شیخ الازهر: گروههای تکفیری هیچ ارتباطی با اهل سنت و جماعت ندارند

کنفرانس «اهل سنت و جماعت» که با حضور بیش از ۲۰۰ عالم و مفتی از کشورهای عربی، اسلامی و غربی در چچن برگزار شد، خواستار درپیش گرفتن اقدامات جدی برای مبارزه با گروههای تکفیری و تروریستی شد.

chechen 300x166 شیخ الازهر: گروههای تکفیری هیچ ارتباطی با اهل سنت و جماعت ندارند

 

 

به گزارش سنی دیلی به نقل از الشرق الاوسط، شرکت کنندگان در این کنفرانس عنوان کردند: تجمع علما در چچن سهم جدی در خاموش کردن آتش و جنگ های ضد بشری که اعراب و مسلمانان را هدف قرار داده و رژیم های استعماری مدرن بر شدت آن می افزایند، خواهد داشت .طرح های فریبکارانه این رژیم ها، فرهنگ مردم، اعتقادات و پتانسیل های تاریخی و متمدن آنها را هدف قرار داده است.

هیاتی بلند پایه از دانشگاه الازهر مصر نیز در این کنفرانس حضور داشت.

شیخ الازهر در این کنفرانس گفت: ناپایداری مفهوم اهل سنت و جماعت، فرصت طلبان را به طمع واداشت تا این مفهوم را هدف قرار داده و به دنبال لکه دار کردن سیره آن و بهتان زدن به آن باشند تا اینگونه وانمود کنند که مسئول جنایت های تروریستی است که گروههای تکفیری مسلح مرتکب می شوند. همین افترازنندگان اولین کسانی هستند که می دانند گروههای تکفیری و رفتارهای زننده و مفتضحانه آنها هیچ ارتباطی با اهل سنت و جماعت ندارد.

وی تشریح کرد: اهل سنت و جماعت براساس روش آموزشی الازهر، بر پیروان امام ابی الحسن الاشعری، پیروان ابی منصور الماتریدی و اهل حدیث اطلاق می شود و فقهای حنفی، مالکی، شافعی و فقهای معتدل حنبلی از پوشش این مذهب خارج نگردیده اند.

از طرف دیگر احمد طیب شیخ الازهر روز گذشته مسجد حاج یوسف قلقشندی را با حضور «رمضان قدیروف» رئیس جمهور چچن و شماری از علمای امت اسلامی در روستای قلقشندی واقع در شمال شهر گروزنی چچن افتتاح کرد.

کنفرانس «اهل سنت و جماعت چه کسانی هستند؛ بیان و تبیین روش اهل سنت از نظر اعتقادی، فقهی و سلوکی و تاثیر انحراف از آن در واقعیت» روزهای پنج شنبه و جمعه با حضور بیش از ۲۰۰ عالم و مفتی از کشورهای عربی، اسلامی و غربی در چچن برگزار شد.

ارسال شده توسط مهران از ایرانشهر

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان