عفو بین الملل اعلام کرد؛ سکوت مرگبار آمریکا و همچنین انگلیس در قبال سرکوب ها در بحرین

عفو بین الملل اعلام کرد؛ سکوت مرگبار آمریکا و همچنین انگلیس در قبال سرکوب ها در بحرین

|عفو بین الملل اعلام کرد؛ سکوت مرگبار آمریکا و همچنین انگلیس در قبال سرکوب ها در بحرین از مسیح داراب|

صدای شیعه به نقل از رویترز: عفو  بین الملل در گزارشی که روز پنجشنبه نشر یافته شده شد، کشورهای اروپایی و همچنین در صدر آنها آمریکا و همچنین انگلیس را متهم کرد که چشم خود را به روی سرکوب معترضان در بحرین بسته اند.

بنابر به گفته عفو بین الملل، در فاصله ژوئن ۲۰۱۶ تا ژوئن۲۰۱۷ در بحرین ۱۶۹ فرد یا شخص از معترضان بازداشت، شکنجه، تهدید یا ممنوع الخروج شدند. 

بر اساس آن به گفته، عفو بین الملل که یک نهاد مدافع حقوق بشر می باشد، اعلام کرد : آن سرکوب  به نرخ جان شش فرد یا شخص شامل یک کودک منجر شده می باشد.
۹ مورد شکنجه مخالفان در زندان به آن نهاد غیردولتی به نقل شده می باشد که هشت مورد آنها تنها در ماه مه سال شمسی ۲۰۱۷ بوده می باشد.

عفو بین الملل از سکوت آمریکا و همچنین انگلیس در قبال سرکوب در بحرین ابراز تاسف کرد.

آن دو کشور از اقتدار و قدرت نفوذ بالایی در رژیم سنی آل خلیفه در بحرین برخوردارند، ناوگان پنجم آمریکا در آن کشور مستقر می باشد و همچنین قوه دریایی انگلیس نیز در آنجا تاسیسات قابل توجهی دارد.

عفو بین الملل اعلام کرد: بر خلاف باراک اوباما ریاست جمهور قبلی آمریکا، دونالد ترامپ کلمه‌ای در باره آن موضوع حرف نزده می باشد.

در به گفته آن نهاد غیردولتی آمده می باشد: «ریاست جمهور ترامپ در مارس ۲۰۱۷ به حمد پادشاه بحرین اعلام کرد، با روی کار آمدن حکومت او همچنین (ترامپ) دیگر فشاری (بر رژیم آل خلیفه) وجود نخواهد داشت.
به نظر می رسد رژیم بحرین آن حرف ترامپ را چراغ سبزی جهت ادامه دادن به سرکوب معترضان تفسیر کرده می باشد.»

بحرین، کشوری می باشد با اکثریت شیعه که توسط یک خاندان سنی اداره می می شود. اکثریت شیعه آن کشور می خواهند که حقوقشان به رسمیت شناخته می شود.

آن کشور از سال شمسی ۲۰۱۱ درگیر اعتراضات مردمی می باشد.

انتهای پیام

عفو بین الملل اعلام کرد؛ سکوت مرگبار آمریکا و همچنین انگلیس در قبال سرکوب ها در بحرین در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان