رهبر معظم انقلاب سه جهت‌گيري اصلي حکومت آينده را تعيين کردند پرداختن به شهروندان و مردم شهر، تعامل با دنيا و همچنین ايستادگي مقابل سلطه‌طلبان

رهبر معظم انقلاب سه جهت‌گيري اصلي حکومت آينده را تعيين کردند پرداختن به شهروندان و مردم شهر، تعامل با دنيا و همچنین ايستادگي مقابل سلطه‌طلبان

|رهبر معظم انقلاب سه جهت‌گيري اصلي حکومت آينده را تعيين کردند پرداختن به شهروندان و مردم شهر، تعامل با دنيا و همچنین ايستادگي مقابل سلطه‌طلبان از مسیح داراب|

صدای شیعه:در اين مراسم که سران سه قوه،مقام‌هاي کشوري و همچنین لشکري،مسئولان،سفرا و همچنین نمايندگان سياسي کشور‌ها در ايران حضور داشتند،رهبر انقلاب اسلامي در سخنانی با تبریک ایام میلاد حضرت امام و پیشوا رضا(ع)، تقارن مراسم تنفیذ با ایام ولادت آن هم حضرت را مایه برکت خواندند و همچنین با اشاره به اهمیت بالای اين جلسه‌، خاطرنشان کردند: یکی از موارد اهمیت آن مراسم، آغاز دوره مدیریتی جدید در کشور می باشد که امید می‌رود ریاست‌جمهور محترم و همچنین مسئولان همراه ایشان در دوره جدید، با ابتکار‌ها و همچنین توانمندی‌‌هایِ بیش از قبل، مطالبات شهروندان و مردم شهر را برآورده و همچنین آنان را خرسند کنند.
ایشان، دومین جنبه اهمیت خیلی زیاد زیاد جلسه تنفیذ را «نقش‌آفرینی شهروندان و مردم شهر در انتخاب مدیران طراز اول کشور» برشمردند و همچنین افزودند: آن مراسم تنفیذ، دوازدهمین مراسم بعد از پیروزی انقلاب اسلامی‌می باشد که نشان‌دهنده تأثیرگذاری رأی و همچنین گزینش شهروندان و مردم شهر می باشد که آن دستاورد پهناور و بزرگ، به برکت انقلاب، بررسی کننده و پروهشگر شده می باشد.
رهبر انقلاب اسلامی‌با اشاره به تشکیل ۱۰ دوره مجلس شورای اسلامی، پنج دوره شورای اسلامی‌شهرستان و همچنین روستا و همچنین پنج دوره مجلس خبرگان، با رأی شهروندان و مردم شهر از ابتدای انقلاب به تا حال گفتند: قبل از پیروزی انقلاب به‌ واسطه وجود دیکتاتوری، شهروندان و مردم شهر هیچ نقشی در مشخص کردن مدیران کشور نداشتند، ولی باید توجه داشت به برکت انقلاب اسلامی‌و همچنین عزم راسخ، ایمان عمیق، بصیرت بی‌پایان، شجاعت بی‌نظیر مرد بزرگی همچون امام و پیشوا راحل، شهروندان و مردم شهر از حاشیه به متن آمدند و همچنین صاحب اختیار شدند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: نسل جدید و همچنین جوانان کشور، دوران قبل از انقلاب را ندید‌ه‌اند ولی باید توجه داشت نقش‌آفرینی شهروندان و مردم شهر در حکومت، دستاورد عظیمی‌می باشد که امام و پیشوا بزرگوار توانسته بود با به حرکت در آوردن اقیانوس ملت، به سال شمسی‌‌ها و همچنین قرن‌‌ها حکومت سلطنتی و همچنین وراثتی و همچنین دخالت و همچنین سلطه بیگانگان پایان و همچنین جهت حرکت کشور و همچنین ملت را تغییر دهد. ایشان با تأکید بر آن که شهروندان و مردم شهر و همچنین مسئولان بایستی و حتما به چهار دهه «مردمسالاری دینی و همچنین نقش آفرینی شهروندان و مردم شهر در شئون کشور و همچنین در انتخاب مسئولان» افتخار کنند، گفتند: مسئولانی که در دوره جدید مشغول به ‌کار خواهند شد، میراث‌دار چهل سال شمسی تلاش و همچنین ابتکار مسئولان مختلفی خواهند بود که زیربنا‌های علمی، عملی و همچنین فکری فراوانی را به وجود آوردند که قبل از انقلاب مطلقاً وجود نداشتند.
رهبر انقلاب اسلامی، آن زیربنا‌ها را سکو‌های پرش ملت به ‌سوی بعدی خواندند و همچنین تأکید کردند: مسئولان جدید و همچنین همرا‌هان ریاست‌جمهور محترم، بایستی و حتما از چهار دهه تجربه و همچنین توانایی‌‌های متراکم بهره بری و استفاده کنند و همچنین با افزودن بر آن سرمایه ملی، آن هم را تحویل مدیران بعدی دهند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، تربیت نسل‌های جدید با فکر کردن و اندیشیدن انقلابی و همچنین سرشار از انگیزه و همچنین آمادگی جهت کار را یکی از برکات انقلاب اسلامی‌برشمردند و همچنین با توصیه به مسئولان جهت بهره بری و استفاده از آن فرآورده عظیم، افزودند: یکی دیگر از دستاورد‌های چهار دهه مدیریت نظام جمهوری اسلامی، تعامل ملت ایران با دنیا و همچنین در عین حال مقابله جدی با نظام سلطه و همچنین ایستادگی در برابر ترفند‌های بدخوا‌هان بوده می باشد.
ایشان در همین قسمت و بخش خاطرنشان کردند: یکی از نکاتی که اصرار بر تکرار آن هم دارم تا از ذهن‌‌ها فراموش نشود، غافل نشدن از «حضور و همچنین ترفند دشمن» می باشد.
رهبر انقلاب اسلامی‌گفتند: هیچ‌گاه نباید فراموش کنیم که دشمن، مشغول طراحی و همچنین دشمنی می باشد، ولی باید توجه داشت در چهار دهه قبل به فضل الهی، ملت و همچنین مسئولان، آبدیده تر شدند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به وجود تحریم‌ها از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی‌و همچنین به ویژه در سال شمسی‌‌های اخیر خاطرنشان کردند: اگرچه تحریم‌ها مشکلاتی را به وجود آورد، ولی باید توجه داشت موجب شد توجه ما به ظرفیت‌ها و همچنین توانایی‌های داخلی معطوف می شود و همچنین از آنها بهره بری و استفاده کنیم و همچنین به همین علت امروز به رغم خواست دشمن، ایران، به مراتب قویتر و همچنین مقتدرتر از سال شمسی‌‌های اول انقلاب می باشد.
ایشان با اشاره به انواع ترفند‌ها در طول سال شمسی‌‌های قبل، افزودند: در آن سال شمسی‌‌ها، بعضی‌ها همچون مسئولان فعلی آمریکا، به صراحت با ملت ایران دشمنی کردند و همچنین ترفند بعضی‌ها هم همچون دست چدنی در دستکش مخملی بود ولی باید توجه داشت همه آن طراحی‌ها موجب شد اعتماد به نفس شهروندان و مردم شهر و همچنین مسئولان افزایش یابد و همچنین راه‌‌های مقابله با ترفند‌های دشمن را بیابند. رهبر انقلاب اسلامی‌با تأکید بر آن که جمهوری اسلامی‌هیچ هراسی از ترفند‌های بدخوا‌هان ندارد و همچنین به واسطه ظرفیت‌های فراوان کشور، راه‌‌های مقابله با آن هم را می‌داند، گفتند: مسئولان حکومت جدید بدانند که سکاندار چنین نظام پر ظرفیت و همچنین پر استعدادی خواهند بود و همچنین بایستی و حتما با شناخت آن استعداد‌ها، از آنها بهره‌‌برداری می شود. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، دولتمردان جدید را به «تکیه بر هویت انقلابی، کار جهادی و همچنین بهره‌مندی از حمایت مردمی‌و همچنین سرمایه‌‌های مادی و همچنین معنوی کشور» توصیه کردند و همچنین در گفتن سه جهتگیری حکومت بعدی، افزودند: «پرداختن به معظلات و مسائل و مشکلات شهروندان و مردم شهر به ویژه معظلات و مسائل و مشکلات معیشتی و همچنین اقتصادی» به عنوان اولویت اصلی، «تعامل گسترده با دنیا و همچنین ارتباطات وسیع با ملت‌‌ها و همچنین حکومت‌‌ها»، و همچنین «ایستادگی همراه با صلابت و همچنین اقتدار و قدرت در مقابل سلطه طلبان»، سه جهت گیری اصلی می باشد که بایستی و حتما به‌ روش همزمان در دستور کار حکومت باشد.
رهبر انقلاب اسلامی، رژیم ایالات متحده آمریکا را متجاوزتر و همچنین وقیح تر از همه سلطه طلبان دانستند و همچنین تأکید کردند: چهار دهه فعالیت بین‌المللی نشان داده می باشد که هزینه تسلیم در برابر اقتدار و قدرت‌‌های زورگو به مراتب اکثرا و بیشتر از هزینه ایستادگی در برابر آنها می باشد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر آن که «تسلیم»، ملت‌‌ها را بیچاره و همچنین مسیر پیشرفت را به روی آنها مسدود می‌کند، افزودند: جمهوری اسلامی‌به توفیق الهی، هیچگاه در مقابل استکبار و همچنین نظام سلطه تسلیم نشده و همچنین بر سر خواسته‌‌های آنها سازش نکرده می باشد و همچنین به برکت ایثار و همچنین فداکاری شهدا، امروز همچنین و علاوه بر اقتدار و همچنین پیشرفت اکثرا و بیشتر، شعار‌های خود را نیز برجسته تر کرده می باشد.
رهبر انقلاب اسلامی‌در ادامه ۱۰توصیه به ریاست جمهوری و همچنین همکاران ایشان، گفتن کردند. «امانت دانستن مسئولیت و همچنین امانتداری آن هم»، «اولویت بندی در برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی‌‌ها و همچنین هزینه کرد‌ها به ویژه تلاش جهت ریشه ‌کنی فقر و همچنین فساد»، و همچنین «حرکت براساس برنامه جذاب و جالب و خوب ششم»، سه توصیه اول حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بود.
ایشان در گفتن توصیه چهارم گفتند: «اتحاد ملت» را مهم بشمارید و همچنین حفظ کنید و همچنین مراقب باشید، التهاب آفرینی و همچنین دو دستگی مضر میان شهروندان و مردم شهر ساخته یا ایجاد نشود. ایشان با اشاره به سلایق متنوع و گوناگون و مختلف شهروندان و مردم شهر خاطرنشان کردند: بگذارید شهروندان و مردم شهر با سلایق متنوع و گوناگون و مختلف، زندگی آرامی‌در کنار یکدیگر داشته باشند.
رهبر انقلاب اسلامی‌در توصیه پنجم خطاب به ریاست جمهوری و همچنین حکومت بعدی، گفتند: از نظرات مخالف آشفته نشوید، زیرا در کار‌ها و همچنین وظایف سنگین، نقص وجود دارد و همچنین بایستی و حتما با پذیرش و همچنین تحمل انتقاد، اجازه دهید منتقدین، دیدگاه‌‌های خود را گفتن کنند.
ایشان در توصیه بعدی خود، دولتمردان را به رفتن به میان شهروندان و مردم شهر و همچنین برقراری ارتباط بی‌واسطه با آنان سفارش کردند و همچنین در گفتن توصیه هفتم، افزودند: قدر نیرو‌های مؤمن، انقلابی و همچنین پرانگیزه را بدانید زیرا همین نیرو‌های انقلابی خواهند بود که در معظلات و مسائل و مشکلات، کشور را حفظ و همچنین سینه سپر می‌کنند.
توصیه هشتم رهبر انقلاب اسلامی‌به مسئولان، از یاد نبردن دشمنیِ دشمنان بود که گفتند: همواره در اراده و تصمیم راسخ گیری‌‌ها و همچنین تعامل‌های بین‌المللی به یاد داشته باشید که دشمن همه قدرت خود را جهت نابودی تو به کار گرفته می باشد و همچنین از هر بهانه‌ای هم بهره بری و استفاده می‌کند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به جنجال‌های اخیردرباره پرتاب موشک ماهواره بربه فضااشاره کردندوافزودند:پرتاب آن موشک ماهواره بر،یک کار علمی‌و همچنین فنی و همچنین معمول و همچنین البته مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری جهت کشور بود‌،ولی باید توجه داشت در همین موضوع نیز جنجال به پا کردند.
توصیه بعدی رهبر انقلاب به دولتمردان، لزوم کار قوی و همچنین جهادی و همچنین حسابشده در عرصه‌‌های اقتصادی، فرهنگی، دفاعی و همچنین حفظ هویت اسلامی‌و همچنین انقلابی جهت مقابله با ترفند‌ها و همچنین بهانه‌‌های بدخوا‌هان و همچنین پاسخ به آنها بود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در گفتن دهمین و همچنین آخرین توصیه خود خطاب به مسئولان گفتند: به خداوند تبارک و تعالی توکل کنید و همچنین به وعده نصرت الهی باور داشته باشید.
ایشان در پایان با تأکید بر آن که نباید در مقابل دین ستیزان و همچنین قانون شکنان آرام نشست، خاطرنشان کردند: بدانید که بعدی متعلق به شماست.
حکم تنفیذ دوازدهمین دوره ریاست جمهوری
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در حکمی، با تنفیذ رأی ملت ایران در انتخابات، دکتر روحانی را به عنوان ریاست جمهوری اسلامی‌ایران منصوب کردند.
متن حکم تنفیذ که در اين مراسم به ریاست جمهوري منتخب شهروندان و مردم شهر اعطا شد به شرح زیر می باشد:
بسم الله الرّحمن الرّحیم
خداوند متعال را سپاس می‌گویم که در آزمون سیاسی و همچنین فرهنگی و اجتماعی پهناور و بزرگ غیره ای، ملّت عظیم‌الشأن ایران را سرافراز فرمود و همچنین حضور تبریک و مبارک آنان را در یکی از اساسی‌ترین اقدامات ملّی، گامی‌بلند در جهت حراست از عزّت و همچنین امنیّت کشور و همچنین ابّهت نظام مقدّس جمهوری اسلامی‌قرار داد. انتخابات پرشور و همچنین صفوف طولانی رأی‌دهندگان در سراسر کشور و همچنین نصاب درخشانِ شرکت‌کنندگان در انتخاب ریاست جمهور و همچنین آنگاه رأی بالای فردی یا شخصیّت منتخب، همگی نشانه‌‌های روشن از موفّقیّت نظام اسلامی‌در تحکیم و همچنین تثبیت جمهوریّت و همچنین خصلتِ مردمی‌آن نظام انقلابی می باشد، و همچنین آن یکی از اساسی‌ترین و همچنین مهم‌ترین توانمندی‌‌های بی‌شمار کشور اسلامی‌عزیز ما می باشد که دستیابی به آرمان‌های والای انقلاب را ممکن میسازد و همچنین بعدی‌ی روشن کشور و همچنین ملّت را نوید میدهد.
اکنون با استمداد از هدایت و همچنین عنایت پروردگار و همچنین در سایه‌ی توجّهات حضرت ولیّ‌الله‌اعظم (ارواحنا فداه) و همچنین با تبرّک و همچنین تفأّل به همزمانی با ایّام ولادت حضرت امام و پیشوا ابی‌الحسن‌الرّضا (علیه‌آلاف‌التّحیّة والثّناء)، اینجانب به پیروی از گزینش ملّت ایران، رأی آنان را تنفیذ و همچنین دانشمند محترم جناب حجّت‌الاسلام آقای دکتر حسن روحانی را به ریاست جمهوری اسلامی‌ایران منصوب میکنم و همچنین با دعا جهت موفّقیّت ایشان، مؤکّداً توصیه میکنم که آن منصب خطیر را وسیل‌های جهت کسب رضای الهی و همچنین ذخیر‌های جهت هنگامه‌ی لقاء پروردگار قرار دهند و همچنین همّت خود را متوجّه استقرار عدالت، و همچنین جانب‌داری از محرومان مستضعف، و همچنین اجرای احکام اسلام ناب، و همچنین تقویت وحدت و همچنین عزّت ملّی، و همچنین توجّه به توانمندی‌‌ها و همچنین ظرفیّت‌های عظیم کشور، و همچنین صراحت در بزرگداشت ارزش‌ها و همچنین مبانی انقلاب اسلامی‌نمایند، و همچنین مطمئن باشند که ملّت غیور و همچنین شجاع، خدمتگزاران کشور را در دشواری‌‌ها و همچنین در مقابله با زورگویی‌‌ها و همچنین زیاده‌خواهی‌‌های استکبار تن‌ها نخواهد گذاشت. مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری میدانم بار دیگر در مورد‌ی اجرای برنامه جذاب و جالب و خوب‌ی اقتصاد مقاومتی و همچنین توجّه ویژه به موضوع اشتغال و همچنین تولید داخلی تأکید کنم و همچنین یادآوری نمایم که رأی ملّت و همچنین تنفیذ آن هم، موکول به حفظ و همچنین رعایت تعهّد به صراط قویم و همچنین مستقیم اسلامی‌و همچنین انقلابی می باشد.
در پایان یاد امام و پیشوا عزیز راحل را گرامی‌میدارم و همچنین به روح مطهّر ایشان و همچنین شهیدان آن راه درود میفرستم.
والسّلام علی عباد الله الصّالحین
سیّدعلی خامنه‌ای/ ۱۲ مرداد ۱۳۹۶
روحاني: حکومت برنامه جذاب و جالب و خوب انقلاب اقتصادي را طراحي کرده می باشد
ریاست جمهوري بعد از تنفیذ حکم ریاست جمهوری،درسخنانی ریشه‌کنی کامل فقر مطلق از جامعه ایران و همچنین ساخته یا ایجاد نظام جامع تأمین فرهنگی و اجتماعی را از اهداف حکومت دوازدهم برشمرد و همچنین تاکید کرد که حکومت برنامه جذاب و جالب و خوب اقتصادی خود را با هدف ساخته یا ایجاد یک انقلاب اقتصادی طراحی کرده می باشد.
روحانی با تبریک میلاد با سعادت امام و پیشوا رضا(ع)،ادامه داد :اولویت اصلی حکومت دوازدهم افزایش تولید و همچنین اشتغال می باشد و همچنین از همه افرادی که به عظمت ایران می‌اندیشند، جهت ساختن آیند‌های درخشان کمک می‌طلبم.
وي در ادامه با گفتن آن که در دوران حیات پر برکت ثامن الائمه امام و پیشوا علی بن موسی الرضا(ع)، شیعه دوباره متولد شد، افزود: امام و پیشوا رضا(ع)، فخر همه ایرانیان از شیعه تا سنی، از فارس تا آذری، از کرد تا لر، از عرب تا بلوچ و همچنین ترکمن می باشد و همچنین همه رو به آن آستان دارند و همچنین خاضعانه و همچنین عاشقانه می‌گویند، «السلام علیک یا مولا یا علی بن موسی الرضا(ع)».
روحانی اظهار داشت: آداب زیارت امام و پیشوا هشتم به هیچ قوم و همچنین مذهبی محدود نیست و همچنین همه در برابر آن هم حضرت خاضعیم و همچنین افتخار خادمی‌او را داریم که او هماره ضامن استقلال کشورمان بوده و همچنین هست. ریاست جمهوري تاکید کرد: در صورتی که امروز ایران کشوری مستقل در جهان اسلام می باشد و همچنین با حفظ هویت دینی و همچنین اسلامی‌خود استقلال ملی و همچنین تاریخی دارد، یکی از عوامل برجسته آن هم، وجود بارگاه شریف آن هم حضرت، در آن سرزمین می باشد، چرا که مزار آن هم امام و پیشوا، همچون پرچم برافراشت‌های از پیوند هویت ملی و همچنین دینی ما ایرانیان می باشد. وي ادامه داد: ایران با همه عظمت و همچنین شوکت تاریخی‌اش، در برابر اسلام از سر ادب و همچنین نظر تسلیم شد و همچنین به شوق برابر انسان‌‌ها در برابر خداوند و همچنین حکومت قانون پیام وحی را به جان پذیرفت و همچنین آنچه ایران را به اسلام آورد نه برق شمشیر که نور نبوت و همچنین امامت بود که اینک هزاران سال شمسی بعد از وارد شدن اسلام به آن سرزمین آن هم را چنان با حکمت محمدی(ص) آمیخته که جدایی آنها از هم ناممکن می باشد. ریاست جمهوري خاطرنشان کرد: ما ایرانی و همچنین مسلمان و همچنین دوستدار اهل بیت(ع) هستیم؛ ما امامت را از امام و پیشوا علی(ع)، شهادت را از امام و پیشوا حسین(ع) و همچنین شریعت را از امام و پیشوا صادق(ع) آموختیم؛ ولی باید توجه داشت امام و پیشوا رضا(ع) به ما سیاست را آموخت.
روحانی تصریح کرد: امام و پیشوا رضا (ع) به ما آموخت که چگونه می‌قدرت در سخت‌ترین دوران که عصر جنگ اقتدار و قدرت می باشد، عظمت شیعه را احیاء و همچنین چگونه می‌قدرت در دورانی که حریف سرگرم جنگ اقتدار و قدرت می باشد، با یک اراده و تصمیم راسخ درست به نفع آرمان امامت عمل کرد. وي با اشاره به آن که امام و پیشوا رضا(ع) با اکراه و همچنین اجبار نیابت در حکومت را پذیرفت تا شیعه را به عنوان یک مذهب سیاسی و همچنین فرهنگی و اجتماعی احیاء کرد و همچنین ارکان سلطنت عباسی را که به نام خلافت خود را وارث نبوت می‌خواندند به لرزه درآورد، گفت: امام و پیشوا رضا(ع) حکیمانه توطئه جباران زمان را با سر انگشت تدبیر به فرصتی جهت گسترش اندیشه و همچنین آرمان حق‌جویان بدل کرد، امام و پیشوا مهربانی که با رفتار عملی خود درس مدارا و همچنین محبت را به ما آموخت و همچنین امام و پیشوا دانا و همچنین دانش‌گستری که آیین احتجاج و همچنین گفتگوی منطقی با پیروان مکاتب و همچنین مذاهب دیگر را به ما آموخت و همچنین به ما نشان داد که چگونه بایستی و حتما با دیگران با منطق و همچنین زبان آنها سخن گفت تا عرصه‌ای جهت پیروزی اهل علم و همچنین ایمان می شود.
روحانی افزود: حمد و همچنین سپاس خدایی را که حیات ‌مان را در عصر انقلاب اسلامی‌قرار داد تا شاهد ظهور اراده الهی در آن سرزمین در سقوط طاغوت و همچنین صعود حق باشیم؛ انقلابی که حاصل مجاهدات امام و پیشوا و همچنین امت بود، امامی‌که بعد از سال شمسی‌‌ها تبعید و همچنین مبارزه، خود باوری، استقلال، آزادی و همچنین عزت را به ملت خود ارزانی داشت و همچنین ملتی که از میان همه نظام‌‌های حکومتی، جمهوری اسلامی‌را به عنوان تن‌ها مسیر درست جهت حراست از استقلال و همچنین آزادی و همچنین فرهنگ خود برگزید که اولین و همچنین بزرگترین دستاورد حقوقی آن هم تصویب قانون اساسی بود تا پشتوانه اصلی استیفای حقوق ملت و همچنین ضامن اسلامیت و همچنین جمهوریت نظام باشد. ریاست جمهوري با گفتن آن که قرن شمسی حاضر که به پایان آن هم نزدیک شد‌ه‌ایم، دوران تجربه‌اندوزی جهت مواجهه هوشمندانه ایران و همچنین اسلام با جهان مدرن بود، گفت: در گذر چهار دهه قبل درس‌‌ها و همچنین عبرت‌‌های بسیاری آموختیم و همچنین همه آنها را توشه راهی خواهیم ساخت که در پیش داریم؛ آموخته‌ایم که جمهوری اسلامی‌ایران ترکیبی یکپارچه از جمهوریت و همچنین اسلامیت می باشد و همچنین نباید هیچ یک از آن هم دو را نادیده گرفت.
وي افزود: آموخته‌ایم که جامعه ایرانی از لحاظ سبک زندگی شامل تنوع می باشد. زنان، مردان، جوانان، روستائیان و همچنین شهرنشینان ما به یک شیوه زندگی نمی‌کنند و همچنین همه برداشت یکسانی از فرهنگ و همچنین هنر ندارند. آن تفاوت و همچنین تنوع را بایستی و حتما به رسمیت شناخت و همچنین پاس داشت چه آن که همه اقوام ایرانی پاره تن مام وطن خواهند بود و همچنین حق دارند که خوا‌هان توجه و همچنین مشارکت اکثرا و بیشتر باشند تا توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و همچنین سیاسی متوازن و همچنین عادلانه در همه کشور بررسی کننده و پروهشگر می شود.
ریاست جمهور با گفتن آن که باور کردیم علی‌رغم گام‌‌های بلندمان هنوز تا رسیدن به جایگاه بلند اقتدار و قدرت اقتصادی تأثیرگذار در سطح منطقه و همچنین جهان فاصله داریم، اظهار داشت: امروز می‌دانیم که تحولات منطقه‌ای، جهانی و همچنین ملی‌ مرتبط با زنان و همچنین جوانان بر حال و همچنین بعدی کشور خیلی زیاد تأثیرگذار خواهد بود و همچنین اذعان داریم که جهت ساختن آیند‌ه‌ای که تجلی آزادی، امنیت، آرامش و همچنین پیشرفت باشد، ناگزیر از اتکای اکثرا و بیشتر بر توانمندی‌‌های بی‌پایانشان هستیم. روحانی تصریح کرد: بعد از چهار دهه همه فعالان سیاسی به آن باور رسید‌ه‌اند که فراتر از شعار‌های رنگارنگ، چار‌ه‌ای جز بنا کردن جامعه‌ای عادلانه و همچنین با مشی اعتدالی نداریم. هدف عدالت و همچنین اعتدال فراهم کردن فرصت‌‌های رشد و همچنین حمایت برابر و همچنین به دور از فساد جهت همگان و همچنین بالا بردن آستانه تحمل و همچنین مدارا با دیگران، داشتن نظام حمایت فرهنگی و اجتماعی قدرتمند جهت حفاظت از اشخاص جامعه در برابر سختی‌‌های زندگی می باشد.
وي خاطرنشان کرد: تلاش حکومت بر آن هم می باشد که شهروندان و مردم شهر به حقوق خود دست یابند. ریشه کن شدن فقر و همچنین از بین رفتن فساد حق شهروندان و مردم شهر می باشد؛ م‌هار تورم، رشد اقتصادی و همچنین سربلند شدن ایران در محافل بین‌المللی، دستیابی به بازار منطقه و همچنین ج‌هان، رشد فضای آزاد و همچنین معنوی، دسترسی آسان به اطلاعات، برابری در برابر قانون، داشتن آیند‌های مطمئمن، اظ‌هار نظر و همچنین گفتگو، دانستن و همچنین در جریان مسائل کشور قرار گرفتن، همه حق شهروندان و مردم شهر می باشد.
روحانی تاکید کرد: آن احقاق حقوق شهروندان و مردم شهر، جز با همیاری و همچنین همدلی، اعتدال و همچنین دوری از افراط و همچنین تفریط، اصالت دادن به حاکمیت قانون و همچنین فرهنگ قانونگرایی، حاصل نخواهد شد.
ریاست جمهوري گفت: امروز مفتخریم که بعد از ۳۹ سال شمسی از حیات جمهوری اسلامی‌ایران همه شهروندان و مردم شهر و همچنین جریان‌‌های سیاسی، اتفاق نظر دارند که در جمهوری اسلامی، مقدار و اندازه و میزان رأی ملت می باشد و همچنین ملت از طریق صندوق رأی نظر خود را در مورد سیاست‌‌ها و همچنین شیوه‌‌های اداره کشور، اعلام می‌کند و همچنین نظام امین رأی شهروندان و مردم شهر می باشد و همچنین رأی شهروندان و مردم شهر را حق الناس می‌داند و همچنین بر همین اساس، توانسته‌ می باشد اعتماد شهروندان را به صندوق‌‌های رأی جلب کند.
وي با گفتن آن که در آن انتخابات شهروندان و مردم شهر با تمام وجود به میدان آمدند و همچنین با زبان رأی، دوباره با نظام، رهبری، حکومت و همچنین منتخب خود‌، تجدید پیمان کردند،اظ‌هار داشت: ملت به زیبایی کسب و کار خود را به پایان رساند، خواست خود را به زبان آورد و همچنین اکنون بار مسئولیت را بر دوش ما ن‌هاده می باشد اینک ما هم بایستی و حتما اعلام کنیم دوباره آمد‌هایم جهت اعتلای اسلام، جهت سربلندی ایران، جهت اقتدار نظام و همچنین جهت خدمت به همه ایرانیان.صدای شهروندان و مردم شهر را بار دیگر شنید‌هایم و همچنین بایستی و حتما به امید و همچنین اعتماد آنان با همه وجود توجه کنیم.
روحاني با اشاره به برکات پهناور و بزرگ شهروندان و مردم شهر‌سالاری دینی، گفت: نخستین برکت آن هم می باشد که شهروندان و مردم شهر می‌بینند، علایق و همچنین خواست‌‌هایشان از طریق نامزد‌های متنوع و گوناگون و مختلف، مطرح و همچنین نمایندگی می‌می شود و همچنین سپس از طریق رأی دادن به نامزد مورد نظر خود احساس می‌کنند که در مشخص کردن سرنوشت‌شان مشارکت دارند، آن فرآیند سبب می‌می شود که دلبستگی شهروندان و مردم شهر به نظام افزایش یابد و همچنین نظام جمهوری اسلامی‌علی رغم نظام‌‌های پیشین در ایران، نظامی‌عاریتی نباشد. امروز آن نظام در عواطف و همچنین قلوب شهروندان و مردم شهر ایران ریشه دارد.
ریاست جمهوري اضافه کرد: دومین برکت شهروندان و مردم شهر‌سالاری دینی آن هم می باشد که زیرا و به درستی که نظام جمهوری اسلامی‌متکی بر خواست و همچنین آراء شهروندان و مردم شهر می باشد، به انجماد و همچنین بن‌بست دچار نمی‌می شود. در نظام‌‌های دیکتاتوری زیرا و به درستی که حکومت خود را فارغ از خواست شهروندان و مردم شهر می‌داند و همچنین اصولاً در پی فهم و همچنین اطلاع از آن هم نیست، امکان انطباق حکومت با تحولات فرهنگی و اجتماعی از بین می‌رود، لذا با یک انقلاب یا شورش، حاکمان گویا ناگ‌هان از خواب بیدار می‌شوند و همچنین جدید و تو و تازه صدای شهروندان و مردم شهر را می‌شنوند،ولی باید توجه داشت نگاه حکیمانه امام و پیشوا(ره) در پی‌ریزی نظام جمهوری اسلامی‌سبب شده می باشد که امروز نظام جمهوری اسلامی‌همراه با تحولات شتابان فرهنگی و اجتماعی، خود را بازسازی کند.
وي خاطرنشان کرد: سومین برکت شهروندان و مردم شهر‌سالاری دینی آن هم می باشد که همه ما پذیرفت‌هایم که در یک جامعه ۸۰ میلیونی به حکم طبیعت انسانی در مورد موضوعات متنوع و گوناگون و مختلف سیاسی، اقتصادی و همچنین فرهنگی، طیف گسترد‌های از مواضع و همچنین دیدگاه‌‌ها وجود دارد و همچنین البته پذیرفت‌هایم که در ن‌هایت جهت اداره کشور، آن رأی شهروندان و مردم شهر می باشد که از بین دیدگاه‌‌های متنوع و گوناگون و مختلف، راه مورد نظر خود را انتخاب می‌کند.
روحاني در ادامه گردن ن‌هادن همه به نقش مشخص کردن کننده صندوق آراء را بیانگر بلوغ و همچنین رشد جامعه و همچنین نیرو‌های سیاسی کشور دانست و همچنین اظ‌هارداشت: بدون شک آن دستاورد پهناور و بزرگ شهروندان و مردم شهر‌سالاری دینی ما مرهون راهبری امام و پیشوا راحل و همچنین مقام معظم رهبری می باشد که با یک نگاه راهبردی و همچنین با مشی‌ای پدرانه و همچنین با سعه صدر، بستر رشد و همچنین نمو جهت فرزندان انقلاب با سلایق سیاسی متنوع و گوناگون و مختلف را فراهم کرد‌هاند.
ریاست جمهوري با گفتن آن که نظام جمهوری اسلامی‌در کنار دستاورد‌های پهناور و بزرگ آزادی، استقلال، شهروندان و مردم شهر‌سالاری و همچنین امنیت، دستاورد‌های مهمی‌هم در حوزه رفع فقر داشته می باشد، گفت: عدالت فرهنگی و اجتماعی و همچنین رفع فقر شامل آرمان‌‌های انقلاب اسلامی‌بوده می باشد و همچنین از ابتدای انقلاب به تا حال حکومت و همچنین دیگر ن‌هاد‌های نظام سرویس ها و خدمات گسترد‌های را ارائه کرد‌هاند تا رفاه عمومی‌و همچنین فرصت‌‌های پیشرفت به صورت عادلان‌های در منطقه ها و مناطق متنوع و گوناگون و مختلف کشور، فراهم می شود. در پس نتیجه آن می شود که آن سرویس ها و خدمات، نظام جمهوری اسلامی‌توانسته می باشد نسبت دخل و درآمد ده قسمت و بخش غنی به ده قسمت و بخش فقیر جامعه را از حدود ۲۵ برابر در سال شمسی ۵۶ به حدود ۱۴ برابر در سال شمسی ۹۴ کاهش دهد.
وي اضافه کرد: حکومت یازدهم هم از طریق بازگرداندن ثبات اقتصادی و همچنین کاهش تورم و همچنین افزایش سرویس ها و خدمات عمومی‌شامل ساخته یا ایجاد بیمه همگانی و همچنین انجام طرح تحول نظام سلامت قدم‌‌های مهمی‌در آن راستا برداشته می باشد، با آن حال هنوز هم وضع فقر و همچنین نابرابری در کشور شایسته ملت پهناور و بزرگ ایران و همچنین زیبنده نظام جمهوری اسلامی‌نیست.
روحاني با گفتن آن که آن هم روش که در دوران انتخابات وعده دادم یکی از اهداف حکومت دوازدهم ریشه‌کن کردن کامل فقر مطلق از جامعه ایران و همچنین ساخته یا ایجاد نظام، جامع تأمین فرهنگی و اجتماعی می باشد، اظ‌هار امیدواری کرد در پایان حکومت دوازدهم، شاهد کارنامه درخشان‌تری جهت نظام جمهوری اسلامی‌در کاهش نابرابری باشیم.
ریاست جمهوري افزود: در عین حال همگی واقفیم که دستیابی به آرمان عدالت فرهنگی و اجتماعی در گرو آن هم می باشد که در کشور ثروت ساخته یا ایجاد می شود وگر نه به جای رفع فقر شاهد توزیع فقر خواهیم بود به ویژه در شرایط فعلی کشور، رفع فقر در گرو ساخته یا ایجاد کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل می باشد، چرا که یکی از مهمترین مجاری ساخته یا ایجاد فقر، بیکاری بوده و همچنین کشور هم امروز با موج پهناور و بزرگ اشخاص جویای کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل مواجه می باشد و همچنین به همین دلیل کشور نیازمند آن هم می باشد که در سال شمسی‌‌های بعدی شرایط مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را جهت رشد شتابان اشتغال، فراهم کند. وي تاکید کرد: ساخته یا ایجاد کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل و همچنین تولید ثروت، مستلزم سرمایه‌گذاری‌‌های گسترده و همچنین دسترسی به بازار و همچنین فناوری‌‌های پیشرفته می باشد.
روحانی اظ‌هار داشت: حکومت دوازدهم اولویت اصلی خود را افزایش تولید و همچنین اشتغال می‌داند و همچنین در تداوم حرکت حکومت یازدهم، برنامه جذاب و جالب و خوب اقتصادی خود را بر مبنای سیاست‌‌های کلی نظام به ویژه سیاست‌‌های کلی اقتصاد مقاومتی و همچنین اصل ۴۴ قانون اساسی و همچنین با هدف ساخته یا ایجاد یک انقلاب اقتصادی طراحی کرده می باشد.
وي با گفتن آن که امروزه ملل ج‌هان به رغم فاصله‌‌های جغرافیایی، تنوع‌‌های فرهنگی و همچنین اختلاف‌های سیاسی در ج‌هان به شدت در هم تنیده و همچنین در همسایگی یکدیگر قرار گرفت‌هاند، گفت: نمی‌قدرت توسعه پایدار و همچنین عادلانه ملی را بدون برنامه جذاب و جالب و خوب روشن و همچنین قابل اعتمادی از تعامل سازنده و همچنین مؤثر با ج‌هان که در سند چشم‌انداز هم بر آن هم تأکید شده می باشد، میسر ساخت و همچنین گذر از دشوارترین تحریم‌‌ها، با ترکیبی از اقتدار و قدرت دیپلماسی و همچنین برخورداری از قدرت بازدارنده دفاعی اولین گام در چنین مسیری بوده می باشد.
روحانی ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی‌ایران در صورتی که چه از سرِ عزتمندی هزینه استقلال کشور را پرداخته می باشد و همچنین می‌پردازد، ولی باید توجه داشت هیچگاه تحمیل انزوا، از سوی دشمنان را نمی‌پذیرد و همچنین تسلیم خواست بدخوا‌هان در جهت عدم مشارکت فعال ایران در نظام ج‌هانی نشده می باشد و همچنین به دور ماندن از تحولات و همچنین دستاورد‌های تجربه بشری را نخواهد پذیرفت.
ریاست جمهوري با گفتن آن که برجام نشان حسن نیت جمهوری اسلامی‌ایران جهت تعامل سازنده و همچنین مؤثر در سطح بین‌المللی بوده و همچنین هست، گفت: ما اکنون با اعتماد به نفس اکثرا و بیشتر از قبل و همچنین مستحضر به پشتیبانی یک ملت که حماسه پهناور و بزرگ انتخابات را آفرید‌، بر تعامل سازنده و همچنین مؤثر با ج‌هان در چارچوب قانون اساسی تأکید داریم.
وي گفت: بار دیگر در آن محفل باعظمت اعلام می‌دارم که با پایان انتخابات، فصل همدلی و همچنین همکاری آغاز شده و همچنین وقت آن هم می باشد که همه با هم در سایه گفتگو، اجماع و همچنین انتخاب بهترین راهکار‌ها و همچنین با بهره بری و استفاده از قدرت و همچنین ابتکار همه نیرو‌های خلاق، کارآمدی نظام را ارتقاء ببخشیم و همچنین رضایت شهروندان و مردم شهر را به ارمغان آوریم.
روحانی اظ‌هار داشت: دستانم را به سوی همه افرادی که به عظمت ایران می‌اندیشند، دراز می‌کنم و همچنین از آنان جهت ساختن آیند‌های درخشان در مسیر پیشرفت کشور، کمک می‌طلبم و همچنین از خداوند پهناور و بزرگ عزت و همچنین عظمت روزافزون جهت آن ملت غیور و همچنین صبور مسألت می‌نمایم.
ریاست جمهوري تصریح کرد: خدایا آن ملت که بهترین‌های خود را در راه تو هدیه کرده و همچنین آماده هدیه کردن می باشد، شایسته بهترین‌‌هاست. از تو می‌خواهم بهترین نعمت‌‌های خود را بر آن شهروندان و مردم شهر سربلند ارزانی داری.
وي افزود: خدایا اینک که آن ملت پهناور و بزرگ بار دیگر آن بنده کوچک را جهت خدمت به خود برگزیده می باشد، پرتو عنایت و همچنین هدایتت را بر من بتابان و همچنین مرا شایسته خدمت به آرمان‌‌های بلند آن ملت قرار بده. ای آغازگر هستی‌‌ها و همچنین ای جبران‌گر کاستی‌‌ها، یاری‌ام کن. یاری‌ام کن تا در تحمل سختی‌‌ها و همچنین نامهربانی‌‌ها صبور، در مقابله با ظلم و همچنین جور جسور، در بازشناسی کژی‌‌ها و همچنین ناراستی‌‌ها بینا، در فرو ریختن دیوار دروغ و همچنین حسد توانا، در کنار زدن پرده ریا و همچنین تزویر توانمند، در شنیدن صدای شهروندان و مردم شهر شنوا، در پاسخ به خواست جوانان مصمم و همچنین در پایفشاری بر مصالح ملت پابرجا باشم.
ریاست جمهوري تاکید کرد: ای آشکارکننده زیبایی‌‌ها و همچنین پوشاننده زشتی‌‌ها از تو عزت می‌خواهم نه خودخواهی، از تو کرامت می‌خواهم نه خودپسندی، از تو شرافت می‌خواهم نه خودرأیی. ای دانای همه ن‌هان‌‌ها و همچنین شنونده همه شکوه‌‌ها، از تو می‌خواهم کینه‌توزی‌‌ها را به مهربانی، حسادت‌‌ها را به همکاری و همچنین بدبینی‌‌ها را به همدلی بدل فرمایی.
نقل از وزير کشور
همچنین وزیر کشور گزارشی از روند نمایش دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفتن کرد.
آقای رحمانی‌فضلی مهمترین پیام حضور گسترده ملت در پای صندوق‌‌های رای را نظر به آرمان‌‌های انقلاب اسلامی‌خواند و همچنین افزود: امنیت، سلامت، قانونمند بودن و همچنین مشارکت حداکثری، چهار مولفه مهم انتخابات اخیر بود.
وزیر کشور با اشاره به اقدامات انجام گرفته به منظور صیانت از آرای شهروندان و مردم شهر و همچنین تأمین امنیت انتخابات، گفت: انتخابات ریاست جمهوری در ۶۲ هزار و همچنین ۳۸۱ شعبه اخذ رای در سراسر کشور و همچنین همچنين در ۱۰۳ کشور ج‌هان برگزار شد و همچنین در ن‌هایت، شورای نگهبان صحت نمایش انتخابات را بدون ابطال حتی یک صندوق از صندوق‌‌های اخذ رأی، تائید کرد.

انتهای پیام

رهبر معظم انقلاب سه جهت‌گيري اصلي حکومت آينده را تعيين کردند پرداختن به شهروندان و مردم شهر، تعامل با دنيا و همچنین ايستادگي مقابل سلطه‌طلبان در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان