حضرت آیت الله صافی گلپایگانی: پیشرفت قم بایستی و حتما در همه جنبه های اسلامی باشد

صافی و همچنین سقائیان نژاد حضرت آیت الله صافی گلپایگانی: پیشرفت قم بایستی و حتما در همه جنبه های اسلامی باشد

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی با آن تعبیر که قم، بایستی و حتما قم بماند گفت: هر کس که به اینجا مسافرت می‌کند بایستی و حتما آن هویّت دینی را در بالاترین شکل خود احساس کند. پیشرفت قم بایستی و حتما در همه جنبه‌های اسلامی باشد.

به به گفته شفقنا، آن مرجع تقلید در دیدار شهردار قم با تقدیر و همچنین تشکّر از او همچنین و همچنین همکارانش، ابراز داشت: همین که مقصد صحیح را شناخته‌اید و همچنین به آن هم سمت در حال حرکت هستید، ان شاء الله مرضیّ حضرت ولیّ‌عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف خواهد بود. بدانید که خدمت به شهرستان مقدّس قم، خیلی زیاد مغتنم می باشد، و همچنین آن هم، توفیق بزرگی می باشد که از جانب خداوند متعال نصیب تو شده می باشد.

او در بخشی از سخنان خود، با اشاره به سوابق عظیم مذهبی شهرستان قم، افزود: قم همواره، جایگاه خیلی زیاد مهمّی دراسلام داشته، و همچنین مورد توجّه بزرگان علم و همچنین دین بوده می باشد. قم را نمی‌می شود با دیگر شهرهای پهناور و بزرگ کشور مقایسه کرد، بلکه می‌قدرت گفت که شهرستان مقدس قم، مهمتر از سایر نقاط می باشد. لذا بایستی و حتما کارِ در قم هم بهتر از سایر شهرستان ها باشد.

آیت الله صافی گلپایگانی در قسمت غیره ای از سخنان خود، با اشاره به بُعد بین المللی قم، گفت: در حال حاظر تنها نگاه داخل کشور به قم نیست، بلکه تمام دنیا نگاهش متوجه قم شده می باشد. لذا در برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها و همچنین فعالیت‌ها بایستی و حتما نگاهتان، نگاه فراتر از یک شهرستان معمول باشد. کار در قم، کار جهت یک شهرستان نمونه مذهبی در جهان می باشد.

او در ادامه توصیه‌های خود، به چند نقطه اساسی اشاره کرد و همچنین افزود: بایستی و حتما در برنامه جذاب و جالب و خوب‌هایتان به چند نقطه توجه ویژه داشته باشید؛ نقطه اوّل، حفظ هویت قم به عنوان شهرستان پهناور و بزرگ مذهب اهل البیت علیهم السلام و همچنین علم و همچنین دانش می باشد. قم، بایستی و حتما قم بماند و همچنین هر کس که به اینجا مسافرت می‌کند، آن هویّت دینی را در بالاترین شکل خود احساس کند. پیشرفت قم بایستی و حتما در همه جنبه‌های اسلامی باشد یعنی هم در جنبه عمران و همچنین رفاه و همچنین هم در جنبه‌های اخلاق و همچنین معنویت و همچنین حجاب و همچنین امثال آن هم. نقطه دوّم، رسیدگی به محرومان و همچنین ضعفا می باشد. در برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها و همچنین فعالیت های خود، از توجه به آن قشر جامعه، غافل نشوید، و همچنین اساس را، خدمت به آنها قرار دهید. نقطه سوّم که بایستی و حتما مورد توجه قرار بگیرد، گذرا بودن مسئولیت‌هاست. اشخاص بسیاری در قم به عنوان مسئول بوده‌اند و همچنین در حال حاظر دیگر نیستند. آنچه که می‌ماند آثار خیر و همچنین برکات وجودی شخص می باشد. همّت کنید اقداماتی که انجام می‌دهید طوری باشد که آیندگان، از آثار تو به خیرونیکی یاد کنند و همچنین در محضر خداوند متعال در روز قیامت، سربلند باشید.

در پایان، آن مرجع تقلید با تقدیر و همچنین تشکر فراوان از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های ایام اعیاد و همچنین شهادت ائمه علیهم السلام مخصوصاً برنامه جذاب و جالب و خوب عید غدیر امسال توسط شهرداری، گفت: از تلاش‌های خالصانه تو در امر تعظیم شعائر تشکر می‌کنم و همچنین امیدوارم ان شاء الله آن برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها ادامه پیدا کند. بنده هم جهت موفقیت تو و همچنین همکارانتان دعا نموده، و همچنین از خداوند متعال می‌خواهم که با اخلاص و همچنین سعی و همچنین تلاش بتوانید روز به روز، در جهت آبادانی و همچنین عمران قم از همه جنبه‌ها موفق‌تر باشید.

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی: پیشرفت قم بایستی و حتما در همه جنبه های اسلامی باشد در تاریخ ۲۰۱۷-۰۹-۱۲ ۱۶:۴۵:۲۷ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان