نهاد‌های حقوق بشری بحرین: دستگاه امنیتی زندانیان را شکنجه سیستماتیک می‌کند

نهاد‌های حقوق بشری بحرین: دستگاه امنیتی زندانیان را شکنجه سیستماتیک می‌کند

|نهاد‌های حقوق بشری بحرین: دستگاه امنیتی زندانیان را شکنجه سیستماتیک می‌کند از مسیح داراب|

صدای شیعه به نقل از خبرگزاری رویترز: سه نهاد "کانون دموکراسی خلیج فارس و همچنین حقوق بشر"، "انجمن حقوق بشر"و همچنین "صلح دموکراتیک و همچنین حقوق بشر بحرین" دستگاه امنیتی آن کشور را از زمان تاسیس آن هم در سال شمسی ۱۹۶۶ به تا حال به بهره بری و استفاده از قوه افراط‌گرا و همچنین شکنجه هدفمند متهم کرد.

در مقابل یک مسئول امنیتی اعلام کرد، بحرین در مورد آن "ادعاها" بررسی می‌کند.

چند دهه می باشد که دستگاه امنیتی بحرین اهرم رژیم آل خلیفه جهت سرکوب اعتراضات از سوی شیعیان می باشد.

سه نهاد مذکور با صدور گزارشی تحت عنوان "اتاق‌های مردن و مرگ" و همچنین گفتن مثال‌هایی دستگاه امنیتی را بر به کار گیری شکنجه متهم کردند، به عنوان مثال آنها اعلام کردند، ابتسام الصائغ، فعال حقوق بشر در زمان بازجویی در ماه مه مورد شکنجه و همچنین تجاوز جنسی و زناشویی و جنسی از سوی دستگاه امنیتی بحرین قرار گرفت.

همچنین دستگاه امنیتی عادل مرزوق، یکی از مسئولان گروه و حزب مخالف را در ماه مه دستگیر کرده، لباس‌های او همچنین را درآورده، چندین بار آب سرد بر روی آن هم ریخته و همچنین او را به تجاوز به عنف تهدید و همچنین مجبور کردند که عباراتی تکرار کند که بیانگر خیانت او همچنین به وطنش می باشد و همچنین از فعالیت خود در باره حقوق بشر کناره گیری کند.

آن نهاد‌ها خواستند اقدامات دستگاه امنیتی به گردآوری اطلاعات محدود می شود و همچنین اقدام به دستگیری و همچنین اعمال قانون نکند.

مشاور امنیت بحرین گفت، حکومت آن "اتهام های" را به روش جدی پیگیری می کند.

از سوی دیگر نیز، دستگاه امنیتی بحرین مدعی شد به "حفظ امنیت ملی بحرین در چارچوب قوانین داخلی و همچنین بین المللی پایبند می باشد، به همین دلیل در صورت تخلف مجریان دستگاه امنیتی با جدیت با آن هم برخورد می‌کند!"

در سال شمسی ۲۰۱۱ حکومت بحرین انتفاضه فعالان دموکراسی را که اکثر آنها شیعه بودند، خاموش کرد.

بحرین اتهام‌های مخالفان را مبنی بر تبعیض قائل شدن علیه شیعیان چه در سطح اقتصادی و همچنین چه در سطح دولتی را رد کرد، ولی باید توجه داشت دونالد ترامپ، ریاست جمهور آمریکا نسبت به آن اقدامات حکومت بحرین ابراز نگرانی کرد.

رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا با اظهارنظر در مورد نقل از سالانه "آزادی‌های دینی در جهان" گفت، حکومت بحرین به بازجویی، حبس و همچنین دستگیری شیعیان شامل روحانیان و همچنین سیاست‌مداران مخالف ادامه می‌دهد. بحرین نیز اظهارات مذکور تیلرسون را نامناسب و همچنین ناشی از کج‌فهمی او همچنین از حقائق خواند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام

نهاد‌های حقوق بشری بحرین: دستگاه امنیتی زندانیان را شکنجه سیستماتیک می‌کند در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان