«غدیر؛ استمرار بعثت» نوشتاری از حضرت آیت الله صافی گلپایگانی

صافی «غدیر؛ استمرار بعثت» نوشتاری از حضرت آیت الله صافی گلپایگانی

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی معتقد می باشد: روز تاریخی و همچنین پهناور و بزرگ عید سعید غدیر مانند روز عظیم بعثت با اهمیت و همچنین بی‌نظیر می باشد. آن دو روز با یکدیگر، پیوند و همچنین بستگی کامل دارند. بعثت، اصل، اساس و همچنین پایه انقلاب الهی، جهانی و همچنین جاودانی اسلام، و همچنین روز غدیر مکمّل و همچنین تداوم‌قسمت و بخش آن هم می باشد.

به به گفته شفقنا، آن مرجع تقلید در نوشتاری به مناسبت عید غدیر آورده می باشد: غدیر در وجود، فرع بعثت می باشد و همچنین روز بعثت در بقا، پیش‌آهنگ غدیر می باشد. بعثت، سرآغاز ابلاغ وحی و همچنین عرضه نظامات فراگیر و همچنین همه جانبه اسلام، تا تشکیل حکومت اسلامی و همچنین حاکمیت‌الله به رهبری شخص رسول اعظم صلّی‌الله علیه و همچنین آله می باشد، و همچنین روز غدیر کامل‌کننده دین و همچنین اعلام استمرار نظام عصر نبوّت به رهبری امیرالمؤمنین و همچنین فرزندان آن هم حضرت، ائمه معصوم علیهم السلام می باشد.

آن دو همایون‌روز، با یکدیگر هم‌سویی معنوی و همچنین بستگی ناگسستنی دارند. حصار خلل‌ناپذیر اسلام را که توحید همچون پی بناست، امامت چار دیوار و همچنین بعثت سقف می باشد. پس هیچ‌یک از آن دو روز را از غیره ای بی‌نیازی نیست که هر دو خط اسلام را در تأسیس و همچنین بقا ترسیم نموده‌اند، نه اسلام منهای حکومت و همچنین نظام غدیر می باشد و همچنین نه نظام غدیر، غیر از اسلام می باشد.

غدیر، استمرار نظام رسولان الهی

نظامی که در غدیر به آن هم‌صورت عام و همچنین جلوه رسمی به همگان اعلام شد نظامی می باشد که همواره استمرار داشته و همچنین هرگز منقطع نخواهد شد و همچنین زمین هیچ‌گاه از فردی یا شخصی که صاحب، مدیر و همچنین رهبر آن هم نظام باشد خالی نخواهد ماند. چنان‌که امیرالمؤمنین علی علیه‌السّلام در خبری که خاص و همچنین عام آن هم را روایت نموده‌اند می‌فرماید: “اللَّهُمَ‏ بَلَی‏ لَا تَخْلُو همچنین الْأَرْضُ مِنْ قَائِمٍ للهِ بِحُجَّهٍ إِمَّا ظَاهِراً مَشْهُوراً و همچنینَ إِمَّا خَائِفاً مَغْمُوراً”(۲(

تبعیّت از نظام امامت، وظیفه‌ای همگانی

مسلمانان راستین و همچنین متعهّد همواره تابعیت آن نظام را که نظام امامت و همچنین ولایت می باشد داشته‌اند و همچنین دارند و همچنین در صورتی که به ظاهر تابعیت یکی از نظامات دیگر را داشته باشند و همچنین یا در کشورهای بیگانه ناچار از مراعات نظامات آنها باشند در آن هم حال و همچنین آن هم‌جا نیز بایستی و حتما تابع نظام امامت باشند و همچنین در حال مراعات از نظام‌های غیرمسلمان، بایستی و حتما در محدوده تابعیت از نظام امامت عمل نمایند و همچنین از آن هم خارج نشوند.

لزوم تجلیل از غدیر

بدیهی می باشد روز ابلاغ و همچنین اعلان تشکیل آن نظام که در آن هم واقعیت و همچنین هویت حاکمیت‌الله ظهور می‌یابد از ایام‌الله پهناور و بزرگ می باشد که بایستی و حتما سالروز آن هم را گرامی داشت و همچنین پیام و همچنین درسی را که جهت همه جهانیان به ویژه مسلمانان دارد همواره بازگو کرد. روزی که دین در آن هم به کمال رسیده و همچنین نعمت خداوند متعال بر آن امت تمام یافته می باشد، خیلی زیاد با عظمت می باشد.

یاد آن هم روز که نظام سیاسی دین، اعلام و همچنین رهبری فکری، علمی، معنوی، سیاسی و همچنین امام و پیشوا، حجّه‌الله، ولیّ‌الله و همچنین خلیفه‌الله معرّفی شده می باشد، بایستی و حتما دائما در دل‌ها زنده بماند و همچنین تعهّد جامعه به بزرگداشت و همچنین پیروی از آن هم آشکار باشد.

بایستی و حتما در هر فرصت مناسب و همچنین به خصوص در ماه ذی الحجه پیرامون ابعاد آن نظام، شرایط و همچنین شخصیت بزرگان و رهبران آن هم و همچنین ویژگی‌های حکومت در اسلام، سخنرانی‌ها، کنفرانس‌ها، سمینارها و همچنین تألیف کتاب و همچنین بررسی و همچنین بررسی کردن ادامه یابد.

پیام غدیر، پیام ولایت و همچنین پیام کمال دین و همچنین اعلام نظام جاودانی و همچنین جهانی اسلام و همچنین گفتن بقا و همچنین استمرار نظام عصر رسالت می باشد. محتوای آن پیام، وجود حکومت جهانی و همچنین واحد اسلامی می باشد که بدون انقطاع و همچنین کمترین فترت در همه ادوار و همچنین اعصار برقرار بوده می باشد و همچنین بر هر مسلمانی در هر کجا باشد اگرچه به ظاهر در تابعیت نظام‌های غیر شرعی محسوب می شود واجب می باشد از آن نظام امامت تبعیت نماید و همچنین خود را ملزم به تابعیت آن هم بداند.

مسلمانان راستین در طول متجاوز از چهارده قرن در عصر امثال سلاطین بنی امیه و همچنین بنی عباس و همچنین دیگران، تابعیت آن نظام را داشته و همچنین دارند و همچنین اگرچه آن تابعیت با قوّه قهریه بر آنها تحمیل نشده خود به خود به تعهّدی که در برابر آن نظام دارند و همچنین بیعتی که از امام و پیشوا عصر عجل‌الله تعالی فرجه الشریف در هر زمان به گردن دارند وفا دارند و همچنین از آن هم تبعیت می‌نمایند و همچنین در آن عصر که‌ شمس آسمان ولایت حضرت بقیه‌الله ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداء در پرده غیبت قرار گرفته می باشد از علمای عامل و همچنین فقهای عادل که نوّاب عام آن هم خلیفه یزدان و همچنین رهبر دوران خواهند بود و همچنین به ظاهر عهده‌دار شئون نظام امامت، نگهبان ثغور دین و همچنین دفع بدع مبدعان و همچنین شبهات ملحدان می‌باشند پیروی و همچنین تبعیت می‌نمایند.

پی نوشت ها:

۱٫ سوره مائده، ‌آیه ۶۷٫

۲٫ نهج البلاغه صبحی صالح، حکمت ۱۴۷٫

«غدیر؛ استمرار بعثت» نوشتاری از حضرت آیت الله صافی گلپایگانی در تاریخ ۲۰۱۷-۰۹-۰۸ ۱۷:۱۷:۱۴ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان