يادداشت مرکز آمریکن هربال تریبون: گروه و حزب‌الله در مبارزه با تروريسم در سه گانه ارتش، شهروندان و مردم شهر و همچنین مقاومت مي‌درخشد

يادداشت مرکز آمریکن هربال تریبون: گروه و حزب‌الله در مبارزه با تروريسم در سه گانه ارتش، شهروندان و مردم شهر و همچنین مقاومت مي‌درخشد

|يادداشت مرکز آمریکن هربال تریبون: گروه و حزب‌الله در مبارزه با تروريسم در سه گانه ارتش، شهروندان و مردم شهر و همچنین مقاومت مي‌درخشد از مسیح داراب|

صدای شیعه: مناطقي که النصره در عرسال اشغال کرده بود، يکي بعد از ديگري به دستان نیرو‌های مقاومت افتاد. مقاومت با آزاد‌سازي حدود ۷۰ قسمت و بخش منطقه ها و مناطق اشغال شده توسط النصره، پيشرفت زيادي داشت و همچنین راه را براي حل مشکل تیم ابو مالک تالي هموار کرد و همچنین از آغاز يک نبرد جديد پيشگيري کرد.

بار ديگر، محور مقاومت ثابت کرد که محافظ کشور لبنان و همچنین آزاد‌کننده منطقه ها و مناطق می باشد. اقدامات آنها از آزاد‌سازي‌ها در جنوب لبنان در زمان اشغال اسرائيلي‌ها در سال شمسی ۲۰۰۰ و همچنین ۲۰۰۶ آغاز شد و همچنین تا پيشگيري از اشغال‌هاي ارتش اسرائيل و همچنین جلوگيري از اقدامات تیم‌هاي تروريستي در کنترل مرز‌هاي سوريه و همچنین لبنان و همچنین اخيراً نيز آزاد‌سازي منطقه ها و مناطق اشغال شده عرسال ادامه داشت.

زمانی که کشور‌های کارآمد و همچنین مفید غایب خواهند بود و همچنین مقامات سیاسی توانایی محافظت از اقتدار و قدرت لبنان را ندارند، مقاومت ثابت کرده که می‌تواند تنها محافظ آن کشور باشد. خون مبارزان مقاومت، شهادت آنها در حملات ضد بشری و ترویستی و همچنین تجربیات اندوخته آنها در بیش از سه دهه گواهی بر آن موضوع می باشد. آن حقایق دیگر محدود به حامیان مقاومت نمی‌می شود. نیرو‌های سیاسی، فرقه‌ها و همچنین گروه و حزب‌های بسیاری بودند که هیچ وقت با محور مقاومت ارتباط و رابطه دوستانه‌ای نداشتند؛ ولی باید توجه داشت نبرد عرسال همه چیز را عوض کرد. آن نبرد در عرصه فرهنگی و اجتماعی و همچنین سیاسی لبنان وحدت را به وجود آورد.

به نظر می‌رسد نیرو‌های ضد مقاومت منزوی شده‌اند. فریاد آنها به گوش می‌رسد ولی باید توجه داشت آن فریاد‌ها نیز ثمری ندارد. عوامل بسیاری وجود دارند که گفتن‌گر آن واقعیت و حقیقت می باشد که نبرد عرسال سخت‌تر از آن هم بود که به نظر می‌رسید. به عنوان مثال، از لحاظ جغرافیایی آن مأموریت خیلی زیاد دشوار بود. اکثرا و بیشتر منطقه ها و مناطق اشغال شده عرسال بیش از ۲ هزار متر بالاتر از سطح دریا قرار گرفته‌اند. آن منطقه ها و مناطق شامل دره‌ها، تپه‌ها، فلات‌ها و همچنین غار‌های بسیاری می باشد. طبیعت آن منطقه نقش مهمی جهت تروریست‌ها ایفا می‌کند. آنها می‌توانند از آن زمین‌های طبیعی جهت مقابله با مقاومت بهره بری و استفاده کنند و همچنین موشک‌های هدایت شونده خود را به کار بگیرند. موشک‌هایی که تعداد آنها زیاد بود و همچنین قربانیان بسیاری را گرفت. همچنین و علاوه بر آن، مانعی که جهت مبارزان مقاومت وجود داشت آن بود که آنها بدون حمایت هوایی در داخل لبنان جنگیدند. در حالی که ارتش سوریه زمانی که در خاک آن کشور می‌جنگید از حمایت نیرو‌های هوایی برخوردار بود.

نیرو‌های مقاومت در حال جنگ با تیم‌های ضد بشری و ترویستی‌ای بودند که به عنوان نیرو‌های «زبده» و همچنین مزدور مسلح در سوریه شناخته می‌شدند. آن تروریست‌ها بیش از شش سال شمسی در عرسال مستقر بودند و همچنین به خوبی آن منطقه را می‌شناختند. بر اساس شرایط مبارزه‌ای و همچنین جغرافیایی آنها، می‌قدرت گفت که آن تیم‌های ضد بشری و ترویستی مشغول جنگ دفاعی علیه نیرو‌های مقاومت و همچنین ارتش سوریه بودند؛ به آن صورت که در منطقه ها و مناطق اشغال شده سوریه با آنها می‌جنگیدند و همچنین اجازه وارد شدن آنها به مرز‌های لبنان را نمی‌دادند. با آن حال، اگرچه تقابل‌ها در چند روز قبل با خشونت همراه بود و همچنین تلفات بسیاری بر جای گذاشت، ولی باید توجه داشت به ضرر مقاومت تمام نشد. پیشرفت سریع مقاومت موجب شد که حدود ۳۰ قسمت و بخش از منطقه ها و مناطق کنترل شده از چنگ تیم النصره درآید.

درنتیجه آن مبارزات، تعداد منطقه ها و مناطق مهمی که از سوی نیرو‌های مقاومت لبنان کنترل و همچنین آزاد شده‌اند به بیش از ۱۷ منطقه و همچنین بر اساس منابع محلی، تعداد مبارزان النصره که در چند روز قبل کشته شده‌اند نیز به بیش از ۱۰۰ فرد یا شخص رسیده‌ می باشد. المنار، رسانه محلی لبنان نقل از کرده که بیش از ۲۲۰ مبارز گروهک ضد بشری و ترویستی «سرايا أهل الشام» بعد از هماهنگی با مقاومت، عرسال را ترک کرده‌اند و همچنین به کمپ پناهندگان سوری در دره حمید و همچنین پارک تفریحی در حومه عرسال رفته‌اند تا مبارزات پایان یابند.

آن در حالی می باشد که بعضی مبارزان النصره، از موقعیت‌هایشان به سمت منطقه ها و مناطق تحت کنترل داعش خود خوانده حرکت‌ کرده‌اند. رسانه سربازان مقاومت نقل از کرده که یکی از مقامات النصره با نام طلحة الأنصاري با بیش از ۳۰ مبارز مسلح به سمت غلات الحصن، در شرق عرسال حرکت کرده می باشد. آن نقل از نشان می‌دهد که او نیت و اراده دارد به مبارزان داعش خود خوانده در آن منطقه بپیوندند.

بعد از آزاد‌سازی کامل منطقه ها و مناطق کنترل شده از سوی النصره، اولین فاز مأموریت کامل خواهد شد. دومین فاز مأموریت آزاد‌سازی منطقه ها و مناطق اشغالی توسط داعش خود خوانده می باشد. آن منطقه ها و مناطق وسیع‌تر از مناطقی می باشد که النصره اشغال کرده و همچنین کار سختی خواهد بود. ولی باید توجه داشت خبر خوب آن می باشد که منطقه ها و مناطق کنترل شده از سوی داعش خود خوانده از عرسال خیلی دور خواهند بود؛ به آن معنا که آنها از کمپ پناهندگان سوری در عرسال خیلی زیاد دور خواهند بود و همچنین مقاومت جهت مبارزه، مانور و همچنین انتخاب اهداف حمله آماده خواهد شد.

ارتش لبنان از شهرستان عرسال و همچنین کمپ پناهندگان سوری محافظت کرده می باشد. روز شنبه بیست و همچنین دوم جولای، آن ارتش با اقدامات مبارزان النصره جهت نفوذ به کمپ پناهندگان مواجه در وادی‌الزور و همچنین وادی‌الدم مواجه شده بود. ارتش لبنان با موفقیت تلاش آن تیم را ناکام گذاشت و همچنین آنها را مجبور به عقب نشینی کرد.

بعضی مهندسین و متخصصین در مصاحبه‌های خود با رسانه‌های محلی لبنان گفتن کرده‌اند که در صورتی که آن پروسه مانند چند روز قبل ادامه داشته باشد، مبارزات تا چند روز بعدی پایان خواهند یافت.

ترجمه: علی اعتمادی

منبع: روزنامه جوون

انتهای پیام

يادداشت مرکز آمریکن هربال تریبون: گروه و حزب‌الله در مبارزه با تروريسم در سه گانه ارتش، شهروندان و مردم شهر و همچنین مقاومت مي‌درخشد در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان