حضرت آیت الله جوادی آملی: سخنان امام و پیشوا حسین(ع) در عزاداری ها و همچنین سینه زنی ها مطرح می شود

shafaqna ayatollah javadi 19 حضرت آیت الله جوادی آملی: سخنان امام و پیشوا حسین(ع) در عزاداری ها و همچنین سینه زنی ها مطرح می شود

شفقنا-حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی گفت: محبّت اهل بیت حسابش جداست ولی باید توجه داشت اصل آن می باشد که آن معارف دینی را که اصلاً حسین‌بن‌علی(ع) جهت همین هم شهید شد اینها در حسینیه‌هایمان گفته می شود.

به نقل از شفقنا، آن مرجع تقلید در آخرین جلسه سخنرانی خود در دماوند با اشاره به فرا رسیدن ایام عزاداری سالار شهیدان حسین‌بن‌علی(ع) آن مجالس را عاملی جهت وحدت و همچنین اتحاد مسلمانان معرفی کرد و همچنین اظهار داشت: عامل وحدت و همچنین اتحاد، حسینیه و همچنین مسجد می باشد؛ اکنون که ما در آستانه محرمیم بایستی و حتما حسینیه‌هایمان را پرفروغ کنیم، بیانات نورانی سیدالشهداء را که دنیا و همچنین آخرت ما با آن گفتن‌ها حل می‌می شود را مورد توجه اکثرا و بیشتر قرار دهیم؛ رعایت اخلاقِ و همچنین ادب، رعایت آداب فرهنگی و اجتماعی، ارتباط اکثرا و بیشتر با خداوند تبارک و تعالی، مقید به نماز اول وقت، دائما با طهارت بودن، آن یک زندگی فرشته‌گونه می باشد که خود سیدالشهداء(سلام الله علیه) آن طرز زندگی می‌کرد و همچنین ما نیز بایستی و حتما به ایشان تاسی کنیم.

او با اشاره به حدیثی نورانی از سیدالشهداء(سلام الله علیه) تصریح کرد: حضرت فرمود هیچ کس ممکن نیست با گناه به مقصد برسد! آن منطق، منطق باطلی می باشد که هدف، وسیله را توجیه می‌کند، در صورتی که کسی خواست به مقصد برسد از راه باطل نمی‌می شود به مقصد رسید، از راه حرام نمی‌می شود به مقصد رسید، آن گفتن نورانی سیدالشهداء می باشد که در صورتی که کسی خواست به وسیله کار حرام به پس نتیجه آن می شود که‌ای برسد آن زودتر از دیگران به چاه می‌افتد.

آیت الله جوادی آملی تاکید کرد: بایستی و حتما آن بیانات نورانی حضرت در آن حسینیه‌ها و همچنین سینه‌زنی‌ها و همچنین عزاداری‌ها مطرح می شود. عزاداری و همچنین سینه‌زنی و همچنین گریه هم عبادت می باشد، محبّت اهل بیت حسابش جداست ولی باید توجه داشت اصل آن می باشد که آن معارف دینی را که اصلاً حسین‌بن‌علی(ع) جهت همین هم شهید شد اینها در حسینیه‌هایمان گفته می شود. آنکه خداوند تبارک و تعالی در قرآن فرمود مُزد رسالت، دوستی اهل بیت می باشد ﴿لا أَسْئَلُکُمْ عَلَیهِ أَجْراً إِلاَّ الْمَو همچنینَدَّهَ فِی الْقُرْبی﴾ منظور آن نیست که ما دوست اهل بیت باشیم حسین‌بن‌علی را چه کسی می باشد که دوست نداشته باشد؟! آیه معنایش آن می باشد که آن هم مودّت مستقر، مودّت جاندار، مودّت ابدی، مودّت ریشه‌دار، آن هم اَجر رسالت می باشد وگرنه آیه نمی‌گوید صِرف دوستی اهل بیت، اجر رسالت می باشد آن ﴿إِلاَّ الْمَو همچنینَدَّهَ فِی الْقُرْبی﴾ یعنی تنها و فقط آنها را دوست داشته باشید و همچنین در صورتی که کسی تنها و فقط آنها را دوست داشته باشد مُزد پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله را داده می باشد، و همچنین آن در حسینیه‌ها حاصل می‌می شود.

حضرت آیت الله جوادی آملی: سخنان امام و پیشوا حسین(ع) در عزاداری ها و همچنین سینه زنی ها مطرح می شود در تاریخ ۲۰۱۷-۰۹-۲۲ ۱۶:۵۳:۳۱ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان