیل جهت سرکوب وحشیانه مسلمانان میانمار

کارشناس مسایل بین الملل مطرح کرد افشای قرارداد امنیتی اسرائیل جهت سرکوب وحشیانه مسلمانان میانمار

|کارشناس مسایل بین الملل مطرح کرد افشای قرارداد امنیتی اسرائیل جهت سرکوب وحشیانه مسلمانان میانمار از مسیح داراب|

صدای شیعه: حسن هانی زاده در گفتگویی در مورد ابعاد و همچنین علل پیداش پاک سازی قومیتی مسلمانان میانمار تصریح کرد: اقوام مسلمان بیش از ۱۲۰۰۰ سال شمسی پیشینه سکونت در میانمار دارند و همچنین ضمن تشکیل یک تمدن اسلامی در جنوب شرق آسیا به نوعی همزیستی مسالمت آمیز با دیگر ادیان در آن سرزمین بر قرار کرده اند.

او همچنین افزود: از مدتها پیش رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی با هدف زاویه بخشی به انظار و افکار جامعه جهانی و همچنین دور کردن منابع خبری و همچنین نگاه دول اسلامی از تحولات منطقه خاصه اراضی اشغالی، بوادئیان افراطی میانماری را به سرکوب و همچنین کشتار گسترده مسلمین تحریک کرد تا بحران خاورمیانه را به سمت جنوب شرق آسیا انتقال دهد.

تحلیلگر مسایل منطقه و همچنین مولف تاریخ یهود خاطر نشان کرد: در سال شمسی ۲۰۱۵ هیاتی متشکل از شبه سربازان دولتی و همچنین بودائیان افراطی برمه (جمهوری میانمار) یک قرارداد امنیتی نظامی با رژیم اشغالگر قدس به منظور سرکوب وحشیانه مسلمانان روهینگیایی امضا کردند که از آن هم زمان پروژه اخراج، آواره کردن و همچنین به آتش کشیدن منطقه ها و مناطق مسلمان نشین شدت گرفت.

هانی زاده در واکاوی هر چه اکثرا و بیشتر ریشه صهیونیستی افراط در کشتن و قتل عام مسلمانان میانمار تشریح کرد: لابی اسراییلی موجود در ایالات متحده آمریکا به عنوان عقبه حاکمیت نژاد پرست تل آویو، مانع هر گونه واکنش تاثیرگذار نهادهای حقوق بشری و همچنین در راس آن هم نهاد ملل می می شود. چنانکه شاهد هستیم، رخدادهای هولناک انسانی علیه شهروندان میانماری در میان بایکوت خبری غول های رسانه ای دنیا و همچنین سکوت نهاد های بین المللی ادامه پیدا می کند.

او همچنین عدم واکنش مجامع جهانی در قبال کشتار اقوام مسلمان میانمار را اتقاقی ندانست و همچنین گفت: در واقع خفقان خبری پایگاه های اطلاع رسانی غرب و همچنین فعالین حقوق بشری، حکایت از یک توطئه آشکار دارد و همچنین در اصل چراغ سبز اخراج مسلمانان از موطن مادری خود محسوب می می شود.

هانی زاده با گفتن آنکه مواضع فعلی حاکم بر نهاد ملل و همچنین دیگر مراکز بین المللی بیانگر ارتباط و رابطه تنگاتنگ آنها با لابی صهیونیستی بر سر تغییر سرنوشت شهروندان روهینگیایی می باشد، تاکید کرد: شوربختانه در چنین شرایطی شاهد بی تفاوتی کشورهای اسلامی نسبت به اقدامات ددمنشانه حکومت میانمار علیه مسلمانان هستیم. بایستی و حتما گفت عدم حمایت حاکمان به اصطلاح اسلامی منطقه و همچنین جهان ریشه در همکاری امنیتی ریاض و همچنین تل آویو دارد. حتی دبیرخانه نهاد همکاری های اسلامی که مقر آن هم در جده مستقر می باشد از صدور یک بیانیه در محکومیت کشتار میانمار دریغ کرد!

او همچنین در ادامه گفتگو به نقش بسزای جمهوری اسلامی ایران در تعدیل بحران نسل کشی منطقه جنوب شرق آسیا پرداخت و همچنین تصریح کرد: به تازگی تهران درخواست تشکیل نشستی در سطح وزرای خارجه کشورهای اسلامی جهت بررسی کردن موضوع میانمار به نهاد همکاری ها تسلیم کرد ولی باید توجه داشت کارشکنی عربستان سعودی مانع از نمایش آن جلسه فوق العاده شد.

هانی زاده خاطر نشان کرد: به نظر می رسد در صحنه عمل تنها جمهوری اسلامی ایران می باشد که با اهداف انسان دوستانه به کمک آوارگان و همچنین آسیب دیدگان میانماری شتافته می باشد و همچنین موضع گیری روشن و همچنین قاطعانه مقام معظم رهبری مبین آن مبحث مهم می باشد.

آن کارشناس مسایل بین الملل در خاتمه افزود: رویکرد رهبری انقلاب نشان می دهد ایران بدون در نظر گرفتن مذاهب و همچنین گرایشات ملتها، صرفا مسایل بشریت را مورد توجه قرار می دهد. بنابراین آن موضع گیری کاملا نقطه مقابل بی تفاوتی حکومت ریاض در خصوص سرنوشت نوع بشر به ویژه مسلمانان جهان می باشد. غفلتی که به شدت ادعای کلید داری حرمین شریفین توسط پادشاه سعودی را زیر سوال می برد.

منبع: جام جم آنلاین

انتهای پیام

کارشناس مسایل بین الملل مطرح کرد افشای قرارداد امنیتی اسرائیل جهت سرکوب وحشیانه مسلمانان میانمار در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان