بررسی کنسول بازی ایکس‌باکس وان (Xbox One)

بررسی کنسول بازی ایکس‌باکس وان (Xbox One)

 در این مقاله میخواهیم کنسول بازی ایکس باکس وان را به صورت کامل برای شما خوبان ارایه دهیم . امید است که باعث رضایت شما شود . برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به سایت کنسول نت مراجعه نمایید .

مایکروسافت، با فاصله زمانی نسبتا کوتاهی نسبت به رقیبش سونی، قدم به بازار پرطرفدار کنسول‌ها در نسل هشتم نهاد. ایکس‌باکس وان، با تمرکز ویژه بر روی قابلیت‌های مولتی‌مدیا و با پشتوانه شبکه‌های آنلاین گیمینگ مایکروسافت درکنار استفاده هر چه بیشتر از کینکت سعی می‌کند تا آینده‌ بهتری را برای حوزه‌ی بازی رقم بزند. در این بررسی زومیت،تلاش کرده‌‌ایم تا کنسول نسل هشتمی مایکروسافت را مورد نقد و بررسی قرار داده و معایب و مزایای آن‌ را زیر ذره بین قرار دهیم.

%D8%A7%DB%8C%DA%A9%D8%B3 %D8%A8%D8%A7%DA%A9%D8%B3 %D9%88%D8%A7%D9%86 %D8%A7%D8%B3 500 %DA%AF%DB%8C%DA%AF %D8%A2%D8%A8%DB%8C xbox one s 500gb deep blue بررسی کنسول بازی ایکس‌باکس وان (Xbox One)

هر چند تجربه‌ی حضور سونی در دنیای کنسول‌های بازی و ویدیو گیم بیشتر از مایکروسافت محاسبه می‌شود، ولی جهش دو نسل اخیر مایکروسافت، تا حدود زیادی بازار سونی را تحت تاثیر خود قرار داده است. جهشی که با حضور اولین نسل از فروشگاه ایکس‌باکس که در زمان حضور PS2 روانه بازار شد، جرقه زده شد و در نسل هفتم با ظهور قدرتمند Xbox 360 به اوج خود رسید.

نسل پیشین با شروع بسیار خوب و خیره‌کننده مایکروسافت همراه بود. قدم نهادن به شبکه‌های آنلاین بازی با کمک شبکه Xbox Live که مفاهیم جدیدی را به دنیای بازی آورد و سبب شد تا اولین و مهم‌ترین بنیادهای این گونه اجتماعات آنلاین گیمرها در دنیای کنسول‌ها بنا نهاده شود. عناوین انحصاری جالب توجه که اراده هر گیمری را به لرزه در می‌آورد به همراه قیمت کمتر سبب شده بود تا دورانی طلایی برای کنسول بازی مایکروسافت که تنها چند سال از عمر مفید حضورش در این صنعت می‌گذشت رقم بخورد. نقطه عطف این عصر طلایی نیز حضور کینکت و قابلیت‌های بی‌شمار و تازه‌ای بود که با خود به دنیای گیمرها کشانده بود.

هر چند این عصر طلایی، در  نهایت با درخشش سونی در عناوین انحصاری و پشتیبانی خوب این شرکت، در اواخر دوران نسل هفتم کمی به نفع ژاپنی‌ها تغییر کرد ولی سبب شد تا کنسول ایکس‌باکس به عنوان یکی از سمبل‌های دنیای بازی در بین گیمرهای جهان تبدیل شود. سمبلی که در آن جمله “بازی کردن” با “ایکس‌باکس بازی کردن” یکسان تداعی شود و ایکس باکس به عنوان یکی از اولین انتخاب گیمرها به شمار رود.

 

xbox 360 2 بررسی کنسول بازی ایکس‌باکس وان (Xbox One)

اما نسل هشتم حداقل تا اینجای کار دیگر خبری از مایکروسافتی که نزدیک به ۶ سال، سلطنت بر آمار فروش کنسول‌ها را با چنگ و دندان حفظ کرده بود نیست. شاید یکی از دلایل آن حضور دیرتر، قیمت بالاتر و همچنین تمرکز بسیار بر روی بخش‌های خارج از حوزه‌ی بازی همچون چند رسانه‌ای در کنار بازی ها باشد. علاوه بر این‌ها، سخت‌گیری‌های تند و تیز اولیه همچون نیاز به آنلاین بودن دائمی کنسول (البته مدتی بعد این قانون لغو شد) سبب شد گیمرها روی خوش خود را از مایکروسافت دریغ کرده و آنطور که باید و شاید بدان توجهی نکنند

منبع 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان