نفوذ آرام صهیونیسم در چین

نفوذ آرام صهیونیسم در چین

|نفوذ آرام صهیونیسم در چین از مسیح داراب|

صدای شیعه: به رسمیت شناخته شدن حکومت فلسطین و همچنین افزایش اعتراضات مردمی از عملکرد رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی به خصوص در کشورهای اروپایی که حکومت‌هایی حامی اسرائیل دارند، آن رژیم را در بدترین اوضاع خود طی سال شمسی‌‌های قبل قرار داده می باشد. از سوی دیگر، آمریکا و همچنین کشورهای اروپایی به تکاپو افتاده‌اند تا از هر راهی، توافقنامه صلح میان فلسطین و همچنین اسرائیل را نهایی کرده تا چیزی به نام "حکومت اسرائیل" عملاً بتواند ادامه حیات دهد. اسرائیلی که قبلاً از هرگونه توافق با فلسطینی‌ها سر باز می‌زد، اکنون موضع خود را تغییر داده می باشد. نظر بر آن می باشد که پیشامد جدید صهیونیسم یک چهره جدید سیاست نژادپرستانه "یهود" در غالب سرزمین نیست، بلکه سرزمینی جهت آن قوم ارزش دارد که دغدغه‌های اقتصادی آن هم‌ها را برطرف کند.

موقعیت و همچنین چهره بین‌المللی رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی در هیچ دوره غیره ای مانند آن دوره درخطر نبوده می باشد. سال شمسی ۲۰۱۴ میلادی را بایستی و حتما یکی از بدترین سال شمسی‌ها جهت اسرائیل دانست. طبق آخرین آمار در ماه اکتبر آن سال شمسی، ۱۳۵ کشور از ۱۹۳ عضو نهاد ملل یعنی ۶۹٫۹ قسمت و بخش از افراد آن نهاد، "حکومت فلسطین" را به رسمیت شناخته‌اند .نخست‌ وزیر سوئد در مراسم تحلیف خود در پارلمان آن کشور اعلام کرد که حکومت فلسطین را به رسمیت خواهد شناخت. آن کشور اولین عضو بلندمدت اتحادیه اروپا بود که دست به چنین اقدامی می‌زد.

تنها ده روز بعد آن هم، اوضاع جهت رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی غافلگیرکننده‌ تر هم شد. مجلس عوام انگلیس با رأی قوی ۲۷۴ به ۱۲، با به رسمیت شناختن فلسطین به عنوان یک کشور صاحب حکومت رأی مثبت داد. فرانسه کشور بعدی بود که پارلمانش با رأی ۳۳۱ به ۱۵۱ از حکومت آن کشور خواست تا فلسطین را رسماً یک کشور معرفی کند .آن تمام ماجرا نبود. در آخرین روز سال شمسی ۲۰۱۴، نهاد ملل قطعنامه‌ای را به رأی گذاشت که اصل وجود رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی را زیرسؤال برد. قطعنامه قرار بود تا سال شمسی ۲۰۱۷ به اشغالگری و همچنین "کشور بودن" اسرائیل پایان دهد. هشت عضو شورای امنیت نهاد ملل یعنی روسیه، چین، فرانسه، آرژانتین، چاد، شیلی، اردن و همچنین لوگزامبورگ به آن قطعنامه رأی مثبت دادند، ولی باید توجه داشت با تلاش‌های شدید آمریکا و همچنین اسرائیل، قطعنامه نهاد ملل نتوانست رأی نهم را جهت تصویب نهایی به دست‌ آورد. استرالیا و همچنین آمریکا به آن قطعنامه رأی منفی و همچنین پنج عضو دیگر شامل نیجریه که انتظار می‌رفت رأی مثبت دهد، رأی ممتنع دادند.

با آن حال به نظر می رسد لابی‌ های صهیونیستی در آن سال شمسی ها به نقطه غیره ای از جهان چشم دوخته بودند. آن لابی در چین طی دهه قبل، با بهره بری و استفاده از تسهیلات ارائه شده از مؤسسات فکری و همچنین دانشگاه‌ها و همچنین تیم‌های فشار حامی صهیونیسم و همچنین مؤسسات و همچنین روحانیون تلمودی به دنبال ساخته یا ایجاد ردپایی از خود در زندگی عمومی شهروندان و مردم شهر چین و همچنین مؤسسات آموزشی و همچنین آکادمیک آن هم خواهند بود. هدف از آن فعالیت‌ها ساخته یا ایجاد بستر مناسب جهت پذیرش دیدگاه‌های صهیونیسم با بهره بری و استفاده از تمامی ابزارهای سیاسی جهت توضیح و همچنین دفاع از مواضع و همچنین اقدامات رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی از سوی حاکمیت چین ارزیابی شده می باشد.

آنها به دنبال تغییر مفاهیم آکادمیک در میان چینی‌ها و همچنین تغییر دیدگاه آنها نسبت به رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی و همچنین از دید بعضی کارشناسان فروپاشی یا مدیریت غول اقتصادی فزاینده چینی ها خواهند بود.. تل آویو معتقد می باشد که نزدیکی منافع تجاری بین شهروندان و مردم شهر چین و همچنین کابینه رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی می‌تواند شبکه اقتصادی کاملی را بین دوطرف ساخته یا ایجاد کند. رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی از آن رویکرد می‌تواند در چارچوب منافع اقتصادی خود بهره بری و استفاده کرده و همچنین تا حد بسیاری مناسبات دیپلماتیک و همچنین فرهنگی خود با چین را تقویت کند تا به آن ترتیب به یک حکومت محوری کوچک و همچنین شریک راهبردی چین تغییر پیدا کردن می شود.

کابینه آن رژیم همچنین بسیاری از معابد یهودی را در راستای خدمت به یهودیان حاضر در چین به کار گرفته می باشد. آن معابد به اسراییلی‌ هایی که بنا به مقتضای شغلی و همچنین تحصیلی به چین رفتند، یا چینی‌هایی که به سمت آیین یهودیت گرایش پیدا کردند، سرویس ها و خدمات می دهد .نقطه‌ای که در چارچوب مناسبات چین و همچنین رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی قابل دیدن می باشد، اصرار کابینه آن رژیم جهت احداث تعداد بسیاری از معابد یهودی در استان های چین می باشد. رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی در تأسیس آن معابد عمداً از مهندسی و همچنین معماری بومی چینی بهره بری و استفاده کرده تا بتواند هرچه اکثرا و بیشتر خود را به حکومت چین نزدیک کند. شامل آن موارد کنیسه یهودیان در اقلیم "کایفنگ" می باشد که در آن هم از فرهنگ  و همچنین معماری "کنفوسیوس" الهام گرفته شده و همچنین البته نمادهایی از رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی نیز در آن هم قرار داده شده می باشد.

در عین حال یهودیان چینی در اقدامی برگرفته از منشور صهیونیسم مبنی بر مسلط بودن و تسلط داشتن بر بنگاه های رسانه ای بیش از ۵۰ روزنامه در آن کشور تأسیس کردند که به بیش از ۸ زبان نشر یافته شده می شد. یکی از آن روزنامه‌ها "پیام اسرائیل" نام دارد که در سال شمسی ۱۹۰۴ تأسیس شد. یهودیان همچنین موزه ای کوچک در منطقه کایفنگ تأسیس کردند.

بعد از آغاز مناسبات رسمی چین و همچنین رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی در سال شمسی ۱۹۹۲، کابینه رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی اصرار بسیاری جهت فعال سازی اقدامات یهودیان در چین در دستور کسب و کار خود قرار داد. اسرائیلی ها باشگاه‌های ویژه و همچنین بیمارستان‌ها و همچنین قبرستان‌های مختص یهودیان و همچنین حتی یگان های داوطلب ویژه آنها در آن کشور تاسیس کردند .در سال شمسی‌های اخیر رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی اقدام به تأسیس بسیاری از معابد در چین کرده تا بتواند بعد از گرفتن مجوز از مقامات محلی چینی، شهروندان و مردم شهر یهودی شده آن کشور را تشویق و همچنین از فعالیت‌های دینی و همچنین تلمودی در چین حمایت کند.
سنوگ هونگ بینگ، پژوهشگر چینی الاصل آمریکایی در کتاب خود با عنوان طرح یهود جهت تخریب چین می‌نویسد: در سایه افزایش احتمال معجزه اقتصادی چین، یهودیان جهان توطئه ای جهت مدیریت یا فروپاشی آن اقتصاد پهناور و بزرگ ،طراحی کرده اند. آن ارتباط به ویژه از طریق بانک‌های پهناور و بزرگ وابسته به یهودیان دنبال می‌می شود. یکی از آن بانک‌ها در اختیار خانواده ثروتمند روچیلد یهودی قرار داد که ثروت هنگفتی بالغ بر ۶ میلیارد دلار در اختیار خواهد داشت.او همچنین در کتاب خود از مسلط بودن و تسلط داشتن خاندان ثروت و همچنین اقتدار و قدرت یهودی به ویژه خانواده روچیلد بر بانک مرکزی آمریکا خبر داده و همچنین می‌نویسد که آن خانواده با خرید سهام عمده از بانک مرکزی آمریکا، مسلط بودن و تسلط داشتن خود بر آن هم را افزایش داده می باشد. حتی در صورتی که آن نظریه را نیز کنار بگذاریم، روند یهودی سازی شهروندان و مردم شهر چین در مرحله اخیر به شدت افزایش پیدا کرده و همچنین محافل یهودی تلاش بسیاری جهت نفوذ در جامعه چین دارند.

در عین حال توجه خاص رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی به منطقه ها و مناطق کشاورزی مسلمان‌نشین سین‌کیانگ، در سال شمسی‌های اخیر افزایش یافته می باشد. یکی از سیاست‌های موفق اسرائیل در چین، دیدن کردن و نمایش چهره وجیه و همچنین مناسب اسرائیل در نزد جامعه ۳۰ میلیونی مسلمان چین بوده (آمار رسمی حکومت چین حاکی از وجود ۱۷ میلیون مسلمان در چین می‌باشد. ولی مسلمانان چینی تعداد مسلمانان چین را تا ۷۰ میلیون فرد یا شخص اعلام داشته‌اند) و همچنین سفر سال شمسی ۱۹۹۸ شیمون پرز، ریاست اسرائیلی شورای روابط چین و همچنین اسرائیل به چین و همچنین دیدار او همچنین از پهناور و بزرگ‌ترین و همچنین قدیمی‌ترین مسجد پکن، در راستای ساخته یا ایجاد ارتباط و رابطه دوستانه و همچنین ارتباط معنوی با مسلمانان چین ارزیابی می‌گردد .تلاش به منظور افزایش دیدارهای توریستی اتباع طرفین، از دیگر فعالیت‌های فرهنگی مقامات پکن و همچنین تل‌آویو بوده و همچنین در آن راستا و همچنین در جهت گسترش همکاری‌های اقتصادی در حال حاضر هفته‌ای سه پرواز توسط شرکت هواپیمایی اسرائیل از تل‌آویو به پکن و همچنین شانگ‌های صورت می‌پذیرد .اعطای بورس‌های دانشجویی رشته کشاورزی از سوی اسرائیل به دانشجویان چینی نیز مورد توجه می‌باشد.

اگرچه جمهوری خلق چین در چهار دهه اخیر از مواضع اعراب در قبال اسرائیل حمایت سیاسی می‌کرد ولی از دهه ۱۹۸۰ و همچنین بعد از اتخاذ سیاست درب‌های باز، انجام اصلاحات اقتصادی در چین و همچنین اولویت توسعه اقتصادی در سیاست خارجی و همچنین داخلی آن هم کشور، موضع چین در قبال تحولات اعراب و همچنین اسرائیل تغییر کرد که آن امر با برقراری تماس‌ها و همچنین ارتباطات مقامات سیاسی و همچنین نظامی طرفین، مصادف بوده می باشد .در سیر روند روابط چین ـ اسرائیل (همچنین و علاوه بر اشاره مختصر به تاریخچه روابط طرفین بعد از تأسیس جمهوری خلق چین و همچنین اعلام موجودیت اسرائیل) می‌قدرت دو مقطع بررسی کردن قرار گیرد: قبل از برقراری روابط سیاسی که به روش عمده معطوف به همکاری‌های نظامی محرمانه و همچنین متعاقب آن هم تماس‌های سیاسی محرمانه طرفین بوده می باشد و همچنین بعد از برقراری روابط مشترک با یکدیگر.

با آن حال نباید از نظر دور داشت که صهیونیسم چهره جدیدی از پیشامد جدید قدیمی "یهود" می باشد که در قرن بیستم، ماسک صهیونیستی به چهره گذاشته می باشد. "پیشامد جدید یهود"، پیشامد جدید "نژاد" می باشد می‌گویند ما قوم برگزیده‌ایم. پیشامد جدید دیگر و همچنین مهم‌ترین دغدغه یهود در طول تاریخ، "پول" بوده می باشد. آن‌ قوم به دنبال جای امنی می‌گردند که بتوانند از پول در سایه امنیت بهره بری و استفاده کرده و همچنین هیچ سرزمینی فی نفسه جهت یهود ارزش مذهبی و همچنین اعتقادی ندارد. سرزمینی جهت یهود ارزش دارد که بتواند منافع اقتصادی‌اش را تأمین کند و همچنین امروز آن سرزمین چین می باشد.

با آن حال آن قوم در سراسر دنیا پراکنده شده و همچنین طبق آمار معادل جمعیت یهودی در فلسطین اشغالی، در آمریکا یهودی زندگی می کند. ۵۲۰ هزار یهودی تنها و فقط در پاریس زندگی می‌کنند. در آمریکای لاتین و همچنین آرژانتین، آفریقا، کانادا، ژاپن و همچنین چین هم یهودی ها زندگی می کنند. چه‌روش آن قومی تا آن حد پراکندگی دارد؟ یهودی‌ها می‌گویند جهت که ما را مورد آزار و همچنین اذیت قرار داده‌اند، مجبور شدیم پراکنده شویم. با آن حال، هنگام و زمانی که یهودیت همه منافعش را تا جایی که امکان داشته در یک موقعیت جغرافیایی مکیده، لگد زده و همچنین به جای دیگر مهاجرت کرده می باشد .

در نهایت بایستی و حتما گفت فعالیت‌های لابی‌های صهیونیستی در گوشه و همچنین کنار دنیا به صورت کاملاً محرمانه دنبال می‌می شود، آنچه که در آن مطلب به آن هم اشاره شد، نمونه ای از آن فعالیت های می باشد که به رسانه ها درز کرده می باشد. صهیونیست‌ها با تمامی ابزارهای ممکن در حوادث سیاسی اقتصادی و همچنین فرهنگی و اجتماعی جهت فشار بر مخالفان خود و همچنین نفوذ اکثرا و بیشتر بر حامیان پروژه‌های صهیونیستی در منطقه و همچنین جهان بهره بری و استفاده می‌کنند.

آنها سعی دارند اهرم‌های فشار جهانی نظیر رسانه‌ها و همچنین اقتصاد بین‌الملل و همچنین بازارهای جهانی را تحت سلطه خود گرفته که در حال حاضر کشور پهناور و همچنین مستعد چین را هدف و همچنین اولویت خود می دانند و همچنین با بهره بری و استفاده از آن اهرم‌ها شاخص‌های اقتدار و قدرت جهانی خود را افزایش می دهند. در واقع، آن یک پدیده جهانی می باشد که در صورتی که فردی به هر جایی – در اروپای اروپایی، کانادا، استرالیا، زلاند نو و همچنین آمریکا برود – یک لابی اسرائیلی  وجود دارد که به خوبی نهاد یافته و همچنین تأمین اقتصادی و مالی شده، لابی قدرتمندی که جهت حمایت از اسرائیل حاضر می باشد به جنگ هر چیزی برود.

اغلب نهاد های درگیر در حمایت از اسرائیل، از مقامات تل آویو دستور می گیرند. بسیاری از آن هم ها حتی به روش کامل با حکومت اسرائیل همکاری می کنند و همچنین نهاد های نیمه دولتی و همچنین غیردولتی (ان جی او های) ساختگی خواهند بود. هدف آن هم ها پخش تبلیغات و همچنین نفوذ در شهروندان و مردم شهر کشورهای محل اقامت می باشد که یا به مسیر تل آویو بپیوندند و همچنین یا شهروندان و مردم شهر را با روایات ضد و همچنین نقیض به اشتباه وادار کرده و همچنین واکنش ها را در زمان جنایات بالقوه اسرائیل خفه کنند .متحدان پراکنده یهودی در سراسر جهان توسط یک ماشین سازماندهی شده دولتی توانمند حمایت می شوند که اطلاعات غلط و همچنین دروغ را پخش می کند تا هر زمانی که از اسرائیل انتقاد یا افشاگری می شود، آب را گل آلود سازند.

منبع: العالم

انتهای پیام

نفوذ آرام صهیونیسم در چین در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان