ایجاد صلح در منطقه بدون ایران پرنفوذ و قدرتمند ممکن نیست

 ایجاد صلح در منطقه بدون ایران پرنفوذ و قدرتمند ممکن نیست

1396031212220715311048654 ایجاد صلح در منطقه بدون ایران پرنفوذ و قدرتمند ممکن نیست

روزنامه آمریکایی هافینگتون‌پست در مطلبی ایران را کشوری قدرتمند در منطقه آسیای غربی (خاورمیانه) توصیف کرده و نوشته بدون این کشور نمی‌توان در منطقه صلح ایجاد کرد.

یک روزنامه آمریکایی در گزارشی با اشاره به نفوذ ایران در منطقه آسیای غربی (خاورمیانه) نوشته دست‌یابی به صلح در این منطقه بدون مشارکت ایران ممکن نخواهد بود.

هافینگتون‌پست، با اشاره به انتخابات اخیر ریاست‌جمهوری ایران نوشته است: «دونالد ترامپ ممکن است هفته گذشته خوشایندترین خبر از خاورمیانه را از دست داده باشد. این خبر، بیانیه‌های خصمانه او در ریاض، اسرائیل، بروکسل و ایتالیا نبود. خبر از ایران آمد.»

روزنامه آمریکایی در ادامه با اشاره به مشارکت سه چهارم واجدان شرایط در این انتخابات نوشته که این میزان مشارکت، ۲۰ درصد بیشتر از میزان مشارکت آمریکایی‌ها در انتخاباتی بوده که به راهیابی دونالد ترامپ به کاخ سفید منجر شد.

در ادامه این گزارش آمده است: «متهم کردن ایران به انجام اقدامات نادرست، اقدامی انحرافی است. سرزنش کردن ایران بابت حمله عربستان سعودی به یمن، نابخردانه است. میزان فرقه‌گرایی در ایران بیشتر از میزان آن در سایر کشورهای جهان اسلام است.»

هافینگتون‌پست نوشته است: «ایران برای فرایند صلح در خاورمیانه ضروری است: ایران یک عامل نفوذ قدرتمند در چندین نقطه از جهان اسلام است و نمی‌توان نادیده‌اش گرفت. این کشور ۸۰ میلیون نفر جمعیت دارد که از جمعیت عربستان سعودی، کویت و امارات، روی هم رفته بیشتر است.»

رسانه آمریکایی با انتقاد از اظهارات ترامپ در عربستان سعودی علیه ایران نوشته است: «ترامپ با جانبداری از عربستان سعودی بار دیگر بی‌کفایتی خودش را به عنوان یک عامل ایجاد صلح در منطقه نشان داد. با داد و فریاد نمی‌توان در منطقه صلح ایجاد کرد.»

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان