«غدیر؛ استمرار بعثت» نوشتاری از حضرت آیت الله صافی گلپایگانی

صافی «غدیر؛ استمرار بعثت» نوشتاری از حضرت آیت الله صافی گلپایگانی

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی معتقد می باشد: روز تاریخی و همچنین پهناور و بزرگ عید سعید غدیر مانند روز عظیم بعثت با اهمیت و همچنین بی‌نظیر می باشد. آن دو روز با یکدیگر، پیوند و همچنین بستگی کامل دارند. بعثت، اصل، اساس و همچنین پایه انقلاب الهی، جهانی و همچنین جاودانی اسلام، و همچنین روز غدیر مکمّل و همچنین تداوم‌قسمت و بخش آن هم می باشد.

به به گفته شفقنا، آن مرجع تقلید در نوشتاری به مناسبت عید غدیر آورده می باشد: غدیر در وجود، فرع بعثت می باشد و همچنین روز بعثت در بقا، پیش‌آهنگ غدیر می باشد. بعثت، سرآغاز ابلاغ وحی و همچنین عرضه نظامات فراگیر و همچنین همه جانبه اسلام، تا تشکیل حکومت اسلامی و همچنین حاکمیت‌الله به رهبری شخص رسول اعظم صلّی‌الله علیه و همچنین آله می باشد، و همچنین روز غدیر کامل‌کننده دین و همچنین اعلام استمرار نظام عصر نبوّت به رهبری امیرالمؤمنین و همچنین فرزندان آن هم حضرت، ائمه معصوم علیهم السلام می باشد.

آن دو همایون‌روز، با یکدیگر هم‌سویی معنوی و همچنین بستگی ناگسستنی دارند. حصار خلل‌ناپذیر اسلام را که توحید همچون پی بناست، امامت چار دیوار و همچنین بعثت سقف می باشد. پس هیچ‌یک از آن دو روز را از غیره ای بی‌نیازی نیست که هر دو خط اسلام را در تأسیس و همچنین بقا ترسیم نموده‌اند، نه اسلام منهای حکومت و همچنین نظام غدیر می باشد و همچنین نه نظام غدیر، غیر از اسلام می باشد.

غدیر، استمرار نظام رسولان الهی

نظامی که در غدیر به آن هم‌صورت عام و همچنین جلوه رسمی به همگان اعلام شد نظامی می باشد که همواره استمرار داشته و همچنین هرگز منقطع نخواهد شد و همچنین زمین هیچ‌گاه از فردی یا شخصی که صاحب، مدیر و همچنین رهبر آن هم نظام باشد خالی نخواهد ماند. چنان‌که امیرالمؤمنین علی علیه‌السّلام در خبری که خاص و همچنین عام آن هم را روایت نموده‌اند می‌فرماید: “اللَّهُمَ‏ بَلَی‏ لَا تَخْلُو همچنین الْأَرْضُ مِنْ قَائِمٍ للهِ بِحُجَّهٍ إِمَّا ظَاهِراً مَشْهُوراً و همچنینَ إِمَّا خَائِفاً مَغْمُوراً”(۲(

تبعیّت از نظام امامت، وظیفه‌ای همگانی

مسلمانان راستین و همچنین متعهّد همواره تابعیت آن نظام را که نظام امامت و همچنین ولایت می باشد داشته‌اند و همچنین دارند و همچنین در صورتی که به ظاهر تابعیت یکی از نظامات دیگر را داشته باشند و همچنین یا در کشورهای بیگانه ناچار از مراعات نظامات آنها باشند در آن هم حال و همچنین آن هم‌جا نیز بایستی و حتما تابع نظام امامت باشند و همچنین در حال مراعات از نظام‌های غیرمسلمان، بایستی و حتما در محدوده تابعیت از نظام امامت عمل نمایند و همچنین از آن هم خارج نشوند.

لزوم تجلیل از غدیر

بدیهی می باشد روز ابلاغ و همچنین اعلان تشکیل آن نظام که در آن هم واقعیت و همچنین هویت حاکمیت‌الله ظهور می‌یابد از ایام‌الله پهناور و بزرگ می باشد که بایستی و حتما سالروز آن هم را گرامی داشت و همچنین پیام و همچنین درسی را که جهت همه جهانیان به ویژه مسلمانان دارد همواره بازگو کرد. روزی که دین در آن هم به کمال رسیده و همچنین نعمت خداوند متعال بر آن امت تمام یافته می باشد، خیلی زیاد با عظمت می باشد.

یاد آن هم روز که نظام سیاسی دین، اعلام و همچنین رهبری فکری، علمی، معنوی، سیاسی و همچنین امام و پیشوا، حجّه‌الله، ولیّ‌الله و همچنین خلیفه‌الله معرّفی شده می باشد، بایستی و حتما دائما در دل‌ها زنده بماند و همچنین تعهّد جامعه به بزرگداشت و همچنین پیروی از آن هم آشکار باشد.

بایستی و حتما در هر فرصت مناسب و همچنین به خصوص در ماه ذی الحجه پیرامون ابعاد آن نظام، شرایط و همچنین شخصیت بزرگان و رهبران آن هم و همچنین ویژگی‌های حکومت در اسلام، سخنرانی‌ها، کنفرانس‌ها، سمینارها و همچنین تألیف کتاب و همچنین بررسی و همچنین بررسی کردن ادامه یابد.

پیام غدیر، پیام ولایت و همچنین پیام کمال دین و همچنین اعلام نظام جاودانی و همچنین جهانی اسلام و همچنین گفتن بقا و همچنین استمرار نظام عصر رسالت می باشد. محتوای آن پیام، وجود حکومت جهانی و همچنین واحد اسلامی می باشد که بدون انقطاع و همچنین کمترین فترت در همه ادوار و همچنین اعصار برقرار بوده می باشد و همچنین بر هر مسلمانی در هر کجا باشد اگرچه به ظاهر در تابعیت نظام‌های غیر شرعی محسوب می شود واجب می باشد از آن نظام امامت تبعیت نماید و همچنین خود را ملزم به تابعیت آن هم بداند.

مسلمانان راستین در طول متجاوز از چهارده قرن در عصر امثال سلاطین بنی امیه و همچنین بنی عباس و همچنین دیگران، تابعیت آن نظام را داشته و همچنین دارند و همچنین اگرچه آن تابعیت با قوّه قهریه بر آنها تحمیل نشده خود به خود به تعهّدی که در برابر آن نظام دارند و همچنین بیعتی که از امام و پیشوا عصر عجل‌الله تعالی فرجه الشریف در هر زمان به گردن دارند وفا دارند و همچنین از آن هم تبعیت می‌نمایند و همچنین در آن عصر که‌ شمس آسمان ولایت حضرت بقیه‌الله ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداء در پرده غیبت قرار گرفته می باشد از علمای عامل و همچنین فقهای عادل که نوّاب عام آن هم خلیفه یزدان و همچنین رهبر دوران خواهند بود و همچنین به ظاهر عهده‌دار شئون نظام امامت، نگهبان ثغور دین و همچنین دفع بدع مبدعان و همچنین شبهات ملحدان می‌باشند پیروی و همچنین تبعیت می‌نمایند.

پی نوشت ها:

۱٫ سوره مائده، ‌آیه ۶۷٫

۲٫ نهج البلاغه صبحی صالح، حکمت ۱۴۷٫

«غدیر؛ استمرار بعثت» نوشتاری از حضرت آیت الله صافی گلپایگانی در تاریخ ۲۰۱۷-۰۹-۰۸ ۱۷:۱۷:۱۴ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn