حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد: غدیر روز بیعت بااهل بیت و همچنین امام و پیشوا زمان می باشد

حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد: غدیر روز بیعت بااهل بیت و همچنین امام و پیشوا زمان می باشد

|حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد: غدیر روز بیعت بااهل بیت و همچنین امام و پیشوا زمان می باشد از مسیح داراب|

صدای شیعه: حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله فرحزاد استاد حوزه علمیه قم در دیدار حضرت آیت الله مکارم شیرازی به اهمیت جریان ولایت و همچنین غدیر اشاره کرد و همچنین احیای بعضی از سنت های فراموش شده به ویژه در باره غدیر را ضروری دانست.

او همچنین افزود: بزرگان حوزه در بسیاری از سنت ها و همچنین احیای آنها پیش قدم بوده اند، فاطمیه و همچنین اربعین در زمان های سابق خیلی زیاد کمرنگ برگزار می شد ولی باید توجه داشت غدیر قطعا از همه آن ها مهم تر می باشد، متأسفانه پیشرفتی که در مورد مسائل غدیر بایستی و حتما در جامعه باشد به وجود نیامده می باشد.

آن کارشناس دینی با گفتن آن که در جامعه آن مناسبت ها تنها به دید و همچنین بازدید خلاصه شده و همچنین جدی گرفته نمی می شود، اظهار داشت: سنت ها در غدیر خیلی زیاد مهم می باشد و همچنین به عنوان مثال در مورد اطعام و همچنین دید و همچنین بازدیدها توصیه های بسیاری شده و همچنین امام و پیشوا هشتم می فرمایند که دو برابر ماه رمضان شهروندان و مردم شهر آمرزیده می شوند.

او همچنین ادامه داد: در صورتی که بزرگان حوزه در آن باره پیش قدم شوند و همچنین حرکتی انجام می شود خیلی زیاد مهم و همچنین تأثیرگذار خواهد بود، خوشبختانه اوقاف قبول کرده که تعداد قابل توجهی از طلاب را در ایام غدیر مثل محرم به تبلیغ بفرستد.

حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد با گفتن آن که در مورد غدیر کم مانور داده شده می باشد، ابراز داشت: در صورتی که بتوان با تدابیری جشن های غدیر را احیا کرد در جامعه اثر خود را خواهد گذاشت، مناسبت ها در ماه ذی حجة حدود ۲۵ تا ۳۰ مناسبت ریز و همچنین درشت می باشد که ۱۰ مناسبت مرتبط به آیات قرآن می می شود.

او همچنین با اشاره به اهمیت آیه مباهله عنوان کرد: امام و پیشوا رضا(ع) فرمودند که مهم ترین آیه در مورد امیرمؤمنان و همچنین اهل بیت(ع) آیه مباهله شده می باشد، آیات مهم بسیاری و همچنین حدیث هایی همچون حدیث منزلت و همچنین ثقلین در ماه ذی الحجة اتفاق افتاده می باشد.

استاد و همچنین خطیب حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: آن مناسبت ها از عرفه آغاز شده و همچنین تا ۲۵ ماه ذی الحجة ادامه دارد که می قدرت آن هم را ایام غدیریه نامید، غالبا برنامه جذاب و جالب و خوب های روضه خوانی به صورت مفصل و همچنین طولانی برگزار می می شود ولی باید توجه داشت برنامه جذاب و جالب و خوب های جشن و همچنین شادی مختصر برگزار شده و همچنین به یک روز بسنده می می شود.

او همچنین اضافه کرد: بایستی و حتما اهمیت فرح و همچنین شادی جهت اهل بیت(ع) جهت شهروندان و مردم شهر گفتن می شود، در صورتی که آن فرهنگ سازی صورت گیرد آن مسأله جواب بعضی را هم می دهد که ادعا می کنند که شیعه تنها به گریه و همچنین روضه خوانی دعوت می کند؛ کاروان های شادی در عید غدیر خیلی زیاد اثرگذار می باشد، خود آن جشن وشادی برکات بسیاری خواهد داشت.

حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد با گفتن آن که در خطبه غدیر ۱۲ مورد از حضرت مهدی(ع) نام برده می می شود، گفت: عید سعید غدیر روز بیعت با امام و پیشوا زمان(عج) و همچنین با اهل بیت(ع) می باشد.

منبع: رسا

انتهای پیام

حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد: غدیر روز بیعت بااهل بیت و همچنین امام و پیشوا زمان می باشد در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان