حضرت آیت الله نوری همدانی: همبستگى علماى مسلمان مستلزم و نیاز امروز جهان اسلام می باشد

hamedani 42 حضرت آیت الله نوری همدانی: همبستگى علماى مسلمان مستلزم و نیاز امروز جهان اسلام می باشد

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی گفت: مناظره های علمی با سایر ادیان عامل مهمى براى ارتباط با علمای ادیان و همچنین مذاهب می باشد و همچنین آن سابقه در طول تاریخ موجود بوده می باشد.

به نقل از شفقنا، آن مرجع تقلید در دیدار هیئت ها و همچنین شخصیت های علمی و همچنین سیاسی در لبنان، مستلزم و نیاز امروز جهان اسلام را همبستگی علمای مسلمان دانست و همچنین اظهار داشت: استکبار و همچنین صهیونیست با بهره بری و استفاده از اختلاف و همچنین ساخت فرق دروغین بنام داعش خود خوانده و همچنین وهابیت و همچنین سلفی گری در پی منزوی کردن اسلام خواهند بود.

او افزود: وظیفه اول علما زمان شناسى می باشد که در روایات ما خیلی زیاد بر آن هم تاکید شده می باشد، زمان شناسى به آن هم معنا که نقشه های دشمنان را رصد کنیم توطئه های تبلیغاتی و همچنین شبهات آنان را پاسخ دهیم و همچنین آن اصل بررسی کننده و پروهشگر نمى می شود مگر در تقویت علمی و همچنین تهذیب خودمان بکوشیم.

آیت الله نوری همدانی ادامه داد: امام و پیشوا صادق علیه السلام و همچنین ائمه معصومین علیهم السلام بر احیای امر تاکید داشته اند؛ احیای امر یعنی معرفی اسلام ناب محمدی (ص) به دنیا بدون اختلاف و همچنین درگیری .

او لبنان را در احیای امر اهلبیت علیهم السلام پیشتاز معرفی کرد و همچنین گفت: علمای بزرگی مثل شیخ حر عاملی، شیخ بهایی، دیگران تا در دوران نزدیک به ما مثل میر حامد حسین و همچنین سید محسن امین در آن مسائل و همچنین ترویج فرهنگ اهلبیت تلاش کردند که آن فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن بایستی و حتما ادامه یابد.

آن مرجع تقلید یکى از ویژگی های فقه اهلبیت علیهم السلام را اتصال به وحی برشمرد که با بهره بری و استفاده از قرآن می باشد یا سلسله سند به پروردگار متعال می رسد و همچنین خاطرنشان کرد: مناظره های علمی با سایر ادیان عامل مهمى براى ارتباط با علمای ادیان و همچنین مذاهب می باشد و همچنین آن سابقه در طول تاریخ موجود بوده می باشد .

آیت الله نوری همدانی همچنین اخلاص و همچنین معنویت را لازمه کار علما دانست.

حضرت آیت الله نوری همدانی: همبستگى علماى مسلمان مستلزم و نیاز امروز جهان اسلام می باشد در تاریخ ۲۰۱۷-۰۹-۱۴ ۱۷:۴۳:۲۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان