از عدالت امام و پیشوا علی (ع) در ارتباط با شهروندان و مردم شهر غیر مسلمان تا سامان دهی میان انسان ها/گفتاری از حضرت آیت الله سیستانی

ayatollahsistani از عدالت امام و پیشوا علی (ع) در ارتباط با شهروندان و مردم شهر غیر مسلمان تا سامان دهی میان انسان ها/گفتاری از حضرت آیت الله سیستانی
حضرت آیت الله العظمی سیستانی

شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -حضرت آیت‌الله العظمی سیستانی گفتاری در مورد سامان دهی میان انسان ها گفتن کرده می باشد.
به به گفته شفقنا متن گفتار مطرح شده آن مرجع تقلید شیعیان بدین شرح می باشد:

و همچنین از شگفت ترین چیزهایی که در باره عدالت امیر مؤمنان در ارتباط با شهروندان و مردم شهر غیر مسلمان نقل شده چیزی می باشد که شعبی روایت کرده می باشد.
روزی امیر المؤمنین علی بن ابی طالب ـ رضوان خداوند تبارک و تعالی بر او ـ به بازار رفت، اتفاقاً یک مرد نصرانی را دید که زرهی می فروخت.
علی (علیه السلام) زره را شناخت و همچنین فرمود: آن زره مال من می باشد و همچنین داور میان من و همچنین تو قاضی شهرستان باشد. گویند قاضی در آن هم زمان، شریح بود و همچنین خود علی (علیه السلام) او را بر کرسی قضاوت نشانده بود، هنگام و زمانی که در نزد قاضی حضور یافتند شریح پرسید یا علی چه می فرمایید؟ علی (علیه السلام): آن، زره مال من می باشد مدتی می باشد که از من دزدیده شده و همچنین اکنون در دست آن مرد می بینم.
شریح: هان، تو چه می گویی؟
مرد نصرانی: من علی را دروغگو نمی شناسمن ولی باید توجه داشت زره مال خود من می باشد.
شریح: یا علی! زره در دست اوست آیا تو شاهد و همچنین گواهی بر گفتار خود دارید؟
علی (علیه السلام): شاهد و همچنین گواهی ندارم.
مرد نصرانی: من شهادت می دهم که اینگونه قضاوت و همچنین داوری تنها و فقط از پیامبران ساخته می باشد امیر نزد قاضی حاضر می می شود و همچنین قاضی بر ضد او حکم می کند. یا امیر المؤمنین به خداوند تبارک و تعالی سوگند آن زره مال شماست و همچنین من هنگامی که تو در اردو و همچنین سپاه خویش حرکت می کردید تو را دنبال کردم و همچنین آن هم را که از روی شتر خاکستری افتاد برداشتم و همچنین اکنون به وحدانیت خداوند تبارک و تعالی و همچنین رسالت محمد (صلی الله علیه و همچنین آله) گواهی می دهم.
علی (علیه السلام) فرمود: حالا که مسلمان شدی آن هم زره مال تو باشد و همچنین همچنین و علاوه بر آن هم او را بر یک اسب نجیب هم سوار کرد.
شعبی گفت: آن هم مرد را دیدم که با مشرکان می جنگید و همچنین آن حدیث ابوزکریاست.
از امیر مؤمنان (علیه السلام) چیزی نقل شده می باشد که پیشینه تاریخی قانون تأمین فرهنگی و اجتماعی به حساب می آید، آن هم که امروزه در کشورهای اروپایی مورد عمل می باشد و همچنین علی (علیه السلام) در آن هم قانون میان کسی که عضو شهر است مسلمان و همچنین غیر مسلمان فرق نگذاشته می باشد.
راوی گفت: مرد سالخورده و همچنین نابینایی از شهروندان و مردم شهر سؤال می کرد و همچنین کمک می خواست. علی (علیه السلام) گفت: چیه؟ گفتند: ردی نصرانی می باشد. علی (علیه السلام) گفت: از او کار کشیدید هنگام و زمانی که پیر شد او را رها کردید؟! از بیت المال جهت او مستمری بدهید.
و همچنین امام و پیشوا صادق (علیه السلام) فرمود: حتی یک فرد یا شخص یهودی هم در صورتی که با تو همنشین شد با او نیکو همنشینی کن.
پیشامد جدید ۳۱۲ـ جهت اصلاح میان شهروندان و مردم شهر و همچنین حل اختلافات ایشان و همچنین تعمیم مهر و همچنین محبت در میان انسانها و همچنین برطرف کردن اختلافات و همچنین دشمنی ها، ثواب فراوانی وعده شده می باشد.
در کشورهای غربت که شهروندان و مردم شهر از میهن و همچنین خویشاوندان و همچنین دوستان و همچنین آشنایان دور خواهند بود ساماندهی مسائل و همچنین توسعه مهر و همچنین صفا، تأکید بیشتری خواهد داشت.وطبعا ثواب بیشتری دارد امیرالمؤمنین، به فرزندانش امام و پیشوا حسن و همچنین امام و پیشوا حسین (علیهم السلام) اندکی قبل از شهادتش آنگاه که ابن ملجم لعین خارجی آن هم حضرت را مضروب کرد چندین وصیت فرمود که از آن هم جمله می باشد توصیه به تقوای الهی، نظم مسائل و همچنین اصلاح ذات البین، و همچنین در مورد سفارش اخیر فرمود: شنیدم جد تو (صلی الله علیه و همچنین آله) می فرمود:
“صلاح ذات البین افضل من عامّه الصلوه و همچنین الصّیام”:
سامان دادن میان انسانها از عموم نماز و همچنین روزه با ثواب و فضیلت تر می باشد.

از عدالت امام و پیشوا علی (ع) در ارتباط با شهروندان و مردم شهر غیر مسلمان تا سامان دهی میان انسان ها/گفتاری از حضرت آیت الله سیستانی در تاریخ ۲۰۱۷-۰۷-۰۸ ۱۴:۳۷:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان