نظر آیت الله العظمی روحانی در مورد عرفان حقیقی

نظر آیت الله العظمی روحانی در مورد عرفان حقیقی

|نظر آیت الله العظمی روحانی در مورد عرفان حقیقی از مسیح داراب|

جواب:

صدای شیعه: باسمه جلت اسمائه؛ هیچ فرد متدینی منکر اصالت عرفان به معنی حقیقی آن هم نمی باشد و همچنین ولی باید توجه داشت عرفان حقیقی برخاسته از قرآن مجید و همچنین احادیث معصومین علیهم السلام می باشد و همچنین مقدمه عرفان حقیقی شناخت امام و پیشوا زمان ارواحنا فداه می باشد.

و همچنین ولی باید توجه داشت عارف‌نمایان که عشق را جایگزین عقل نموده و همچنین احادیث جعلی در تعریف عشق و همچنین عاشقی در آثارشان ذکر می نمایند از آنان بایستی و حتما دوری جست.

حضرت امیر علیه السلام می فرماید: إنّما الأئمّةُ قُو همچنینّامُ اللّهِ على خَلْقِهِ، و همچنین عُرَفاؤهُ على عِبادِهِ، و همچنین لا یدْخُلُ الجنّةَ إلّا مَنْ عَرَفَهُمْ و همچنین عَرَفُوهُ، و همچنین لا یدْخُلُ النّارَ إلّا مَنْ أنْکرَهُمْ و همچنین أنْکروهُ (۱)

بنابراین از عرفان‌نمایان که گاهی مثنوی را بالاتر از قرآن می دانند و همچنین گاهی هم یک تار سبیل خود را معادل قرآن می دانند و همچنین می نامند اذا ظهرت الحقائق بطلت الشرایع بایستی و حتما دوری جست، آن رشته سر دراز دارد و همچنین با آن مختصر به جایی نمی رسد.

من به تو توصیه می کنم تنها و فقط راه قرآن و همچنین پیغمبر اسلام و همچنین ائمه اطهار علیهم السلام را ادامه دهید که به سعادت ابدی نائل خواهید شد و همچنین گول الفاظ را نخورید.

————————————-

۱- همانا امامان از جانب خداوند تبارک و تعالی تدبیر کننده کار مردمانند و همچنین کار گزاران او بر بندگانش. به بهشت در نمى آید مگر کسى که آنان را بشناسد و همچنین آنها نیز او را، و همچنین به دوزخ وارد نمى می شود مگر کسى که ایشان را نادیده گرفتن کند و همچنین ایشان نیز او را نشناسند و همچنین نپذیرند. نهج البلاغه، خطبه ۱۵۲

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله العظمی سیدمحمد صادق روحانی (مدظله العالی)

انتهای پیام

نظر آیت الله العظمی روحانی در مورد عرفان حقیقی در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn