حضرت آیت الله جوادی آملی: قلم به دستان ما طوری بنویسد که آن هم نوشته‌ها مورد احترام خداوند تبارک و تعالی باشد

11 3 حضرت آیت الله جوادی آملی: قلم به دستان ما طوری بنویسد که آن هم نوشته‌ها مورد احترام خداوند تبارک و تعالی باشد

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی گفت: الآن ما در عین حال که شاکریم و همچنین دعا می‌کنیم ولی بایستی و حتما بدانیم داشتن رهبر خوب قستی از بحث و داستان می باشد، رهبر در صورتی که علی‌بن‌ابیطالب هم باشد ما مادامی که باهوش نباشیم شکست حتمی می باشد.

به نقل از شفقنا، آن مرجع تقلید در دیدار سرلشکر باقری بعد از استماع نقل از ریاست ستاد کل نیروهای مسلح، با تقدیر از اقدامات و همچنین عملکرد نیروهای مسلح کشور گفتن داشت: از ذات اقدس الهی مسئلت می‌کنیم تمام قدم‌هایی که برداشتید و همچنین اقداماتی که کردید و همچنین خواهید کرد مقبول ذات اقدس الهی باشد!

او با اشاره به سوگند یاد کردن خداوند به بعضی مسائل در قرآن کریم، اظهار داشت: قرآن کریم هنگام و زمانی که بخواهد به  چیزی اهمیت بدهد، به آن هم سوگند یاد می‌کند؛ یک وقت می باشد که دستور می‌دهد فلان کارها را انجام بدهید یک وقت می باشد که قبل از دستور، به آن هم سوگند یاد می‌کند! آن سوگند یاد کردن، نشانه اهمیت پیشامد جدید می باشد و همچنین شامل چیزهایی که قرآن به آن هم سوگند یاد می کند، یکی پیشامد جدید «فرهنگ» می باشد، یکی هم پیشامد جدید «نظام و همچنین ارتش و همچنین سپاه».

آیت الله جوادی آملی ادامه داد: هنگام و زمانی که قرآن کریم در جریان مسائل فرهنگی و همچنین علم به «قلم» قسم یاد می‌کند ﴿ن و همچنینَ الْقَلَمِ و همچنینَ ما یسْطُرُونَ﴾ فرمود قسم به قلم و همچنین آنچه را که با قلم نوشته می‌می شود؛ آن نشان می‌دهد که قلم به دستان ما بایستی و حتما طوری بنویسد که آن هم نوشته‌ها مقبول، مورد اهتمام و همچنین احترام خداوند تبارک و تعالی باشد.

او در خصوص اهمیت تقویت قوه نظامی کشور از منظر قرآن کریم، اظهار کرد: خداوند جهت مسائل نظامی، سوگندهای فراوانی یاد کرده می باشد، امروز تانک، نفربر و همچنین هواپیمای شکاری می باشد ولی باید توجه داشت آن هم روز همین اسب بود، اسب‌ها را نعل می‌زدند که در آن رفت و همچنین آمدها آسیب نبیند، زیرا و به درستی که در منطقه حجاز سنگریزه فراوان بود در اثر برخود سم اسبان با آن سنگها جرقّه‌ای ساخته یا ایجاد می شد، خداوند تبارک و تعالی در سوره مبارکه عادیات به آن اسب‌ها، به آن هم سمّ‌ها، به آن هم سرعت رفتن‌ها، به آن هم جرقّه‌زدن‌ها سوگند یاد کرد ﴿و همچنینَ الْعادِیاتِ ضَبْحاً ٭ فَالْمُورِیاتِ قَدْحاً ٭ فَالْمُغیراتِ صُبْحاً ٭ فَأَثَرْنَ بِهِ نَقْعاً ٭ فَو همچنینَسَطْنَ بِهِ جَمْعاً﴾؛ هنگام و زمانی که خداوند تبارک و تعالی به آن غبارِ نظامی که از میدان نبرد برمی‌خیزد، سوگند یاد می‌کند، معلوم می‌می شود اینها نزد خداوند تبارک و تعالی خیلی محترم و همچنین عزیز خواهند بود که به تک تک اینها سوگند یاد می‌کند و همچنین راز اهمیت آن بحث‌های نظامی هم جهت صیانت از ناموس دین می باشد، یعنی اهمیت آن مساله به خاطر حفظ قرآن، عترت، مسلمان‌ها و همچنین ملت اسلامی، ناموس و همچنین سرزمین اسلامی می باشد.

آن مرجع تقلید خاطرنشان کرد: از آن اهتمام الهی وظیفه ما مشخص می‌می شود، وظیفه ما تنها آن نیست که کار انجام بدهیم، وظیفه ما آن می باشد که بدانیم در آن راه پشتیبانی هم داریم، چرا که خداوند آن هم طوری که در مورد پیشامد جدید حفظ نظام و همچنین کشورداری و همچنین ناموس سوگند یاد کرده می باشد در مورد نماز و همچنین روزه آن هم روش سوگند یاد نکرد؛ معلوم می‌می شود که آن مساله از منظر الهی اهمیت دارد که می فرماید در صورتی که تو وارد صحنه بشوید من نیز حافظ تو خواهم بود. بنابراین ما هرگز نباید بگوییم دشمن چند برابر ماست و همچنین دست ما کوتاه می باشد، هرگز نباید چنین فکری کنیم.

او تصریح کرد: دشمنان ما تنها آهن دارند ولی باید توجه داشت ما هم آهن داریم و همچنین هم آه داریم! جنگ و همچنین کار و همچنین کشور را تنها آهن اداره نمی‌کند، کشوری که تنها و فقط آهن دارد خروجی‌اش جنگ جهانی اول و همچنین دوم می باشد که حدود هفتاد میلیون را آن هم روز خاک کردند و همچنین به جایی نرسید، پس معلوم می‌می شود کُشتن و همچنین قتّالی و همچنین درندگی و همچنین راهزنی مشکل را حل نمی‌کند. سرّش آن می باشد که اینها آهن دارند، ما هم آهن داریم ولی باید توجه داشت اسلحه‌ای داریم که آنها ندارند و همچنین آن هم «آه» می باشد که در دعای کمیل می‌گوییم «و همچنین سلاحه البکاء» ما اشک داریم، ما در کنار مبارزه با دشمن بیرون، به دشمن درون نیز می‌تازیم. کسی که خودش را تربیت کرد دیگر نه زیر بار زور می‌رود نه به کسی زور می‌گوید، نه راه کسی را می‌بندد و همچنین نه بیراهه می‌رود.

آیت الله جوادی آملی ضرورت و همچنین اهمیت تقویت بنیه دفاعی کشور را یادآور شد و همچنین ابراز داشت: خداوند در قسمت و بخش پایانی سوره مبارکه توبه فرمود، هر قدمی که برمی‌دارید و همچنین هر کاری که می‌کنید تا دشمن را بترسانید نزد خداوند تبارک و تعالی اجر دارد!

او در ادامه به تلاش دشمنان جهت ترویج اسلام هراسی به بهانه اقتدار و قدرت نظامی ایران اشاره کرد و همچنین گفتن داشت: گرچه به ما گفتند هیچ حمله نکنید و همچنین به هیچ کسی نتازید ولی باید توجه داشت گفتند دائما طوری باشید که از تو بترسند! ولی باید توجه داشت آن، آن هم اسلام‌هراسی نیست که بیگانه می‌گوید، اسلام‌هراسی که بیگانه می‌گوید یعنی ما نیت و اراده حمله به دیگران را داریم در حالی که ما هرگز چنین کاری نکردیم و همچنین هرگز چنین کاری هم نمی‌کنیم که به کشوری حمله کنیم، ولی باید توجه داشت قرآن کریم به ما دستور داد فرمود طرزی باشید که دشمن حتماً از تو بترسد.

آن مرجع تقلید اذعان کرد: در آن قسمت و بخش از قرآن فرمود حتماً دشمن بایستی و حتما از تو بترسد، نه تو او را بترسانید! یعنی طرزی باشید که دشمن به خودش اجازه حمله ندهد؛ به ما فرمود: ﴿خُذُوا حِذْرَکُمْ﴾ زیرکی‌تان را داشته باشید و همچنین هیچ وقت خواب نباشید.

او به فرازهایی از نامه حضرت امیر(ع) جهت شهروندان و مردم شهر مصر اشاره کرد و همچنین تصریح داشت: در نامه‌ای که وجود تبریک و مبارک حضرت امیر(ع) جهت شهروندان و مردم شهر مصر نوشت فرمود، داشتنِ رهبر خوب قستی از بحث و داستان می باشد! الآن ما در عین حال که شاکریم و همچنین دعا می‌کنیم ولی بایستی و حتما بدانیم داشتن رهبر خوب قستی از بحث و داستان می باشد، رهبر در صورتی که علی‌بن‌ابیطالب هم باشد ما مادامی که باهوش نباشیم شکست حتمی می باشد! بایستی و حتما تکیه کرد نسبت به رهبری، نه به او تکیه کرد که ما کارهای خودمان را به او واگذار کنیم، ما بدانیم وظیفه رهبر چیست و همچنین وظیفه ما چیست؟ رهبر در صورتی که علی‌بن‌ابیطالب(ع) باشد و همچنین خدای ناکرده ما خواب باشیم و همچنین وظیفه خود را انجام ندهیم بدون تردید شکست می خوریم؛ ما در صورتی که وظیفه‌مان را بدانیم یقیناً ذات اقدس الهی نیز ما را یاری می‌کند چرا که خودش فرمود: ﴿إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ ینْصُرْکُمْ﴾.

حضرت آیت الله جوادی آملی: قلم به دستان ما طوری بنویسد که آن هم نوشته‌ها مورد احترام خداوند تبارک و تعالی باشد در تاریخ ۲۰۱۷-۰۸-۰۹ ۰۰:۰۱:۱۱ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان