توصیه حضرت آیت الله سبحانی به تربیت بانوان مبلغه در جامعه الزهرا

سبحانی توصیه حضرت آیت الله سبحانی به تربیت بانوان مبلغه در جامعه الزهرا

شفقنا- حضرت آیت‌الله العظمی سبحانی گفت: در صورتی که برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی جهت آن خواهران به گونه‌ای باشد که بیش از ۹۰ قسمت و بخش آنها مبلغه شوند، خیلی زیاد بهتر از آن هم می باشد که مشغول خواندن کفایه و همچنین مکاسب شوند.

به به گفته شفقنا، آن مرجع تقلید در دیدار مدیر جامعه‌الزهرا‌(س) با اشاره به تاریخچه آن مؤسسه علمی ـ آموزشی عنوان کرد: مرحوم سیدحسین مکی در آبادان مدرسه‌ای علمیه به نام فاطمیه(س) داشت که در آن هم تعدادی از خواهران مشغول تحصیل بودند؛ بنده نیز ماه‌های محرم و همچنین صفر هر سال شمسی جهت تبلیغ به آبادان می‌رفتم و همچنین در ضمن تبلیغ، بعضی مباحث علمی را نیز جهت آن خواهران تدریس می‌کردم.

او ادامه داد: خواهران طلبه آن مدرسه علمیه بعد از مدتی به حدی رسیدند که احساس کردند در آبادان امکان پیشرفت ندارند از آن رو من پیشنهاد دادم تا جهت ادامه تحصیل به قم مهاجرت کنند. مرحوم سید حسین مکی پنج فرد یا شخص از آن طلاب شامل بانو «گلگیری» و همچنین بانو «صفاتی» را به قم فرستاد که همین ۵ فرد یا شخص، هسته ابتدایی و اولیه جامعه‌الزهرا‌(س) را در سال شمسی ۵۱ـ۱۳۵۰ شکل دادند.

آیت الله سبحانی افزود: در آن هم زمان آقای برقعی منزلش را در اختیار آن بانوان قرار داد و همچنین در همانجا کلاس‌های درس برپا شد. مسئولیت آن جمع هم با بنده بود و همچنین جهت نمایش کلاس‌ها یک پرده بین آنها و همچنین استاد قرار داده بودیم تا رعایت تقوا می شود و همچنین جهت آن کار جدیدی که جهت نخستین بار در حوزه اتفاق می‌افتاد، اشکال تراشی نشود. مرحوم آیت‌الله مشکینی و همچنین آیت‌الله حقی نیز جهت آنها تدریس داشتند.

او با اشاره به آن که در آن زمان که هجمه دشمن، اعتقادات شهروندان و مردم شهر به ویژه جوانان را نشانه رفته می باشد، وجود جامعه‌الزهرا‌(س) بک ضرورت دینی می باشد، گفت: در قرآن جهت تبلیغ دین، عبارت «من انفسکم» آمده می باشد که می‌قدرت از آن هم اینطور برداشت کرد که اثر گفتار همجنس بر همجنس بهتر و همچنین اکثرا و بیشتر می باشد، از آن رو توصیه می کنم آن بانوان طلبه را جهت تبلیغ دین تربیت کنید.

آن مرجع تقلید با اشاره به توانمندی طلاب خواهر در تبلیغ دین بین بانوان تصریح کرد: در صورتی که برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی جهت آن خواهران به گونه‌ای باشد که بیش از ۹۰ قسمت و بخش آنها مبلغه شوند، خیلی زیاد بهتر از آن هم می باشد که مشغول خواندن کفایه و همچنین مکاسب شوند، از آن رو تلاشتان آن باشد که آن خواهران با خواندن تاریخ انبیا، قرآن و همچنین تفسیر، کلام و همچنین حدیث، بتوانند اهل قلم، ترجمه، منبر و همچنین سخنرانی شوند.

آیت‌الله سبحانی به اهمیت و همچنین تأثیر منبر در تبلیغ دین اشاره و همچنین گفتن کرد: آنکه نقل شده «الاسلام محمدی الحدوث و همچنین حسینی البقا» نشان از اهمیت تبلیغ، سخنرانی و همچنین منبر در گسترش و همچنین حفظ دین دارد.

او سخنرانی‌های بانو «کاتوزیان» در آبادان در دهه پنجاه را نمونه‌ای از تبلیغ موفق یک بانوی دین‌شناس عنوان کرد و همچنین اظهار داشت: در زمانی که آبادان محل فعالیت انگلیسی‌ها و همچنین آمریکایی‌ها شده بود و همچنین اوضاع آن شهرستان به گونه‌ای بود که زنان باحجاب انگشت‌شمار بودند، بانو «کاتوزیان» به آنجا می‌آمد و همچنین با یک سخنرانی اوضاع فرهنگی شهرستان را دگرگون می‌کرد.

گفتنی می باشد، در ابتدای آن دیدار حجت الاسلام والمسلمین مدنی، مدیر جامعه الزهرا (سلام الله علیها) گزارشی از فعالیت های علمی و همچنین آموزشی آن موسسه حوزوی گفتن داشت.

توصیه حضرت آیت الله سبحانی به تربیت بانوان مبلغه در جامعه الزهرا در تاریخ ۲۰۱۷-۰۸-۲۷ ۱۳:۰۱:۵۴ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان