وصیت امام و پیشوا صادق (ع) جهت خوشبختی فرزندش

صادق وصیت امام و پیشوا صادق (ع) جهت خوشبختی فرزندش

شفقنا-کلینی به روایت خود از امام و پیشوا موسی بن جعفر روایت کند: من پدرم را در دو جامه شطوی (۷) کفن کردم که آن هم دو، جامه احرام او بود و همچنین در جامه ای از جامه هایش و همچنین عمامه ای که از علی بن الحسین بود جهت آنکه آن هم را به چهل دینار خریده بود. (۸)

یکی از اصحاب آن هم حضرت گفته می باشد: بر او در آمدم موسی بن جعفر پیش روی او نشسته بود و همچنین او او همچنین را وصیت می کرد. آنچه از آن هم وصیت به یاد دارم آن می باشد:

پسرکم وصیت مرا بپذیر و همچنین گفتارم را به خاطر سپار. در صورتی که آن هم را به خاطر سپاری خوشبخت زندگی خواهی کرد و همچنین ستوده خواهی مرد.

پسرکم! آنکه بدانچه خداوند تبارک و تعالی بدو داده قناعت کند بی مستلزم و نیاز بود، و همچنین آنکه دیده به مال غیره ای دوزد مستمند می میرد. آنکه بدانچه خدای عز و همچنین جل بدو داده خرسند نباشد خداوند تبارک و تعالی را در قضای او متهم کرده می باشد. آنکه گناه خود را خرد داند گناه جز خود را پهناور و بزرگ شمارد. و همچنین آنکه گناه غیره ای را خرد به حساب آرد، گناه خود را پهناور و بزرگ انگارد. آنکه پرده از عیب غیره ای برگیرد، عیبهای درون منزل و خانه اش آشکار می شود. آنکه شمشیر ستم کشد، بدان کشته می شود. آنکه جهت برادر خود چاهی کند، خود در آن هم بیفتد.

آنکه با سفیهان بیامیزد حقیر می شود و همچنین آنکه با علما نشیند وقار یابد. آنکه در جای های بد در آید متهم می شود. پسرکم حق را بگو! به سودت باشد یا به زیانت. از سخن چینی بپرهیز که آن هم کینه را در دلهای شهروندان و مردم شهر می کارد. پسرکم! در صورتی که جستجوی بخشش می کنی به معدنهای آن هم روی آور. (۹)
۹٫ حلیه الاولیاء، ج ۳، ص ۱۹۵، صفه الصفوه، ج ۲، ص ۱۷۰٫/زندگانی امام و پیشوا صادق (ع) , شهیدی، سید جعفر

وصیت امام و پیشوا صادق (ع) جهت خوشبختی فرزندش در تاریخ ۲۰۱۷-۰۷-۲۰ ۱۴:۳۹:۵۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان