حضرت آیت الله سبحانی: گاهی بعضی قلم شکسته ها یاد می کنند که مهریه خرید زن می باشد

سبحانی  حضرت آیت الله سبحانی:  گاهی بعضی قلم شکسته ها یاد می کنند که مهریه خرید زن می باشد

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی سبحانی گفت: گاهی بعضی قلم شکسته ها یاد می کنند که مهریه خرید زن می باشد ولی اینگونه نیست مهریه تکریم زن می باشد و همچنین بایستی و حتما جهت روز مبادای زن احتیاط کند.

به به گفته روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا در قم، آن مرجع تقلید در مراسم آغاز سال شمسی تحصیلی جامعه الزهرا و همچنین حوزه های علمیه خواهران که در تالار بیداری اسلامی جامعه الزهرا برگزار شد، با اشاره به مساله آفرینش زن از نظر قرآن کریم اظهار داشت: قرآن در زمانی طلوع کرد که جامعه بشری و همچنین به خصوص در حجاز جهت زن ارزشی قائل نبودند .

او با گفتن آنکه در چنین شرایطی بایستی و حتما آیات قرآنی را ارزیابی کنیم و همچنین پس نتیجه آن می شود که را بدست بیاریم عنوان داشت: قرآن آفرینش زن و همچنین مرد را یکسان تلقی می کند و همچنین هر دو را انسان کامل می داند.

آیت الله سبحانی تصریح کرد: در آفرینش کوچکترین فرقی بین مرد و همچنین زن نیست حتی خداوند آفرینش زن را مستقل می داند علی رغم آنچه که در تورات می باشد زن از دنده آدم آفریده شده می باشد قرآن مستقلا تلقی می کند؛ خلقت آدم استقلال دارد، خلقت حوا هم استقلال دارد و همچنین همچنین مراحل بعدی.

او خاطرنشان کرد: خداوند در مقام تکریم انسان و همچنین نیز قصاص تفاوتی بین زن و همچنین مرد قائل نمی می شود همچنین هنگامی که می خواهد ارزش یابی عمل کند بین زن و همچنین مرد قائل به فرق نیست .

آن مرجع تقلید با ذکر آن مطلب که ماهیت قصاص با دیه متغایر و متفاوت می باشد، ابراز داشت: قصاص در واقعیت و حقیقت تجاوزی به انسان شده می باشد و همچنین حق دارد جبران کند ولی باید توجه داشت دیه ربطی به انسانیت ندارد بلکه مرتبط به ضرر مادی می باشد. در صورتی که مردی را بکشند ضرر اقتصادی آن هم اکثرا و بیشتر از زن می باشد زیرا مرد نان آور منزل و خانه می باشد به همین دلیل دیه مرد اکثرا و بیشتر از زن می باشد ولی در مورد قصاص به یک مقدار و اندازه می باشد.

او با طرح آن سئوال که در صورتی که حقوق زن و همچنین مرد یکی می باشد چرا مردان دو برابر ارث می برند؟ گفت: اولا همه جا آن بحث و داستان حاکم نیست در صورتی که در مسائل ارث مطالعه کنید سه نوع می باشد؛ گاهی زن و همچنین مرد مساوی می برند مثلا در صورتی که پسری بمیرد پدر و همچنین مادر هر دو ثلث به ارث می برند . گاهی عکس می باشد مرد کمتر و همچنین زن اکثرا و بیشتر، فرض کنید مادری میمیرد شوهرش ربع می برد زیرا و به درستی که ولد دارد ولی دخترش نصف می برد پس آنچنان نیست که همه جا حق زن کمتر باشد آن ها مصلحت دارد آیا بالاتر از آن حقوقی هست؟

آیت الله سبحانی ادامه داد: در کشور فرانسه تا چند سال شمسی قبل زن حق تصرف در دارایی ها خود بدون اجازه شوهر نداشت ولی باید توجه داشت آن امر الهی می فرماید زن استقلال اقتصادی دارد و همچنین همه آن ها حاکی از آن هم می باشد که حقوقش در نظر گرفته شده می باشد.

او همچنین مهریه را نوعی تکریم زن دانست و همچنین گفت: گاهی بعضی قلم شکسته ها یاد می کنند که مهریه خرید زن می باشد ولی اینگونه نیست مهریه تکریم زن می باشد و همچنین بایستی و حتما جهت روز مبادای زن احتیاط کند و همچنین در جایی می فرماید مبادا زنی را طلاق دادی از مهریه اش بکاهی . آن حقوقی می باشد که جهت زن می باشد.

آن مرجع تقلید با اشاره به آیه ۷ سوره نساء گفت: در آن آیه گفتن می کند که در صورتی که پدر و همچنین مادر و همچنین نزدیکانی بمیرد جهت زنان و همچنین مردان نصیب قائل شده می باشد همچنین نشان می دهد که آن کتاب ساخته بشر نیست بلکه تنها می تواند وحی الهی باشد.

او با گفتن آنکه مرحوم آیت الله بروجردی مطرح کردند که بایستی و حتما حقوق زن و همچنین مرد مساوی باشد افزود: مساوات عدالت نیست بایستی و حتما زن و همچنین مرد حقوقشان عادلانه باشد؛ عدالت در اسلام مطرح می باشد نه مساوات. گاهی مساوات ضد ارزش می باشد و همچنین بایستی و حتما عدالت رعایت می شود.

آیت الله سبحانی با گفتن آنکه قستی از جامعه ما را زنان تشکیل می دهد، گفت: نباید تنها به مردها توجه کرد زیرا و به درستی که جامعه ما جامعه مرکبی هست و همچنین تک جنسی و زناشویی و جنسی نیست.

او ادامه داد: جامعه الزهرا در واقعیت و حقیقت یک نوع عنایت به زنان و همچنین جامعه می باشد که در قبل آن عنایت نبود و همچنین بعد از انقلاب به زنان توجه شد و همچنین آن خود یکی از گام های بلندی می باشد که اسلام برداشته می باشد؛ همین روش که مردان می توانند در معارف بالا بروند زنان نیز می توانند در معارف بالا بروند.

آن مرجع تقلید با گفتن آنکه دشمن در کمین زنان می باشد، به هجمه فرهنگی دشمن اشاره کرد و همچنین ابراز داشت: معنی آزادی آن نیست که میکروب را پخش کنید بعد بیایم جمع کنیم بلکه از اول بایستی و حتما جلوی میکرب را بگیریم بنابراین دقت کنید همینطور که قستی از جامعه را تشکیل می دهید در فضای مجازی هدف دشمن هم هستید.

او به طلاب خواهر تاکید کرد: منابع تان بایستی و حتما سازنده باشد تا بتواند زنان را از انظار و افکار بد برهاند و همچنین جامعه الزهرا بایستی و حتما برنامه جذاب و جالب و خوب های تبلیغی و همچنین تعلیمی باشد و همچنین کتاب هایی که تدریس می می شود در مسیر تبلیغ باشد.

آیت الله سبحانی با گفتن آنکه ۹۰ قسمت و بخش طلاب خواهر بایستی و حتما مبلغه و همچنین ۱۰ قسمت و بخش در طریق اجتهاد باشند، خاطرنشان کرد: امروز ما به تبلیغ بیش از هرچیزی مستلزم و نیاز داریم.

او با اشاره به آستانه ماه محرم گفت: از تو می خواهم که سخنرانی در مجالس داشته باشید زیرا و به درستی که بایستی و حتما مکتب محرم و همچنین عاشورا را جهت شهروندان و مردم شهر شرح دهیم پس در مقابل آن همه حقوق از تو تکالیفی هم خواسته شده می باشد که یکی از آن تکالیف آن می باشد که روش تو در خاواده ها بهترین تبلیغ می باشد. نسبت به شوهران و همچنین بستگان تحولی در زندگانی آنان ساخته یا ایجاد کنید و همچنین بتوانید با اخلاق و همچنین فقه خود، فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن و همچنین اخلاق شوهران و همچنین برادران و همچنین اطرافیان را عوض کنید که آن خود یک خدمت عظیم می باشد.

حضرت آیت الله سبحانی: گاهی بعضی قلم شکسته ها یاد می کنند که مهریه خرید زن می باشد در تاریخ ۲۰۱۷-۰۹-۱۳ ۱۴:۴۹:۱۶ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان