مکان دیدنی ترمسوس در ترکیه

مکان دیدنی ترمسوس در ترکیه

indلex مکان دیدنی ترمسوس در ترکیه

ترکیه همواره یکی از زیبا ترین کشور های دنیا بوده که سالانه مهمانان زیادی را از کشور ما به کشور خود می کشاند ایرانیان منبع در آمد ترک ها می باشند و سالانه در ایران تور ترکیه رونق فراوانی دارد به خصوص تور تورکیه استانبول آن که مشتریان فراوانی دارد.

ترمسوس یک شهر پیسیدین بود که در ارتفاع ۱۰۵۰ متری کوه های توروس ساخته شده است. پیسیدین یکی از بهترین مناطق محافظت شده شهرهای باستانی ترکیه است که در ۳۰ کیلومتری شمال غرب آنتالیا نهفته است. این منطقه از گیاهان وحشی و جنگل های کاج متراکم پوشیده شده است، این سایت دارای یک فضای متفاوت از بسیاری از شهرهای دیگر باستانی است. به دلیل اهمیت طبیعی و تاریخی آن، این شهر با نام پارک ملی شناخته شده است.

تاریخچه ترمسوس

تاریخ آغاز ترمسوس در اصل برمیگردد به زمانی که محاصره اسکندر کبیر بر شهر در سال ۳۳۳ پیش از میلاد بود، اما به دلیل موقعیت کوهستانی این منطقه آنها قادر به فتح آن نبودند. آریانوس، مورخ باستانی، اشاره می کند که حتی یک نیروی کوچک می تواند از موانع غیر قابل عبور طبيعي حفاظت شهر دفاع كند. الکسندر هرگز موفق به محاصره این شهرستان نشد اما در عوض به ساگالاسوز رفت.

ترمسوس یک شهرستان بندری نبود، اما اراضی آن به جنوب شرق خلیج آتالیا، نام باستانی آنتالیا، کشیده شده است. با توجه به کتیبه های یافت شده در شهر لیچیان در آراکسا، ترمسوس در جنگ با لیگ از شهرستانها لیجیان بوده و در سال ۱۸۹ (قبل از میلاد ) مبارزه بین پیسیدین همسایه اسیندا بود. همزمان مستعمره ترمسوس کوچک در نزدیکی شهر تاسیس شد، و ترمسوس روابط خود را با آتالوس دو، پادشاه پرگامون، برای ادامه مبارزه با سرگه دشمن باستانی بسیار دوستانه کرد.

ترمسوس هم پیمان با رم بود، و در سال ۷۱ (قبل از میلاد مسیح ) وضعیت مستقل، توسط مجلس سنای روم به آنجا اعطا شد، گورانتیین، حقوق و آزادی شهروندان خود را خواستار شد. این استقلال نیز با ساخت سکه ترمسوس، به عنوان “خودمختار” این منطقه ثبت شده است.

در پایان ترمسوس زمانی آمد که آکوادوکت در زلزله به شدت نابود شد، و منابع آب آکوادوکتس به شدت نابود شده بود و آن رها شد و امروزه تا حد زیادی دست نخورده است.

در میان مناظره ویرانه های باستانی، از شرق مناظره نهفته بی نقص تاتر واقع شده است. با یک نمایش خیره کننده از کوه ها و دشت پام فیلیان، که از ویژگی های استاندارد از تاتر روم است، که محافظت شده از طرح تاتر عصر یونان است. این غار یونانی یا ناحیه صندلی نیم دایره، به دو قسمت دیاموزا تقسیم می شود. بیست و چهار ردیف از صندلی، و گنجایش ۴۵۰۰۰ تماشاگران وجود دارد.

ورودی قوسی غار متصل به بازار است. طاق جنوبی پارادوس در تاریخ بعد بود؛ قسمت شمال همچنان دست نخورده در هوای آزاد باقی مانده است. این مرحله ویژگی های مشخصه از قرن دوم میلادی را نشان میدهد، یک اتاق باریک در پشت صحنه متصل به سکو جایی است که بازی در آنجا صورت میگرفته است.

به علاوه در این مکان، بقایای شش معبد نیز به عنوان گورستان وسیع وجود دارد. هیچ رستوران یا فروشگاه در این منطقه وجود ندارد، به طوری همراه داشتن مقدار زیادی آب نوشیندنی برای پیاده روی لازم است و همراه داشتن ناهار و گذراندن پیک نیک در زیر معبد آتنا میتواند لذت بخش باشد.

چگونه میتوان به ترمسوس رفت؟

شما می توانید برای رفتن به ترمسوس، تنها از طریق ماشین یا دوچرخه سفر کنید. هیچ وسیله حمل و نقل عمومی به شهر باستانی ترمسوس از آنتالیا وجود ندارد. هنگامی که شما آنتالیا را ترک میکنید، مسیر دنیزلی – کورکوتلی را دنبال میکنید. ۱۰ کیلومتر بعد از گذشتن از دنیزلی – کورکوتلی، ورودی پارک ملی ترمسوس را در دست چپ میتوانید ببینید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان