حضرت آیت الله جوادی آملی: ما حق نداریم اسلامی حرف بزنیم ولی قارونی فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کنیم

img 2948 حضرت آیت الله جوادی آملی: ما حق نداریم اسلامی حرف بزنیم ولی قارونی فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کنیم

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی گفت: آنچه در پیشامد جدید توحید مشکل ماست یا قارونی فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کردن می باشد یا فرعونی فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کردن، مشکل ما همین دو غُدّه می باشد؛ یا ما هر کار خیری که انجام دادیم خودمان را می‌بینیم و همچنین آن هم مبدأ خلاّق و همچنین فیاض را نمی‌بینیم!

به نقل از شفقنا، آن مرجع تقلید در دیدار جمعی از دانش پژوهان بیست و همچنین دومین دوره طرح ولایت و همچنین دانش پژوهان دوره نخبه پروری مدرسه علوم انسانی اسلامی صدرا با اشاره به گفتن نورانی امام و پیشوا جواد(ع) در مورد ساختار خلقت و همچنین آنکه خداوند دائما یار و همچنین یاور انسان موحد می باشد، گفتن داشت: از سخنان نورانی امام و پیشوا جواد(ع) آن می باشد که هرگز یک بنده موحّد و همچنین مسلمان در کاری نمی‌ماند؛ راه جهت انسان مؤمن هرگز بسته نمی‌می شود، آن جمله جهت امّت، کشور و همچنین مسئولین نیز صدق می کند.

او با اشاره به آیات نورانی قران کریم، اذعان کرد: خداوند در مورد تأمین زندگی انسان فرمود هیچ انسانی، هیچ امّتی، هیچ جامعه‌ای، هیچ فرد و همچنین تیمی در مسائل زندگی راه او بسته نیست مگر آنکه خودش آن راه را بر خود ببندد. در آیه شش سوره مبارکه هود فرمود هیچ موجودی در هیچ گوشه عالَم راهش بسته نیست، من مسئول رزق همه موجودات هستم! حتی مار و همچنین عقرب عائله من خواهند بود و همچنین نزد من پرونده دارند هیچ کس حق ندارد بگوید فلان موجود زیرا و به درستی که حرام‌گوشت می باشد نباید به او روزی داد، فرمود او عائله من می باشد و همچنین من موظفم روزی او را تأمین کنم.

آیت الله جوادی آملی ادامه داد: آن خدایی که می‌گوید حتی مار و همچنین عقرب عائله من خواهند بود و همچنین من موظفم اینها را اداره کنم هیچ وقت بشر را رها نمی‌کند. گفتن نورانی امام و پیشوا جواد(ع) آن می باشد که هیچ کس در زندگی کم نمی‌آورد مگر آنکه خودش کوتاه بیاورد. فرمود در صورتی که هم خدای ناکرده کسی کم آورد یا دشمن راه او را بست در صورتی که «خداوند تبارک و تعالی» را صدا بزند، «خداوند تبارک و تعالی» راه او را باز می‌کند! آن گفتن نورانی امام و پیشوا جواد(ع) می باشد که به ما درس توحید می‌دهد.

او با اشاره به ضرورت دوری جستن از دو غُدّه خطرناک غرور و همچنین خودخواهی در توصیه‌ای به نخبگان گفتن داشت: آنچه در پیشامد جدید توحید مشکل ماست یا قارونی فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کردن می باشد یا فرعونی فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کردن، مشکل ما همین دو غُدّه می باشد؛ یا ما هر کار خیری که انجام دادیم خودمان را می‌بینیم و همچنین آن هم مبدأ خلاّق و همچنین فیاض را نمی‌بینیم! می‌گوییم من خودم درس خواندم، من خودم تلاش کردم، با آنکه اصلِ هویت ما، آن هوش ما، آن عقل ما، آن درایت ما، آن حافظه ما، آن توفیقات پدر و همچنین مادر و همچنین داشتن استاد خوب، شاگرد خوب، رفیق خوب، هم‌حجره خوب همه اینها نعمت‌هایی می باشد که خداوند تبارک و تعالی به انسان داده، در صورتی که کسی خدای ناکرده آن چنین فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کند بگوید من خودم زحمت کشیدم به اینجا رسیدم آن اسلامی حرف می‌زند ولی قارونی فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کند زیرا و به درستی که قارون هم همین را می‌گفت، می‌گفت من خودم درس اقتصاد می‌دانستم لذا ثروت پیدا کردم، ما حق نداریم که اسلامی حرف بزنیم بگوییم مسلمانیم ولی قارونی فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کنیم بگوییم من خودم ده سال شمسی زحمت کشیدم و همچنین به اینجا رسیدم!

آن مرجع تقلید تصریح کرد: هنگام و زمانی که بررسی کردن کنیم می‌بینیم یک غدّه فرعونی هم در درون بعضی از ماها هست! هر چند همه ما می‌گوییم عدل چیز خوبی می باشد و همچنین معنای عدل هم روشن می باشد، عدل یعنی هر چیز را در جای خود قرار دادن، ولی باید توجه داشت جای اشیاء کجاست؟ جای اشخاص کجاست؟، آن را خالق هستی می داند. ولی باید توجه داشت فرعون جای اشیاء و همچنین اشخاص را به میل خود انتخاب می کرد در حالی که جای هر چیز را در هستی، خالق هستی می داند و همچنین لذا بین خوک و همچنین گوسفند و همچنین بین سرکه وشراب فرق می گذارد.

حضرت آیت الله جوادی آملی: ما حق نداریم اسلامی حرف بزنیم ولی قارونی فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کنیم در تاریخ ۲۰۱۷-۰۸-۲۵ ۱۲:۱۴:۵۷ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان