جوایزی که معاویه جهت ترور امام و پیشوا حسن (ع) مشخص کردن کرده بود

ده کلام نورانی از امام و پیشوا حسن مجتبی ع جوایزی که معاویه جهت ترور امام و پیشوا حسن (ع) مشخص کردن کرده بود

شفقنا-معاویه جهت ولایت عهدی فرزندش یزید؛ و همچنین گرفتن بیعت از شهروندان و مردم شهر، امام و پیشوا حسن مجتبی علیه السلام را در برابر سیاست شوم خود، همچون سدّی محکم می دانست.

به همین جهت دسیسه ای را جهت ترور آن هم حضرت تنظیم کرد، تا توسّط مزدورانی زیرا و به درستی که عمرو بن حریث، اشعث بن قیس، حجر بن حارث، شیث بن ربعی و همچنین… امام و پیشوا مجتبی علیه السلام غافل گیر و همچنین ترور گردد.

و همچنین به آنان گفت: هر یک از تو او را ترور نماید که کشته می شود دویست هزار درهم و همچنین فرماندهی یکی از لشکرها را به او واگذار می نمایم؛ و همچنین همچنین یکی از دخترانم را نیز در اختیارش قرار می دهم.

و همچنین زیرا و به درستی که به گفته چنین توطئه ای به حضرت رسید، بعد از آن هم جهت آمدن به مسجد و همچنین اقامه نماز، زره و همچنین کلاه خُود می پوشید و همچنین مسائل احتیاطی و همچنین أمنیتی را رعایت می نمود.

ولیکن آن هم دشمنان و همچنین مخالفان دین، از مکر خویش دست برنداشته و همچنین در أتناء نماز سر تبریک و مبارک حضرت را مخفیانه هدف تیر قرار دادند، ولی تیرشان به خطا رفت و همچنین أثری نکرد.

و همچنین روزی دیگر باخنجری مسموم بر آن هم حضرت حمله بردند؛ در آن حمله بدن عزیز امام و پیشوا مجتبی علیه السلام مجروح گردید.

و همچنین بعد از آن هم که حضرت را به منزل آوردند، حضرت در جمع اصحاب که آن هم منافقین مزدور نیز حضور داشتند، چنین فرمود:

همانا معاویه به آنچه وعده داده می باشد وفا نمی کند؛ و همچنین جوائزی را که جهت کشتن و همچنین ترور من مشخص کردن کرده می باشد، پرداخت نخواهد کرد.

سپس حضرت افزود: من مطمئن هستم که در صورتی که تسلیم معاویه شوم، باز هم او بهانه ای دیگر خواهد گرفت و همچنین مانع از عمل کردن به دین جدّم خواهد شد.

و همچنین من می بینم که در بعدی ای نزدیک فرزندان تو یاغیان، در منزل و خانه بنی امیه از گرسنگی و همچنین تشنگی گدائی نمایند و همچنین آن هم ها دست ردّ بر سینه آن هم ها گزارند؛ و همچنین ناامیدشان کنند.

و همچنین در پایان فرمایش خود فرمود: زود باشد که ستمگران جزای اعمال و همچنین کردار خود را دریابند.[۱] .

و همچنین زیرا و به درستی که معاویه از آن جریان آگاه شد، یک فرد یا شخص را به نام حمیر به شهرستان کوفه فرستاد تا جاسوس معاویه باشد و همچنین ضمن ساخته یا ایجاد تفرقه و همچنین جوّسازی، شهروندان و مردم شهر را بر علیه حضرت مجتبی علیه السلام شورانده و همچنین تحریک نماید.
[۱] بحارالانوار: ج ۴۴، ص ۳۳، ح ۱٫
انتخاب شفقنا از دانش نامه امام و پیشوا حسن (ع)

جوایزی که معاویه جهت ترور امام و پیشوا حسن (ع) مشخص کردن کرده بود در تاریخ ۲۰۱۷-۰۶-۱۰ ۱۵:۴۸:۱۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان