تاکید حضرت آیت الله نوری همدانی بر توجه به اخلاق در حوزه: شهروندان و مردم شهر به اخلاق ما نگاه می کنند نه گفتار ما

hozeh 38 تاکید حضرت آیت الله نوری همدانی بر توجه به اخلاق در حوزه: شهروندان و مردم شهر به اخلاق ما نگاه می کنند نه گفتار ما

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی گفت: حوزه ها بایستی و حتما به اخلاق اهمیت دهند زیرا و به درستی که شهروندان و مردم شهر به اخلاق ما نگاه می کنند نه به گفتار ما از آن نظر مساله تهذیب خیلی زیاد اهمیت دارد.

به به گفته روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا در قم، آن مرجع تقلید در مراسم آغاز سال شمسی تحصیلی حوزه های علمیه که در مدرسه فیضیه قم با حضور ریاست دفتر رهبر انقلاب اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: در قرآن کریم در چندجا دو کلمه به عنوان«فرد یا شخص» ذکر شده می باشد؛ یکی در مورد جهادگران و همچنین یکی در مورد فقها و همچنین تفقه دین با هدف کادرسازی جهت نشر اسلام و همچنین جلوگیری از نقشه های دشمنان.

او با گفتن آنکه تاریخ حوزه های علمیه زمان رسول اکرم و همچنین ائمه هدی(ع) می رسد، به امتیازات فقه شیعه اشاره کرد و همچنین گفت: اولین امتیاز آن می باشد که فقه ما به وحی الهی و همچنین ائمه(ع) می رسد.

آیت الله نوری همدانی افزود: حوزه های ما محل تقویت امر اهل بیت(ع) و همچنین رساندن کلام و همچنین روایات ائمه معصومین(ع) به شهروندان و مردم شهر می باشد و همچنین لذا امام و پیشوا صادق می فرماید:« کلام ما را به شهروندان و مردم شهر برسانید، در صورتی که شهروندان و مردم شهر زیبایی های کلام ما را بشنوند از ما متابعت خواهند کرد.»

او با ذکر آن مطلب که هیچ شغلی شریفتر از کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل طلبگی نیست، تصریح کرد: اساتید با همت بلند و همچنین جدیت و همچنین اراده قاطع در آن راه گام بردارند و همچنین بدانند آن راه ساده ای نیست.

آن مرجع تقلید با اشاره به روایتی اظهار داشت: تفقه در دین خیلی زیاد شریف می باشد و همچنین لذا طلاب کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل پربرکت و همچنین شریفی را در پیش گرفته اید بنابر آن برما مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد با همت بلند و همچنین اخلاص و همچنین جدیت گام برداریم.

او گفتن داشت: از دانشگاها هرساله صدها مهندس و همچنین دکتر فارغ التحصیل می شوند ولی باید توجه داشت از حوزه های ما بایستی و حتما چندسالی بگذرد تا یک مجتهد بیرون بیاید و همچنین آن نشان می دهد تفقه در دین کار ساده ای نیست و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات و همچنین سختی های بسیاری را به همراه دارد زیرا ما به دنبال دست یابی به قوانین الهی در تمام ابعاد زندگی انسان هستیم.

آیت الله نوری همدانی ابراز داشت: فقیه بایستی و حتما به معارف کلامی، عبادی، اخلاقی، اقتصادی، سیاسی، معاشرتی، فرهنگی، حکومتی، قضایی و همچنین جهادی دست یابد؛ طلاب بایستی و حتما در آن باره ها به تخصص برسند تا دین خداوند تبارک و تعالی را در همه ابعاد پیاده کنند.

او با گفتن آن مطلب که اسلام به ولایت، تفقه در دین و همچنین شهروندان و مردم شهر توجه دارد، گفت: فقیه بایستی و حتما بتواند از سنت پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله (ص) اصول فقه را دریابد و همچنین تدوین کند؛ اهل بیت(ع) تلاش کردند که فقه ما را فقهی پویا بنا کنند ولی مذاهب چهارگانه آن گونه نیستند؛ فقه ما به روز و همچنین پویاست؛ بعضی حکومت ها در حمایت از آن مذاهب نقش داشتند و همچنین آن فقه ها را حاکم کردند. بایستی و حتما به دنیا نشان داده می شود که فقه ما چه ویژگی هایی دارد و همچنین چگونه به همه ابعاد وجودی انسان توجه دارد.

آن مرجع تقلید خواستار رسیدگی علما به شهروندان و مردم شهر شد و همچنین گفت: شهروندان و مردم شهر نقش بسیاری در جوامع اسلامی دارند؛ امام و پیشوا راحل تاکید بسیاری روی شهروندان و مردم شهر داشتند؛ امام و پیشوا علی(ع) در نامه۵۳ خود به شهروندان و مردم شهر فرمودند که ای مالک بدان، مزایا و خاصیت های مهم نیستند ولی مهم، جامعه اسلامی می باشد زیرا خیمه دین می باشد، افرادی که در مقابل دشمنان می ایستند شهروندان و مردم شهر عادی خواهند بود و همچنین به همین خاطر به آن شهروندان و مردم شهر توجه داشته باش.

او تصریح کرد: آن شهروندان و مردم شهر در دفاع مقدس جان و همچنین جوون دادند و همچنین سالها در جبهه ها شرکت کردند و همچنین امروز نیز به آن شهروندان و مردم شهر بایستی و حتما توجه کرد؛ بسیاری از شهرستان ها معظلات و مسائل و مشکلات بسیاری در باره امام و پیشوا جماعت دارند؛ علما بایستی و حتما در کنار شهروندان و مردم شهر و همچنین با شهروندان و مردم شهر باشند، متواضعانه و همچنین کریمانه با آنها برخورد کنید.

آیت الله نوری همدانی گفت: بنده به ۲۲ استان سفر کردم ؛شهروندان و مردم شهر ما فوج فوج به سمت ما می آمدند می گفتندکه منزل و خانه عالم ساختیم ولی متاسفانه در حضور روحانیون در منطقه ها و مناطق معظلات و مسائل و مشکلات بسیاری وجود دارد؛ حوزه بایستی و حتما امام و پیشوا جمعه و همچنین امام و پیشوا جمعه قوی را تربیت کند که در هر جبهه ای حضور داشته باشند.

او با تاکید بر هجرت طلاب به شهرستان ها گفتن کرد: شاید زندگی در قم جهت بعضی راحت تر باشد ولی بایستی و حتما به شهرستان ها و همچنین روستاهای متنوع و گوناگون و مختلف رفته و همچنین تبلیغ کنیم.

آن استاد حوزه ادامه داد: بایستی و حتما ائمه جمعه و همچنین قضات تربیت شوند و همچنین حوزه بایستی و حتما متکفل آن امر می شود که امام و پیشوا جمعه و همچنین قاضی تربیت کند تا منشا اثر شوند.

او بر توجه به اخلاق در حوزه ها تاکید کرد و همچنین گفت: حوزه ها بایستی و حتما به اخلاق اهمیت دهند زیرا و به درستی که شهروندان و مردم شهر به اخلاق ما نگاه می کنند نه به گفتار ما از آن نظر مساله تهذیب خیلی زیاد اهمیت دارد.

آن مرجع تقلید ادامه داد: احادیث بسیاری وجود دارد که ما را به تادیب و همچنین تهذیب نفس امر می کند؛ طلاب اول بایستی و حتما خود را بسازند و همچنین سپس در راه اصلاح جامعه گام بردارند.

او طلاب را به تهجد و همچنین نماز شب توصیه کرد و همچنین افزود: در احادیث گوناگون تاکید شده می باشد که عالمان دنیا گرایی که زهد را کنار گذاشتند، حلاوت دعا و همچنین مناجات پروردگار را درک نمی کنند.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به تاکید امام و پیشوا و همچنین رهبری مبنی بر حضور طلاب در همه عرصه ها گفت: شان روحانیون در حوزه، خدمت به شهروندان و مردم شهر و همچنین توجه به نقشه های دشمنان می باشد؛ دشمن دائما در کمین می باشد و همچنین ما بایستی و حتما هوشیار باشیم.

تاکید حضرت آیت الله نوری همدانی بر توجه به اخلاق در حوزه: شهروندان و مردم شهر به اخلاق ما نگاه می کنند نه گفتار ما در تاریخ ۲۰۱۷-۰۸-۳۰ ۱۳:۳۴:۳۱ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان