هشدار به کاربران مجازی؛ نیمه پنهان بسته‌های اینترنتی شبانه/ هدیه‌ای که تربیت و همچنین معنویت را درگیر می‌کند

هشدار به کاربران مجازی؛ نیمه پنهان بسته‌های اینترنتی شبانه/ هدیه‌ای که تربیت و همچنین معنویت را درگیر می‌کند

|هشدار به کاربران مجازی؛ نیمه پنهان بسته‌های اینترنتی شبانه/ هدیه‌ای که تربیت و همچنین معنویت را درگیر می‌کند از مسیح داراب|

صدای شیعه: شاید به ظاهر چیز خوبی باشد، خوشحال کننده و همچنین یا به صرفه؛ تا جایی که از دستمان هم خارج می‌می شود و همچنین می‌نشینیم و همچنین دانلود می‌کنیم؛ بعد که صبح شد منتظر می‌مانیم که دوباره شب بیاید و همچنین ماجرا از نو آغاز می شود؛ آن ماجرا آنقدر ادامه پیدا می‌کند که شب‌ها را هم روز می‌کنیم، ولی باید توجه داشت غافل از آنکه در آن جریان چیزهایی واقعی را از دست می‌دهیم که با آورده‌های مجازی به هیچ‌وجه قابل مقایسه نیست.
چند سالی می باشد که با گسترش سرویس ها و خدمات اینترنت، پیشکشی از سوی اپراتور‌ها و همچنین شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت به جامعه به نام بسته‌های اینترنتی شبانه که بعضا به صورت مجانی و رایگان و همچنین با تخفیف‌های فوق‌العاده همراه می باشد، ارائه می‌می شود. وجود مفهومی به نام «اینترنت نامحدود شبانه» جهت بسیاری از کاربران که حجم بالایی از اینترنت را مصرف می‌کنند، به ظاهر نعمتی ارزشمند به شمار می‌رود، ولی باید توجه داشت جنبه‌ها تاریک‌تری را به همراه دارد که در آن یادداشت به آن هم خواهیم پرداخت.
درست می باشد که اینترنت در زندگی مدرن امروز نقش گسترده‌ای ایفا می‌کند، ولی باید توجه داشت تا زمانی که مخل زندگی حقیقی نباشد و همچنین مزایای آن هم به زندگی روزمره جامعه آسیب نرساند. بخشی از آسیب‌هایی که محصول اینترنت‌های شبانه خواهند بود شامل آسیب‌های تربیتی، افسردگی، انزوا، دوری از فعالیت‌های دینی، فردی و همچنین حتی فرهنگی و اجتماعی می باشد که محققان با هشدار در مورد آنها از کاربران می‌خواهند در مواجهه با آن فناوری حدود اعتدال را فراموش نکنند.
جذاب و جالب اینجاست که اپراتور‌های تلفن همراه در صدر ارائه‌ آن بسته‌های اینترنتی به کاربران و همچنین بهره بری و استفاده کنندگان از تلفن همراه خواهند بود؛ طرحی که با هدف بهبود تجربه کاربری، فعالیت‌های خودش را آغاز کرد، غافل از آنکه جامعه امروز ما هنوز به سواد کامل و همچنین جامعی در بهره بری و استفاده از آن نوع سرویس ها و خدمات نرسیده می باشد و همچنین در بهره بری و استفاده از آن بسته‌های اینترنتی واکنش‌های نادرست و همچنین آسیب‌زایی را نشان خواهد داد.
همه ما به آن اذعان داریم که فناوری ابزار مفیدی می باشد که متاسفانه اکثر اشخاص نمی‌دانند چگونه و چطوری بایستی و حتما از آن هم به درستی بهره بری و استفاده کنند و همچنین همین پیشامد جدید می‌تواند فناوری را به ابزاری مخرب تغییر پیدا کردن کند‌. در آن میان ارائه سرویس ها و خدمات شبانه به کاربران مجازی با فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن آنکه سرویس ها و خدمات اکثرا و بیشتر و همچنین بهتری ارائه می شود با خود آثار جبران‌ناپذیری را به‌همراه دارد که ابتدایی‌ترین مضرات بیدار ماندن و همچنین نخوابیدن در شب می باشد.
بر اساس اعلام دانشمندان و همچنین پزشکان سلامت، عدم خواب کافی شبانه آسیب‌ها و همچنین مضرات بی‌شماری را روی بدن انسان به بار می‌آورد که شامل آنها می‌قدرت به ديابت، افزایش فشار خون، چاق شدن، سکته مغزی و همچنین افزایش استرس اشاره کرد. حتی اضطراب و همچنین افسردگی تنها معظلات و مسائل و مشکلات ناشی از بی‌خوابی‌ نيستند، بلکه محققان می‌گويند سطح قند خون افرادی که خواب‌شان ناکافی می باشد بالاتر از ديگران می‌‌رود و همچنین توانایی بدنشان در تنظيم ميزان انسولين خون پايين می‌آيد.
همين دليل می باشد که بی‌خواب‌ها بيشتر در معرض خطر ابتلا به ديابت نوع دو قرار می‌گيرند؛ به گفته محققان بی‌خوابی شبانه باعث مضطرب شدن و همچنین افسردگی مي‌می شود؛ در صورتی که بگوييم که کودکان هم می‌توانند به مشکل بالا رفتن فشارخون دچار شوند احتمالا تعجب می‌کنيد؛ ولی باید توجه داشت بی‌خوابی می‌تواند اين مشکل را در میان کودکان هم به وجود بياورد. به نوشته‌ ام اس ان بی‌ سی، پژوهشگران می‌گويند بچه‌هايی که کمتر از شش ساعت و همچنین نيم در شبانه روز می‌خوابند، به معظلات و مسائل و مشکلات جدی فشارخون دچار می‌شوند.
 
البته نوسان فشار خون تنها مشکلی نيست که سراغ بچه‌های بی‌خواب می‌رود؛  پژوهشگران می‌گويند اين اشخاص در نوجوانی ۱۴ قسمت و بخش بيشتر از ديگران ممکن می باشد بيش‌فعال شوند.  همچنین از نظر پژوهشگران يکی از دلايل چاق شدن بی‌خوابی می باشد. محققان می‌گويند بی‌خوابی شبانه می‌تواند مردن و مرگ مغزی را به همراه بياورد؛ به طوری که خوابی می‌تواند خطر سکته مغزي را تا ۵۴ قسمت و بخش بالاتر ببرد.
خطر سکته مغزی، قلبی و همچنین ابتلا به معظلات و مسائل و مشکلات روانی از دیگر آسیب‌های بی‌خوابی می باشد. حتی گفته می‌می شود مغز بی‌خواب‌ها زودتر از ديگران توانایی به‌خاطر آوردن رويدادها و همچنین خاطرات را از دست می‌دهد. نيويورک ديلي نيوز به گفته کرده می باشد که پروتئينی که وجودش می‌تواند باعث ابتلا به بيماری آلزايمر می شود، با به موقع و همچنین کافی خوابيدن در شب از بدن تخليه می‌می شود ولی باید توجه داشت افرادی که خواب‌شان نظم ندارد و همچنین کافی نيست، اين پروتئين در بدنشان انباشته میشود و همچنین زودتر از ديگران آلزايمر می‌گيرند.

نوری که از صفحه دیدن کردن و نمایش دستگاه‌های الکترونیکی متنوع و گوناگون و مختلف به چشمان تو ساطع می‌می شود نیز ذهن را فریب داده و همچنین به آن هم القا می‌کنند که الآن وقت خواب نیست‌ و همچنین به علت همین نور گوشی‌های همراه و همچنین یا مانیتور ترشح هورمون ملاتونین خیلی زیاد کم می‌می شود که آن هورمون از نظر علمی دو ساعت قبل از خواب جهت خوابی آرام بایستی و حتما ترشح می شود.
با وجود تمامی آن آسیب‌ها که شاید قسمت و بخش کوچکی از آن هم در آن یادداشت به آنها اشاره شد، هنوز اپراتورها و همچنین سرویس ها و خدمات‌دهندگان اینترنت اقدام به ارائه بسته‌های مجانی و رایگان شبانه اینترنت می‌‌کنند و همچنین نا‌خواسته و همچنین یا خواسته جامعه را به سمت آن بیماری‌ها حرکت می‌دهند. جدا از تمامی آن آسیب‌های جسمی و همچنین روانی آسیب‌های غیره ای هم در بعد تربیتی با خود به همراه دارد که می‌قدرت آن هم را در عدم قدرت کافی هر روز خدا جهت فراگیری تربیت صحیح و همچنین دقت در اعمال و همچنین پیاده کردن رفتار صحیح خلاصه کرد.
هنگام و زمانی که که چرخه خواب اشخاص به هم می‌ریزد آسیب‌های جسمی و همچنین روانی فردی یا شخصی ساخته یا ایجاد می‌می شود که آن آسیب‌ها شامل عصبی‌شدن، پرخاشگری، نداشتن تمرکز، حالت تهوع، کم صبری، لرزش دست و همچنین امثال آن موارد می باشد. خود آن موارد در روز نیز به علت خستگی و همچنین تنشی که در فرد ساخته یا ایجاد شده بر روی انسان تاثیر می‌گذارد و همچنین او را حتی از انجام عبادت‌های هر روز خدا که مهمترین آن هم نماز می باشد باز می‌دارد
در جریان آن آسیب‌ها فردی که عصبی می باشد روابط اش در خانواده خود به خود دچار اشکال می‌می شود. بنابراین عادت شبانه بهره بری و استفاده از فضای مجازی قبل از خواب می‌تواند روابط خانواده را نیز دچار آسیب کند. درک آن موضوع که توجه بیش از حد اشخاص به دنیای مجازی و همچنین هویت خود در شبکه‌های فرهنگی و اجتماعی آن هم‌ها را از رقابت در دنیای واقعی و همچنین رسیدن به اهداف مهم بازداشته خیلی زیاد آسان می باشد.
متاسفانه بایستی و حتما گفت آن آسیب اکثرا و بیشتر بر روی جوانان و همچنین جوانان و نوجوانان اثرگذاشته می باشد، به طوری که اکثر جوانان به‌جای آنکه با تلاش و همچنین پشتکار تجربه و مهارت بالا‌های مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را جهت رسیدن به اهداف عالی خود در مدرسه، منزل و خانه و همچنین زندگی روزمره کسب کنند، ترجیح می‌دهند اکثرا و بیشتر وقت خود را آن هم هم در زمان خواب و همچنین استراحت با وجود طرح‌های مجانی و رایگان شبانه در شبکه‌های مجازی  به سر کنند.
در پایان ضمن هشدار به تمامی کاربران فضای مجازی و همچنین خانواده‌ها در بهره بری و استفاده صحیح و همچنین به موقع از اینترنت، بایستی و حتما بگوییم که در صورتی که روابط و همچنین خانواده‌تان را دوست دارید نمی‌توانید اینترنت را نادیده بگیرید. در صورتی که در زندگی توازن و همچنین تعادل را رعایت کنید، مطمئناً خیلی بهتر می‌توانید از عوارض بد اینترنت پیشگیری کنید.

منبع: ایکنا

انتهای پیام

هشدار به کاربران مجازی؛ نیمه پنهان بسته‌های اینترنتی شبانه/ هدیه‌ای که تربیت و همچنین معنویت را درگیر می‌کند در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان