احترام ویژه به حضرت معصومه (س) در وصیت نامه حضرت آیت الله مرعشی نجفی

فاطمه معضومه احترام ویژه به حضرت معصومه (س) در وصیت نامه حضرت آیت الله مرعشی نجفی

شفقنا-مرحوم آیت‏الله العظمى، مرجع تقلید شیعیان آقاى نجفى مرعشى (رحمه الله) حدود شصت سال شمسی، در زمستان و همچنین تابستان، صبح قبل از اذان براى اقامه جماعت در حرم حضرت معصومه (علیها السلام) از منزل و خانه به طرف حرم مى‏آمدند، در بسیارى از موارد، هنوز درهاى حرم باز نشده بود، در پشت در به انتظار مى‏نشستند تا در باز گردد.

یک بار خودم دیدم که آن هم بزرگوار صبح قبل از اذان، عبا بر سر افکنده بود، و همچنین در پشت در صحن (جانب خیابان موزه) خود را به صحن چسبانده بود، و همچنین با کمال تواضع در انتظار آمدن خدام براى باز کردن در، مى‏نشست، گویى شخص نیازمند دردمند، به در منزل و خانه حضرت معصومه (علیها السلام) پناهنده شده می باشد.

در وصیتنامه خود چنین سفارش کرد: جنازه مرا روبروى مرقد مطهر بى‏بى فاطمه معصومه (علیها السلام) قرار داده، و همچنین در آن حال یک سر عمامه‏ام را به ضریح مطهر و همچنین سر دیگر را به تابوت بسته، به عنوان دخیل (دست توسل) و همچنین در آن هنگام مصیبت وداع من حسین مظلوم با اهل بیت طاهرینش (علیهم السلام) را بخوانند.

انتخاب شفقنا از کتاب :حضرت معصومه سلام الله علیها فاطمه دوم – محمد محمدی اشتهاردی

احترام ویژه به حضرت معصومه (س) در وصیت نامه حضرت آیت الله مرعشی نجفی در تاریخ ۲۰۱۷-۰۷-۲۵ ۱۴:۰۰:۳۹ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان