تاکید آیت الله مظاهری بر احیای فرهنگ قرض الحسنه

مظاهری تاکید آیت الله مظاهری بر احیای فرهنگ قرض الحسنه

شفقنا- حضرت آیت الله حسین مظاهری با گفتن آنکه اندیشه حمایت از فرهنگ قرض الحسنه اقدامی نیکوکارانه و همچنین در مسیر اصلاح مسائل اقتصادی و همچنین احرای قانون مواسات در جامعه اسلامی می باشد، بر احیای آن فرهنگ در جامعه تاکید کرد.

به به گفته شفقنا، آن مرجع تقلید شامگاه شنبه در پیامی به دومین همایش حامیان فرهنگ قرض الحسنه دراستان اصفهان، با اشاره به آیه ۲۰ سوره مزمل « … و همچنینَأَقِیمُوا الصَّلَاهَ و همچنینَآتُوا الزَّکَاهَ و همچنینَأَقْرِضُوا اللَّهَ قَرْضًا حَسَنًا ۚ و همچنینَمَا تُقَدِّمُوا لِأَنْفُسِکُمْ …»، تصریح کرد: یکی از سنت های پسندیده مورد تاکید قرآن کریم فرهنگ والای قرض الحسنه می باشد که با کمال تاسف مظلوم و همچنین مغفول می باشد.

اهمیت آن فریضه پهناور و بزرگ تا بدان جاست که خداوند متعال همچنین و علاوه بر آن هم که مکررا آن هم را توصیه و همچنین تاکید می فرماید، در مواردی آن فرهنگ جامعه ساز را در کنار فرهنگ پهناور و بزرگ اقامه نماز و همچنین زکات مطرح فرموده می باشد.

نماز به عنوان  نماد عبودیت و همچنین بندگی خداوند تبارک و تعالی، زکات به عنوان نماد عدالت فرهنگی و اجتماعی و همچنین قرض الحسنه به عنوان نماد تعاون و همچنین هم یاری و همچنین مواسات جمعی در کنار همدیگر سه فریضه عظیمی خواهند بود که سلامت فردی و همچنین فرهنگی و اجتماعی انسان را تامین و همچنین تضمین می کنند و همچنین جامعه را از گرفتاری های مادی و همچنین معنوی نجات می بخشد.

اندیشه حمایت از فرهنگ قرض الحسنه فکری تبریک و مبارک و همچنین شایسته می باشد و همچنین اقدامی نیکوکارانه و همچنین در مسیر اصلاح مسائل اقتصادی و همچنین احرای قانون مواسات در جامعه اسلامی می باشد.

نقطه قابل تذکر آن هم که اراده و تصمیم راسخ گیران و همچنین متصدیان مسائل اقتصادی در کشور نیز حتما به آن مهم توجه دارند که تا زمانی که نظام اقتصادی و همچنین خصوصاً سیستم بانکی کشور ما برپایه فرهنگ قرض الحسنه شکل نگیرد، معظلات و مسائل و مشکلات پیچیده عرصه اقتصادی به سامان نخواهد رسید و همچنین بنابراین همه ما بایستی و حتما تلاش و همچنین حدیت در عمل به دنبال احیا و همچنین حمایت از آن فرهنگ والا باشیم.

تاکید آیت الله مظاهری بر احیای فرهنگ قرض الحسنه در تاریخ ۲۰۱۷-۰۸-۲۰ ۱۰:۰۶:۴۱ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان