حضرت آیت الله وحید خراسانی: تکمیل دین به ولایت علی می باشد/ حضرت علی مقدار و اندازه و میزان سنجش انبیا و همچنین اولیا در قیامت

photo 2017 09 06 11 38 18 حضرت آیت الله وحید خراسانی: تکمیل دین به ولایت علی می باشد/ حضرت علی مقدار و اندازه و میزان سنجش انبیا و همچنین اولیا در قیامت

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی با گفتن آنکه ولایت علی تکمیل کننده دین می باشد گفت: روزقیامت که می می شود علی مقدار و اندازه و میزان می باشد، یعنی از آدم تا عیسی بن مریم، همه انبیا،اوصیا، اولیا به علی سنجیده می شوند که نسبتشان به او چه قسم می باشد . آن عقل را حیران می کند.

به به گفته شفقنا، آن مرجع تقلید در درس تفسیر قرآن امروز خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، ضمن تبریک عید غدیر اظهار داشت: خداوند تبارک و تعالی را نشناخت کسی جز آن هم کس که شب که می شد یتململ کتململ الصبی . علی را ما نشناختیم . پیش آمد غدیر خم می باشد.  چه روزی؟! “الیوم أکملت لکم دینکم” . “إن الدین عند الله الإسلام” ولی باید توجه داشت مکمل علی می باشد؛ تکمیل به ولایت علی می باشد.

صدق آن مطلب . “أتممت علیکم نعمتی” ، همه نعم ، ناقص ولی باید توجه داشت ولایت او مکمل. آن اسرار معلوم نشده. “و همچنین رضیت لکم الإسلام دینا”. کی او را شناخت؟ آن قرآن.

“و همچنین الله لو أعطیت أقالیم السبعه بما تحت أفلاکها” ؛ و همچنین الله در صورتی که هفت اقلیم را به علی بدهند با آنچه تحت افلاک آن اقالیم می باشد تا پوست جوی را از دهن مورچه ای در بیاورم، نخواهم. آن عدل مطلق در عالم عقل را مبهوت کرده . اقالیم هفت گانه بما تحت افلاکها ، در عوض پوست جو از دهن مورچه در بیاورد،  نخواهد . که شناخت؟ عقل حیران می باشد.

ندای جبرئیل بین زمین و همچنین آسمان

آن زندگی ندیده!… ندیده کسی در جهان آن سعادت: به کعبه ولادت، به مسجد شهادت. در کعبه متولد شد ، در کوفه در محراب عبادت در حال سجده ، فرق شکافت. مهم آن می باشد جبرئیل بین زمین و همچنین آسمان فریاد زد: ” تهدمت و همچنین الله أرکان الهدی”، ولی باید توجه داشت خود او دست روی فرق شکافته گذاشت، گفت : ” فزت و همچنین رب الکعبه” . آن می باشد علی بن ابی طالب. کی او را شناخت؟

مهم آن روزگار نیست. مهم آن هم می باشد: ” و همچنین السماء رفعها و همچنین وضع المیزان”. عقل آن جا حیران می باشد . آسمان مرفوع خاتم النبین می باشد مقدار و اندازه و میزان موضوع امیر المؤمنین می باشد. روزقیامت که می می شود علی مقدار و اندازه و میزان می باشد، یعنی از آدم تا عیسی بن مریم، همه انبیا،اوصیا، اولیا به علی سنجیده می شوند که نسبتشان به او چه قسم می باشد . آن عقل را حیران می کند.

ختم کلام، کلام خاتم می باشد. یا علی خداوند تبارک و تعالی را نشناخت الا من و همچنین تو، من را نشناخت الا خداوند تبارک و تعالی و همچنین تو، تو را نشناخت الا خداوند تبارک و تعالی و همچنین من .

حضرت آیت الله وحید خراسانی: تکمیل دین به ولایت علی می باشد/ حضرت علی مقدار و اندازه و میزان سنجش انبیا و همچنین اولیا در قیامت در تاریخ ۲۰۱۷-۰۹-۰۶ ۱۴:۱۰:۱۹ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان