تحلیلگر مسائل بین الملل: شیعه عرب و همچنین عجم پازل جدید عربستان در عراق می باشد

تحلیلگر مسائل بین الملل: شیعه عرب و همچنین عجم پازل جدید عربستان در عراق می باشد

|تحلیلگر مسائل بین الملل: شیعه عرب و همچنین عجم پازل جدید عربستان در عراق می باشد از مسیح داراب|

صدای شیعه: حسن هانی زاده، تحلیلگر مسائل بین الملل و همچنین دست یار سیاسی شبکه جهانی الاهواز در گفت وگویی با اشاره به سفر مقتدا صدر به عربستان سعودی و همچنین دیدار با ولیعهد سعودی اظهار داشت: آن سفر قطعا جهت نزدیک کردن دیدگاه عربستان با ملت و همچنین حکومت عراق نیست؛ بلکه تلاش سعودی ها جهت اختلاف افکنی میان طیف اکثریت عراق به شمار می آید.

تحلیلگر مسائل بین الملل گفت: بعد از شکست دو مرحله ای عربستان سعودی جهت ساخته یا ایجاد شکاف و همچنین اختلاف در عراق «اهل تسنن و همچنین تشیع» و همچنین برهم زدن وحدت عراق، اکنون مرحله جدیدی جهت ساخته یا ایجاد اختلاف و همچنین درگیری مذهبی میان شیعیان آغاز شده می باشد و همچنین آن کشور با توجه به وجود بعضی معظلات و مسائل و مشکلات و همچنین دیدگاه های سیاسی شیعیان عراق در پی آن هم می باشد تا جامعه شیعی عراق را به دوقطبی شدن سوق دهد.

دست یار سیاسی شبکه الاهواز گفتن کرد: خروج عمار حکیم از مجلس اعلای عراق، دیدار مقامات عربستانی از بغداد، دیدار ایاد علاوی از بزرگان و رهبران لیبرال عراق با مقامات سعودی در چارچوب فتنه انگیزی جدید عربستان علیه ملت عراق تلقی می می شود.

آن مقام مسؤول با اشاره به پیروزی اخیر بسیج مردمی و همچنین شکست داعش خود خوانده در عراق تصریح کرد: عربستان سعودی به آن پس نتیجه آن می شود که رسیده می باشد که شکست عراق و همچنین رسیدن به اهدافش از طریق نظامی و همچنین درگیری میان اهل سنت و همچنین شیعیان حاصل نمی می شود؛ بنابراین در پی ساخته یا ایجاد شکاف میان شیعیان عراق و همچنین تلقین شیعیان عرب و همچنین عجم می باشد.

هانی زاده ادامه داد: شیعیان عرب و همچنین عجم پازلی کاملا مهم در عراق از سوی عربستان تلقی می شوند به آن مفهوم که عربستان سعی دارد نوعی تشیع فارسی و همچنین عربی در عراق ساخته یا ایجاد و همچنین سبب می شود تا دارندگان اصولگرایی مذهبی از جامعه عراق حذف و همچنین طیف های وابسته به خود را در رأس حاکمیت قرار دهد.

او همچنین با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس عراق و همچنین هزینه های میلیارد دلاری عربستان جهت روی کار آوردن طیف مخالف ایران عنوان کرد: دستاورد فرصت سفر مقتدا صدر به عربستان همانا دست بردن جریان صدر به سلاح جهت مقابله با حکومت و همچنین درگیری با بسیج مردمی می باشد که حکومت عراق را جهت منحل کردن بسیج تحت فشار خواهد آورد؛ از آن رو تصمیمات مقتدا صدر و همچنین بن سلمان کاملا در راستای ناامن کردن عراق به شمار می آید.

 تحلیلگر مسائل بین الملل هوشیاری ملت عراق و همچنین عدم فروافتادن در فتنه های جدید عربستان را ضروی دانست و همچنین گفت: عربستان سعودی عامل اصلی ناامنی عراق و همچنین در کشتار عراقی ها و همچنین اعزام داعش خود خوانده نقش مهمی دارد و همچنین اکنون تلاش جهت گسترش جنگ میان شیعیان را در سر می پروراند.

منبع: رسا

انتهای پیام

تحلیلگر مسائل بین الملل: شیعه عرب و همچنین عجم پازل جدید عربستان در عراق می باشد در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان