صهیونیسم، وهابیت و همچنین منافع راهبردی امریکا اضلاع مثلث تروریسم افراطی

صهیونیسم، وهابیت و همچنین منافع راهبردی امریکا اضلاع مثلث تروریسم افراطی

|صهیونیسم، وهابیت و همچنین منافع راهبردی امریکا اضلاع مثلث تروریسم افراطی از مسیح داراب|

صدای شیعه: جمعه قبل راننده یک خودروی ون با زیر گرفتن عابران در یکی از خیابانهای شلوغ شهرستان بارسلون اسپانیا ۱۴ فرد یا شخص را کشت و همچنین دستکم ۱۲۰ فرد یا شخص را هم زخمی کرد. بعد از آن حمله هم نقل از های غیره ای نشر یافته شده شد که پلیس چند حمله دیگر را در بعضی منطقه ها و مناطق اسپانیا خنثی کرده می باشد. حمله ضد بشری و ترویستی در بارسلون یکی از دهها موارد حملات ضد بشری و ترویستی، که آن روزها کشورهای اروپایی را با تهدید روبرو کرده می باشد.  

در حادثه ضد بشری و ترویستی نیس فرانسه، عامل حمله از یک کامیون جهت زیر گرفتن عابران بهره بری و استفاده کرد. در حومه پاریس یک خودرو تیمی از سربازان را در اوایل ماه اوت زیر گرفت در حملات مرگبار پاریس در سال شمسی ۲۰۱۵ 

۱۳۰ فرد یا شخص کشته و همچنین  368 فرد یا شخص زخمی شدند. در حملات ضد بشری و ترویستی بروکسل  در مارس ۲۰۱۶ هم ۳۴ فرد یا شخص کشته و همچنین ۱۳۶ فرد یا شخص زخمی شدند و همچنین حملات ژوئن سال شمسی جاری در لندن نیز به کشته شدن ۷ فرد یا شخص و همچنین زخمی شدن ۴۸ فرد یا شخص منجر شد و همچنین داعش خود خوانده مسوولیت آن حملات را پذیرفت

به نوشته روزنامه فرانسوی لوفیگارو، از سال شمسی ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ دست کم پنج هزار کسی که عضو شهر است اروپایی جهت کمک به گروههای مسلح تروریست به کشورهای خاورمیانه رفته اند و همچنین بعد از شکست داعش خود خوانده در عراق،  بین یک هزار تا سه هزار افراط گرای اروپایی که در صفوف داعش خود خوانده می جنگیدند به اروپا بازگشته اند و همچنین آن دقیقا آن هم پیشامد جدید ای می باشد که به شدت مایه نگرانی مقامات اروپا شده می باشد

حالا استمرار حملات ضد بشری و ترویستی در اروپا آن ضرورت را آشکار کرده می باشد که  مقام های اروپایی نخست ریشه های واقعی تروریسم و همچنین افراط گرایی را شناسایی  و همچنین سپس جهت نابودی آن پدیده راهکارهای موثر اتخاذ نمایند.

در حال حاضر بعضی صاحب نظران رشد افراط گرایی را ناشی از معظلات و مسائل و مشکلات اقتصادی و همچنین فرهنگی و اجتماعی و همچنین بعضی دیگر ناشی از ایدئولوژی انحرافی وهابیت که آموزه اصلی آن هم تکفیر دیگران می باشد می دانند.

در صورتی که گاهشمار حملات ضد بشری و ترویستی  در جهان را بعد از حادثه ۱۱ سپتامبر بر شماریم به موارد متعددی از حملات در خاورمیانه، اروپا، آسیا و همچنین افریقا بر می خوریم که مسوولیت آن هم مانند حملات ضد بشری و ترویستی مادرید در سال شمسی ۲۰۰۴ یا از سوی القاعده یا حملات پاریس در سال شمسی ۲۰۱۵ از سوی دیگر گروههای ضد بشری و ترویستی مانند داعش خود خوانده به عهده گرفته شده می باشد که در حملات خود از نمادها یا شعارهای اسلامی بهره بری و استفاده کرده اند و همچنین همه آن گروهها در پیروی از آئین وهابیت وتکفیر دیگران اشتراک داشته اند و همچنین همین موضوع سبب شده می باشد تا آن فرضیه که نبرد با تروریست ها نبردی ایدئولوژیک می باشد تقویت می شود و همچنین بنابر آن تا با ریشه های مشترک آن حملات مقابله نشود پیروزی بر تروریسم بعید به نظر می رسد چرا که بعد از شکست یک تیم ، تیم غیره ای پدید  خواهد آمد چنانچه بعد از تضعیف القاعده، داعش خود خوانده به و همچنین جود آمد حالا در صورتی که داعش خود خوانده هم شکست بخورد تیم غیره ای با همین تفکرات پدید خواهد آمد. سوال اینجاست که آن ایدئولوژی افراط گرا چیست و همچنین منبع تغذیه اقتصادی و مالی و همچنین گسترش آن هم چه نهاد وقدرتی می باشد؟ کنترل آن گروهها در کجاست؟

در پاسخ به آن سوال ها به سادگی با بررسی کردن گاهشمار حملات ضد بشری و ترویستی در جهان و همچنین عاملان آن حملات می قدرت پی برد که منشاء فکری پیدایش آن گروههای ضد بشری و ترویستی مبتنی بر اندیشه های افراطی و همچنین ورژن و نسخه غلطی می باشد که آئین جعلی وهابیت از اسلام ارائه می کند و همچنین عربستان سعودی در ترویج آن آئین از طریق ساخته یا ایجاد مراکز و همچنین مدارس دینی دست دارد.

روزنامه نیویورک تایمز چندی پیش در گزارشی در مورد ترویج وهابیت توسط عربستان سعودی بابیان آنکه آل سعود مشروعیت خود را از آن ایدئولوژی نفرت انگیز می گیرد افزود آن کشور با در آمد های حاصله از فروش نفت تنها در کشورهایی که اکثرا و بیشتر جمعیت آن هم را غیر مسلمانان تشکیل می دادند، هزار و همچنین سیصد و همچنین پنجاه و همچنین نه مسجد، دویست و همچنین ده مرکز اسلامی، دویست و همچنین دو کالج و همچنین دو هزار مدرسه احداث کرده می باشد که آموزه های وهابیت را ترویج می کنند

ولی باید توجه داشت آن بخشی از واقعیت می باشد قسمت و بخش غیره ای از ریشه های تروریسم به منافع راهبردی امریکا و همچنین رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی یا بعضی کشورهای اروپایی زیرا و به درستی که انگلیس برمی گردد که با مدارا کردن یا بهره بری و استفاده ابزاری از آن آئین هدف های اقتصادی، سیاسی و همچنین یا سلطه طلبی و همچنین برتری ژئوپلتیک خود را دنبال می کنند و همچنین همین موضوع سبب شده می باشد تا علی رغم نتایج تحقیقات موسساتی زیرا و به درستی که موسسه جکسون در انگلیس که فاش کرده می باشد عربستان در ترویج افراط گرایی از طریق آیین وهابیت در آن کشور نقش اصلی داشته می باشد به خاطر منافع اقتصادی ناشی از فروش تسلیحات شرکت های انگلیسی، لندن بر آن نقش سرپوش بگذارد. یا آنکه رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی جهت فشار بر مقاومت ضد اشغالگری، به عربستان و همچنین متحدانش با توصیف دروغین کشورهای میانه رو نزدیک می شود و همچنین در مقابل جریان های مقاومت ضد اشغالگری را به عنوان گروههای ضد بشری و ترویستی معرفی نماید یا با حمایت از گروههای ضد بشری و ترویستی، حاشیه امنی جهت خود در برابر محور مقاومت پدید آورد.  البته امریکا هم در کنار هدف های اقتصادی و همچنین سیاسی، سلطه طلبی وبرتری جوئی های ژئوپلیتک خود را دنبال می نماید چنانچه پیدایش القاعده در افغانستان جهت بیرون راندن ارتش سرخ شوروی از آن کشور پس نتیجه آن می شود که همکاری سیا با عربستان بود و همچنین هیلاری کلینتون وزیر مسائل خارجه وقت امریکا هم  به آن پیشامد جدید اذعان کرده می باشد.

دونالد ترامپ هم که از لزوم متوقف کردن ایدئولوژی افراطی سخن گفته و همچنین در صدر برنامه جذاب و جالب و خوب هایش قرار داده بود 

به جای مبارزه با آن اندیشه در اولین سفر خود ماه مه به ریاض رفت و همچنین در آنجا قراردادهای اقتصادی و همچنین تسلیحاتی به ارزش ۵۰۰ میلیارد دلار امضا کرد و همچنین در باره تاسیس مرکزی جهت مقابله با حمایت اقتصادی و مالی از تروریسم با افرادی به توافق رسید که نقش اصلی را در ترویج وحمایت اقتصادی و مالی از آن هم دارند.

نقطه اینجاست که کمک های اقتصادی و مالی قابل توجه رژیم سعودی به مراکز تخصصی و همچنین تحقیقاتی در دانشگاه های آمریکا، شامل نخبه ترین مؤسسات هم سبب بازدارندگی در مقابل انتقادات و همچنین عدم انجام تحقیقات در باره تأثیرات تبلیغات وهابیت در گرایش به افراطی گری می می شود. جا دارد  اشاره می شود خبرگزاری فرانسه به نقل از یک منبع بلژیکی روز یکشنبه اعلام کرد یک امام و پیشوا جماعت مظنون به عضویت در تیم ضد بشری و ترویستی عامل حملات روز پنجشنبه در کاتالونیا، از ژانویه تا مارس ۲۰۱۶ در قسمت و بخش مشولان در حومه بروکسل، پایتخت بلژیک اقامت داشته می باشد.  اشاره به آن نقطه ضروری می باشد که بعد از انفجارهای ۲۲ مارس  2016 در بروکسل  که به کشته شدن دستکم ۳۱ فرد یا شخص منجر شد بررسی از عاملان آن انفجارها مشخص کرد که آنان با مدارس و همچنین مساجدی که عربستان جهت تعلیم اندیشه های تکفیری  وهابیت  در منطقه مولنبیک در حومه بروکسل ساخته می باشد و همچنین تامین اقتصادی و مالی آنها را به دست دارد  در ارتباط بوده اند ولی باید توجه داشت به نظر می رسد از آن هم زمان هیچ اقدامی در آن باره صورت نگرفته بوده که عامل حملات بارسلون که با آنجا ارتباط داشته نقشه اش را  اجرا کرده می باشد.

اینجاست که یادآوری مقاله ای از روزنامه یا نشریه پولیتیکو در مورد مبارزه با تروریسم ضروری به نظر می رسد که چندی پیش نوشته بود  ایده‌های وهابی‌گری و همچنین سلفی‌گری که عربستان سعودی مشوق و همچنین مروج آن هم می باشد، دشمن واقعی ما خواهند بود، آن روزنامه یا نشریه  در اشاره به  مماشات مقام های امریکایی با عربستان افزوده بود از سال شمسی ۲۰۰۱ میلادی که وقایع یازدهم سپتامبر رخ داد، سیاستِ ما جهت مقابله با تروریسم آنقدر ناکارآمد بود که گویی سیاستگذارانِ ما یک فیل پهناور و بزرگ را در یک اتاق کوچک، نمی‌دیدند و همچنین به جای رسیدگی به علل اصلیِ پدیده تروریسم تلاش داشتند معلول ‌های آن هم را از بین ببرند.

منبع: خبرگزاری صدا و همچنین سیما

انتهای پیام

صهیونیسم، وهابیت و همچنین منافع راهبردی امریکا اضلاع مثلث تروریسم افراطی در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان