نظر آیت الله العظمی روحانی در مورد عرفان حقیقی

نظر آیت الله العظمی روحانی در مورد عرفان حقیقی

|نظر آیت الله العظمی روحانی در مورد عرفان حقیقی از مسیح داراب|

جواب:

صدای شیعه: باسمه جلت اسمائه؛ هیچ فرد متدینی منکر اصالت عرفان به معنی حقیقی آن هم نمی باشد و همچنین ولی باید توجه داشت عرفان حقیقی برخاسته از قرآن مجید و همچنین احادیث معصومین علیهم السلام می باشد و همچنین مقدمه عرفان حقیقی شناخت امام و پیشوا زمان ارواحنا فداه می باشد.

و همچنین ولی باید توجه داشت عارف‌نمایان که عشق را جایگزین عقل نموده و همچنین احادیث جعلی در تعریف عشق و همچنین عاشقی در آثارشان ذکر می نمایند از آنان بایستی و حتما دوری جست.

حضرت امیر علیه السلام می فرماید: إنّما الأئمّةُ قُو همچنینّامُ اللّهِ على خَلْقِهِ، و همچنین عُرَفاؤهُ على عِبادِهِ، و همچنین لا یدْخُلُ الجنّةَ إلّا مَنْ عَرَفَهُمْ و همچنین عَرَفُوهُ، و همچنین لا یدْخُلُ النّارَ إلّا مَنْ أنْکرَهُمْ و همچنین أنْکروهُ (۱)

بنابراین از عرفان‌نمایان که گاهی مثنوی را بالاتر از قرآن می دانند و همچنین گاهی هم یک تار سبیل خود را معادل قرآن می دانند و همچنین می نامند اذا ظهرت الحقائق بطلت الشرایع بایستی و حتما دوری جست، آن رشته سر دراز دارد و همچنین با آن مختصر به جایی نمی رسد.

من به تو توصیه می کنم تنها و فقط راه قرآن و همچنین پیغمبر اسلام و همچنین ائمه اطهار علیهم السلام را ادامه دهید که به سعادت ابدی نائل خواهید شد و همچنین گول الفاظ را نخورید.

————————————-

۱- همانا امامان از جانب خداوند تبارک و تعالی تدبیر کننده کار مردمانند و همچنین کار گزاران او بر بندگانش. به بهشت در نمى آید مگر کسى که آنان را بشناسد و همچنین آنها نیز او را، و همچنین به دوزخ وارد نمى می شود مگر کسى که ایشان را نادیده گرفتن کند و همچنین ایشان نیز او را نشناسند و همچنین نپذیرند. نهج البلاغه، خطبه ۱۵۲

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله العظمی سیدمحمد صادق روحانی (مدظله العالی)

انتهای پیام

نظر آیت الله العظمی روحانی در مورد عرفان حقیقی در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان