حضرت آیت الله جوادی آملی: آن نظام و همچنین انقلاب به برکت خون شهدا استوار می ماند

shafaqna ayatollah javadi 21 حضرت آیت الله جوادی آملی: آن نظام و همچنین انقلاب به برکت خون شهدا استوار می ماند

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی گفت: مطمئن باشید که آن نظام و همچنین انقلاب به برکت خون‌های پاک شهدا استوار می‌ماند.

به به گفته شفقنا، جمعی از افراد هیئت رزمندگان اسلام، خانواده معظم شهدا و همچنین اعضاء جمعیت هلال احمر شهرستان آمل با حضور در شهرستان دماوند با آن مرجع تقلید دیدار کردند.

آیت الله جوادی آملی در آن دیدار گفتن داشت: مستحضرید قرآن کریم هنگام و زمانی که بخواهد به بعضی از مسائل اهمیت بدهد به آنها سوگند یاد می‌کند، مانند آنکه به عمر پیغمبر قسم می‌خورد و همچنین می‌فرماید: ﴿لَعَمْرُکَ إِنَّهُمْ لَفی‏ سَکْرَتِهِمْ یعْمَهُونَ﴾ یعنی وجود تبریک و مبارک حضرت رسول(ص) به جایی رسیده می باشد که خداوند به عمر او قسم می‌خورد، و همچنین یا در جایی دیگر خداوند به قلم قسم می‌خورد تا جامعه ما را به علم و همچنین معارف الهی دعوت کند، به کتاب قسم می‌خورد، به مسطور و همچنین مکتوب قسم می‌خورد ﴿ن و همچنینَ الْقَلَمِ و همچنینَ ما یسْطُرُونَ﴾، در جریان جهاد و همچنین مبارزه نیز، ذات اقدس الهی قسم‌های فراوانی یاد می‌کند و همچنین می فرماید ﴿و همچنینَ الْعادِیاتِ ضَبْحاً ٭ فَالْمُورِیاتِ قَدْحاً ٭ فَالْمُغیراتِ صُبْحاً ٭ فَأَثَرْنَ بِهِ نَقْعاً ٭ فَو همچنینَسَطْنَ بِهِ جَمْعاً﴾؛ به آن اسب‌های در میدان جنگ قسم! قسم به آن هم جرقّه‌هایی که پیدا می‌می شود! قسم به آن هم گرد و همچنین خاک‌هایی که در میدان نبرد بر می خیزد! قسم به آن هم فداکاری که رزمنده‌ها در میدان جنگ می‌کنند! آن نشان می‌دهد آن هم‌که شهید در راه حق می باشد، جانباز در راه حق می باشد، مبارز در راه حق می باشد، فداکار در راه حق می باشد کار او نه تنها مقبول خدای سبحان می باشد و همچنین نه تنها خدای سبحان به او اجر و همچنین به بازماندگانش صبر عطا می‌کند بلکه به او سوگند یاد می‌کند تا جامعه را به آن امر تشویق کند.

او ادامه داد: بنابراین تو بزرگواران خداوند تبارک و تعالی را شاکر باشید که وظیفه‌تان را انجام دادید و همچنین مطمئن باشید آثار آن ایثار و همچنین شهادت و همچنین رزمندگی، یقیناً حفظ نظام اسلامی می باشد زیرا و به درستی که در قرآن کریم فرمود: ﴿و همچنینَ لَنْ یتِرَکُمْ أَعْمالَکُمْ﴾ زیرا و به درستی که تو تلاش کردید، خون دادید، جان دادید، جانبازی کردید، فرمود: ﴿فَلا تَهِنُوا و همچنینَ تَدْعُوا إِلَی السَّلْمِ و همچنینَ أَنْتُمُ الْأَعْلَو همچنینْنَ و همچنینَ اللَّهُ مَعَکُمْ و همچنینَ لَنْ یتِرَکُمْ أَعْمالَکُمْ﴾ خدای سبحان تو را پیروز می‌کند جهت آنکه ﴿لَنْ یتِرَکُمْ أَعْمالَکُمْ﴾ کار کردید، تلاش کردید، جانبازی کردید، لذا تو یقیناً پیروزید، لذا مطمئن باشید که آن نظام و همچنین انقلاب به برکت خون‌های پاک شهدا استوار می‌ماند.

آن مرجع تقلید با اشاره به سخنان زینب کبرا(سلام الله علیها) در مجلس شام، تصریح کرد: زینب کبرا(سلام الله علیها) در مجلس شام سوگند یاد کرد و همچنین فرمود قسم به خداوند تبارک و تعالی ما پیروزیم! با آنکه ایشان را به عنوان اسیر آورده بودند فرمود: هیچ وقت نمی‌توانید نام ما را از بین ببرید و همچنین ما را به فراموشی بسپارید. در جلوی دروازه شام، کسی خواست به حضرت سجاد(ع) طعنی بزند، به ایشان گفت در آن صحنه و همچنین پیکار چه کسی پیروز شد؟ حضرت فرمود ما! بعد فرمود در صورتی که خواستی بفهمی چه کسی پیروز شد موقع نماز اذان و همچنین اقامه بگو و همچنین ببین نام چه کسی را می‌بری، ما رفتیم نام پیغمبر را زنده کردیم، اسلام را زنده کردیم، قرآن را زنده کردیم، اهل بیت را زنده کردیم و همچنین برگشتیم.

حضرت آیت الله جوادی آملی: آن نظام و همچنین انقلاب به برکت خون شهدا استوار می ماند در تاریخ ۲۰۱۷-۰۸-۱۰ ۱۰:۴۱:۳۹ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان