اقدامات امنیتی قوی بعد از ترور یکی از فرماندهان حماس

اقدامات امنیتی قوی بعد از ترور یکی از فرماندهان حماس

foqha 300x166 اقدامات امنیتی قوی بعد از ترور یکی از فرماندهان حماس

به دنبال ترور مازن فقها، از فرماندهان گردان‌های عزالدین قسام، گروه حماس اعلام کرد که قصد دارد اقدامات شدیدی علیه افرادی که در غزه برای اسرائیل جاسوسی می‌کنند به اجرا بگذارد.

 به دنبال ترور مازن فقها، از فرماندهان گردان‌های عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت فلسطین حماس، این گروه اعلام کرد: قصد دارد اقدامات شدیدی علیه افرادی که در غزه برای اسرائیل جاسوسی می‌کنند به اجرا بگذارد. مجازات جاسوسی برای اسرائیل، اعدام است.
یاد البزم، سخنگوی وزارت کشور نوار غزه گفت: این اقدامات در ساعات یا روزهای آینده اتخاذ خواهند شد. بدین وسیله احتمال اقدام نیروهای این وزارتخانه به دستگیری، محاکمه یا حتی اعدام متهمان مطرح خواهد بود.
یادآور می‌شود مازن فقها از فرماندهان گردان‌های عزالدین قسام شاخه نظامی حماس ۲۴ مارس (چهارم فروردین جاری) به ضرب گلوله چهار فرد ناشناس در نزدیکی منزلش در غزه به شهادت رسید. جنبش حماس، رژیم صهیونیستی و جاسوس های این رژیم را به انجام آن عملیات متهم کرد. از سوی دیگر، گردان‌های قسام تهدید کردند انتقام خون فقها را خواهند گرفت. از زمان دستگیری مازن فقها صدها پست بازرسی امنیتی حماس در بخش‌های مختلف نوار غزه برپا شده‌اند.
حماس در چارچوب اقدامات امنیتی خود، گذرگاه اریز میان نوار غزه و اراضی اشغالی ۱۹۴۸ را بست و اما روز دوشنبه آن را به طور جزئی مجددا باز کرد. این جنبش همچنین اقدامات امنیتی شدیدی در مرزهای نوار غزه از جمله مرز با مصر اتخاذ کرد.
با این وجود، جنبش حماس اعلام کرد با توجه به ضرورت تأمین نیازهای بشردوستانه در غزه، به کارمندان خارجی سازمان ملل و صلیب سرخ اجازه خواهد داد وارد نوار غزه شوند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان