حضرت آیت الله نوری همدانی در آغاز جلسه درس خارج فقه: تفقه نردبانی جهت رسیدن به مقامات عالی می باشد

نوری همدانی حضرت آیت الله نوری همدانی در آغاز جلسه درس خارج فقه: تفقه نردبانی جهت رسیدن به مقامات عالی می باشد

شفقنا- حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به ویژگی خاص فقه شیعه گفتن داشت: توفیق و همچنین سعادت ما به آن می باشد که اشتغال عمده ما اشتغال فقهی می باشد.

به نقل از شفقنا، آن مرجع تقلید با اشاره به روایتی از رسول اکرم(ص) که فرمود«اذا ارادالله بعبده خیرا و همچنین فقهه فی الدین» اظهار داشت: خداوند تبارک و تعالی را شاکریم علم فقه که علم مبارکی می باشد را اشتغال ما قرار داده می باشد.

او با اشاره به روایتی از امام و پیشوا جواد(ع) که فرمود: «تفقه ثمن هرچیز گرانبهایی می باشد» افزود: هرچه در نظر انسان از فرصت، جوانی و همچنین وقت گرانبهاست همه را در برابر تفقه بدهد زیرا و به درستی که نردبانی جهت رسیدن به مقامات بلند می باشد.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به روایت غیره ای گفتن داشت: تمام آنچه در احادیث ما از اهل بیت می باشد به خداوند باز می گردد و همچنین آن اختصاص به فقه ما دارد و همچنین فقه های دیگر اینگونه نیستند زیرا و به درستی که فقه ما به اهل بیت بر می گردد و همچنین کلام اهل بیت هم به خداوند تبارک و تعالی بر می گردد.

او در پایان تاکید کرد: توفیق و همچنین سعادت ما به آن می باشد که اشتغال عمده ما اشتغال فقهی می باشد.

حضرت آیت الله نوری همدانی در آغاز جلسه درس خارج فقه: تفقه نردبانی جهت رسیدن به مقامات عالی می باشد در تاریخ ۲۰۱۷-۰۹-۰۴ ۱۱:۵۳:۱۹ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان