سرلشکر سلیمانی در اجلاس روز جهانی مساجد: تمام دعوای ما با غرب، بر سر دو مسجد می باشد/ با خطر "فتنه مذهبی" در داخل مواجهیم

سرلشکر سلیمانی در اجلاس روز جهانی مساجد: تمام دعوای ما با غرب، بر سر دو مسجد می باشد/ با خطر "فتنه مذهبی" در داخل مواجهیم

|سرلشکر سلیمانی در اجلاس روز جهانی مساجد: تمام دعوای ما با غرب، بر سر دو مسجد می باشد/ با خطر "فتنه مذهبی" در داخل مواجهیم از مسیح داراب|

صدای شیعه: سرلشکر قاسم سلیمانی صبح روز یکشنبه (۲۹ مرداد) در پانزدهمین اجلاس روز جهانی مساجد با گفتن آنکه شهید حججی ثمره مسجد می باشد، اظهار کرد:‌ امروز مقابله با تهاجم فرهنگی پیچیده‌تر و همچنین ناپایدارتر از دیروز شده و همچنین بایستی و حتما در آن عرصه مطالبات مقام معظم رهبری مورد توجه قرار گیرد. شبیخون تهاجم فرهنگی در جامعه ما به وجود آمده می باشد. مسجد تربیت مدافع حرم و همچنین ایثار و همچنین فداکاری اشخاص جامعه را بر عهده گرفته می باشد. آن اتفاق در ساختار دولتی و همچنین پارلمانی رخ نمی‌دهد، بلکه در مسجد امکان‌پذیر می باشد. ما پیروزی خود را در دوران دفاع مقدس مدیون مسجد و همچنین ائمه جماعات می‌دانیم.

او همچنین ادامه داد: ما در کشور با رشد الحادگری و همچنین لاابالی‌گری مواجهیم و همچنین بایستی و حتما از خود بپرسیم که اکنون در جامعه چه وظیفه‌ای داریم؟ نگاه ما به مسجد نباید تنها و فقط محدود به داخل مسجد باشد، در صورتی که آن‌گونه باشد بازنده خواهیم بود. در صورتی که محیط اطراف مسجد سقوط کند، دشمن وارد آن هم می‌می شود. ما امروز با دو خطر مواجهیم؛ یکی خطر داخلی که "فتنه مذهبی" می باشد و همچنین غیره ای خطر خارجی که "تهاجم علیه جهان اسلام" می باشد. در کشورهای اردن و همچنین مصر مساجد بسیاری وجود دارد، ولی باید توجه داشت آن هم‌ها نسبت به اقدامات رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی بی‌تفاوت خواهند بود. الازهر اکنون حکومتی می باشد و همچنین ای کاش نبود تا آنکه آن گونه نسبت به جنایات غزه بی‌تفاوت باشد.

فرمانده قوه قدس سپاه افزود: خدمتِ امام و پیشوا (ره) به جهان اسلام، با هیچ‌کدام از مراجع و همچنین مراکز اسلامی قابل مقایسه نیست و همچنین امروز رهبری با تمام قدرت از آن هم دفاع می‌کنند. چه کسی مسئول رشد لاابالی‌گری در کشور می باشد؟ آیا همه ما به وظایف خود عمل کرده‌ایم؟ ما بایستی و حتما بدانیم که تنها و فقط نباید پل خود را حفظ کنیم. در صورتی که آن گونه باشد، سایر پل‌ها نیز سقوط می‌کنند. مسجد یک قرارگاه می باشد و همچنین تأثیر آن هم بر کل جامعه می باشد. کسی که نتواند سربازانش را حفظ کند، خطش سقوط کرده می باشد. در صورتی که جوانی از آن هم مسجد رفت، خطِ آن هم امام و پیشوا جماعت شکسته و همچنین سقوط کرده می باشد.

سرلشکر سلیمانی تصریح کرد: هنگام و زمانی که یک برادرِ خسته و همچنین چند شغله را امام و پیشوا جماعت می‌کنید، چگونه و چطوری از او توقع دارید مسجد را حفظ کند؟ چرا دائما از القاب بی‌حجاب، بدحجاب،‌ اصول‌گرا یا اصلاح‌طلب بهره بری و استفاده می‌کنید؟ پس چه کسی می‌ماند؟ تمام بچه‌ها یکی نیستند، بلکه آن پدر خانواده می باشد که آن هم‌ها را گرد هم جمع می‌کند. امام و پیشوا جماعت بایستی و حتما بتواند باحجاب، بدحجاب و همچنین بی‌حجاب همه را جذب کند.

او همچنین یادآور شد: تعداد مساجد مهم نیست، ولی باید توجه داشت بایستی و حتما بدانیم که انقلابِ ما به مساجد بستگی دارد. هنگام و زمانی که از بالای دمشق رد می‌شویم، مناره‌ها را می‌بینیم؛ ولی از بالای تهران چیز غیره ای می‌بینیم که حال‌مان عوض می‌می شود. امثال "شهید حججی" زیاد داشته‌ایم که بعضی از آن هم‌ها هم ذبح شده‌اند، ولی باید توجه داشت بعضی از شهدا حادثه‌آفرین می‌شوند و همچنین حججی جهت عظمت‌دادن به همه مدافعان حرم بود. ما بنا نداریم هر اقدامی را در کشور تبلیغ کنیم، بعضی از تبلیغات در کشور ما موثر نیست. ما بین منافع خود و همچنین عراق تفاوتی قائل نیستیم و همچنین دنبال تصرف چاه نفت و همچنین موصل و همچنین کرکوک و همچنین مطالبات ارزی نبوده‌ایم. ما به خاطر منافع شیعی به فلسطین کمک نمی‌کنیم، بلکه در صورتی که کسی اظهار شیعی کند، با او کاری نداریم، چرا که ۹۹ قسمت و بخش فلسطین اهل تسنن خواهند بود، ولی ما از آن هم‌ها دفاع می‌کنیم.

فرمانده قوه قدس سپاه تأکید کرد: ایران هیچ‌وقت بحران‌ساز و همچنین پرورش‌دهنده تکفیر نیست. تیم‌هایی همچون جیش‌الاسلام و همچنین جیش‌الحر را سعودی‌ها ساختند، ولی باید توجه داشت ما منشأ ثبات در سوریه شدیم. ما با مذهب جلوی جنگ مذهبی را گرفتیم نه با اقتدار و قدرت نظامی. هنگام و زمانی که نظام می‌تواند مسائل قومی و همچنین زبانی را حل کند، آن باعث ثبات می باشد و همچنین اساسِ دستیابی به آن فضا، مقام معظم رهبری می باشد.

سرلشکر سلیمانی تأکید کرد: بعضی از دوستان در سطوح عالی داخل و همچنین خارج اذعان می‌کردند که وارد سوریه و همچنین عراق نشوید و همچنین محترمانه از انقلاب دفاع کنید. یک فرد یا شخص گفت یعنی ما برویم و همچنین از دیکتاتور دفاع کنیم که رهبر فرمودند هنگام و زمانی که به کشورهایی که با آن هم‌ها ارتباط داریم نگاه می‌کنیم، چه کسی دیکتاتور می باشد و همچنین چه کسی نیست؟ ما مصالح را نگاه می‌کنیم. رهبری از دو بُعد حکمت و همچنین جسارت آن انقلاب و همچنین دفاع از انقلاب را هدایت کردند.

او همچنین در پایان تاکید کرد: آقای هاشمی حرف درستی در مورد آمریکایی‌ها زد که گفت عقل گنجشک را در کله دایناسور می‌گذارند. در صورتی که امروز می‌گوییم خدایا از عمر ما کم کن و همچنین به عمر رهبر بیفزای، آن یک ضرورت می باشد.

انتهای پیام

سرلشکر سلیمانی در اجلاس روز جهانی مساجد: تمام دعوای ما با غرب، بر سر دو مسجد می باشد/ با خطر "فتنه مذهبی" در داخل مواجهیم در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان