حضرت آیت الله جوادی آملی: ائمه اطهار راه رسیدن به حیات انسانی خواهند بود

shafaqna ayatollah javadi 7 حضرت آیت الله جوادی آملی: ائمه اطهار راه رسیدن به حیات انسانی خواهند بود

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی گفت: در صورتی که می‌خواهید زنده شوید به قرآن رفت و آمد و مراجعه کنید، پس کاری که به‌وسیله دم مسیحایی انجام می‌شد قرآن آن هم را در حد خیلی زیاد بالاتر انجام می‌دهد و همچنین راه رسیدن به آن حیات نیز ائمه اطهار(ع) مانند وجود مقدس امام و پیشوا رضا علیه‌السلام خواهند بود.

به به گفته شفقنا، آن مرجع تقلید در جلسه درس اخلاق آن هفته خود که در حسینیه احمدآباد شهرستان دماوند برگزار شد، عموم طلاب و همچنین دانشگاهیان را به بهره‌گیری اکثرا و بیشتر از وجود نورانی امام و پیشوا رضا علیه‌السلام فراخواند و همچنین گفتن داشت: در ماه ذی‌القعده مناسبت‌های مختلفی در ارتباط و رابطه با امام و پیشوا هشتم علیه‌السلام وجود دارد؛ اول آن ماه میلاد فاطمه معصومه(س) خواهر گرامی ایشان می باشد، یازدهم آن ماه میلاد خود آن هم امام و پیشوا می باشد و همچنین پایان آن ماه، شهادت حضرت جوادالائمه(ع) فرزند آن هم امام و پیشوا می‌باشد؛ لذا ماه ذی‌القعده مناسبت‌های مهمی با امام و پیشوا هشتم دارد و همچنین مناسب می باشد که همگان، به ویژه حوزویان و همچنین دانشگاهیان در آن ماه، از وجود نورانی امام و پیشوا رضا علیه‌السلام بهره بیشتری را ببرند.

او ادامه داد: در خصوص القاب ائمه(ع) بایستی و حتما توجه داشت که آن القاب در واقعیت و حقیقت برگرفته از برنامه جذاب و جالب و خوب رسمی و همچنین سیره عملی آن هم حضرات می باشد؛ همانطور که می‌دانید لقب امام و پیشوا رضا(ع) «عالم آل محمد(ص)» می باشد، گرچه در خصوص ائمه(ع) دیگر مانند امام و پیشوا باقر و همچنین امام و پیشوا صادق(ع) نیز آن لقب صدق می‌کند ولی باید توجه داشت آن لقب به امام و پیشوا رضا(ع) تعلق دارد چراکه آن هم حضرت، قائم به علم بود!

آیت الله جوادی آملی خاطرنشان کرد: امام و پیشوا صادق علیه‌السلام تحت فشار حکومت عباسی هرگز اجازه داشتن حوزه علمیه رسمی نداشت، ولی باید توجه داشت امام و پیشوا رضا(ع) به دلیل موقعیتی که ناخواسته دشمن در اختیار ایشان گذاشت توانسته بود حوزه علمیه جهانی ساخته یا ایجاد کند، در پس نتیجه آن می شود که آن هم علوم خیلی زیاد به وسیله ایشان در همه جهان نشر یافته شده شد.

او در قسمت و بخش غیره ای از سخنان خود اظهار داشت: حضرت امیر(ع) فرمود بعضی اشخاص تنها حیات گیاهی و همچنین بعضی تنها حیات حیوانی دارند، آن اشخاص از نظر انسانی مرده‌اند یعنی اینها در واقعیت و حقیقت مرده‌های عمودی خواهند بود!

آن مرجع تقلید ادامه داد: گرچه حضرت مسیح به خواست خداوند، مرده را زنده می‌کرد ولی باید توجه داشت مرده‌ای را که حضرت مسیح زنده می‌کرد در صورتی که پیش از مردن و مرگ حیات گیاهی داشت به آن هم حیات بر می‌گشت و همچنین در صورتی که حیات حیوانی داشت به همین ترتیب، ما جایی نداریم که حضرت مسیح مرده‌ای را زنده کرده باشد و همچنین آن هم مرده بعد از زنده شدن رشد نیز کرده باشد و همچنین از حیات گیاهی یا حیوانی به حیات انسانی رسیده باشد!

او ادامه داد: ولی باید توجه داشت قرآن می‌فرماید من تو را به حیات انسانی دعوت می‌کنم؛ در صورتی که می‌خواهید زنده شوید به قرآن رفت و آمد و مراجعه کنید، پس کاری که به‌وسیله دم مسیحایی انجام می‌شد قرآن آن هم را در حد خیلی زیاد بالاتر انجام می‌دهد و همچنین راه رسیدن به آن حیات نیز ائمه اطهار(ع) مانند وجود مقدس امام و پیشوا رضا علیه‌السلام خواهند بود.

آیت الله جوادی آملی ابراز داشت: ما می‌توانیم به‌وسیله آیات قرآن کریم به آن هم حیاتی برسیم که امام و پیشوا رضا علیه‌السلام از ما می‌طلبد.

او تأکید کرد: نه تنها از آیات قرآن کریم، بلکه از بیانات پیغمبر(ص) و همچنین ائمه(ع) نیز می‌قدرت آن نورانیت و همچنین حیات انسانی را گرفت، چراکه قرآن و همچنین عترت همواره در کنار هم و همچنین همتای هم خواهند بود و همچنین مکمل یکدیگر می‌باشند. لذا عالم اهل‌بیت(ع) می‌تواند جامعه را به حیات انسانی برساند و همچنین انسانِ از درون مرده را زنده کند.

حضرت آیت الله جوادی آملی: ائمه اطهار راه رسیدن به حیات انسانی خواهند بود در تاریخ ۲۰۱۷-۰۸-۱۱ ۲۱:۴۳:۵۵ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان