طریقه قرار دادن عکس

طریقه قرار دادن عکس جالب در بلاگ به ۲ صورت انجام می شود.
110504IBM2PB016598x600x450 طریقه قرار دادن عکس
آپلود عکس

۱) طریقه قرار دادن عکـس ذخیره شده در اینترنت٬ بوسیله افراد دیگر.
چنانچه عکس زیبا دلخواه شما روی یک صفحه وب باشد کافی است روی آن عکس زیبا راست کلیک کرده مورد Properties را گزینش بکنید . هم اکنون تمام عبارتی را که مقابل( Address Url ) نوشته شده است را به دقت گزینش بکنید “مراقب باشید که کل جمله انتخاب شده باشد”. روی جمله انتخاب شده کلیک راست کرده و مورد Copy بر گزینید. هم اکنون به واژه پرداز بلاگفا برگشته و در محل مناسبی که می خواهید عکس جالب درج شود کلیک بکنید . پس روی اضافه کردن عکس کلیک بکنید . پنجره باز می شود. آدرس کپی شده را در فیلد “آدرس تصویز” Paste بکنید . با این کار عکس زیبا مورد نظر به یادداشتتان افزوده می شود. جهت فایلهایی با فرمت Gif می توانید همین کارها را انجام دهید.
۲) درج عکسهایی که در رایانه دارید و یا نمی خواهید از آدرس اصلی آن استفاده بکنید :
جهت درج عکسهایی که در رایانه خود دارید می بایست آنرا در محیط وب قرار دهید پس آدرس آنرا در بخش درج عکس ویرایشگر تصاویر بلاگفا قرار دهید.روشی آسان برای قراردادن تصاویر استفاده از سایتهای ارائه محیط (Host) هستند . کار با گاهي از این سایتها بسیار زیاد آسان است و تنها کافیست در صفحه مربوط در آن وبسایت عکس مورد نظر را با زدن دکمه (Browse) گزینش بکنید پس دکمه ای تایید یا Upload را بزنید بعد از مدتی کوتاهی تصویر در آن وب وب سایت قرار گرفته آدرس آن در اختیار شما قرار می گیرد.حال کافیست آدرس عکس را در ویرایشگر متن بلاگفا وارد بکنید .برخي از این سایتها نیز نیار به ثبت نام دارند محیط معین ی را در اختیارتان قرار میدهند مزیت مصرف از این سایتها با وجود پیچیدگی اولیه مدیرت کامل بر فایلهاست بطوریکه حذف یا جایگزین کردن تصاویر میسر است. پس نتیجه می گیریم عکس جالب هایی که در صفحات وب به چشم می خورند، ابتدا روی سرور اینترنتی (به نام Host یا میزبان) قرار می گیرند و پس در صفحه مورد نظر به نمایش در می آیند. هر عکس جالب (و کلا هر فایل) که روی سرور اینترنتی قرار میگیرد، آدرس ویژه ای است . این آدرس، در واقع از دو بخش تشکیل شده، یکی نام سرور (یا Host) دیگری مسیر فولدری که عکـس مورد نظر را در خود جای داده است. به عنوان مثال، وب سایت گـوگل ، لوگوی را درنشانی http://www.google.com/images/logo.gif ذخیره کرده است. می توانید روی لینک ها کلیک بکنید تا عکس زیبا های اشاره شده را مشاهده نمایید. همان گونه که ذکر شده، این آدرس ها، از دو بخش نام سرور (http://www.google.com) مسیر عکـس در وب سایت (images/logo.gif) تشکیل شده اند. شما بایستی جهت مصرف از عکس زیبا در صفحات خود، آدرس کامل اینترنتی آنها را داشته باشید. جهت پیدا کردن آدرس اینترنتی عکـس هایی که بر روی شبکه جهان ی وجود دارند همان گونه که قبلا گفته شد(مثل همین ۲ عکسی که اشاره کردیم) کافی است به صفحه ای که حاوی این عکـس است رفته، روی عکس زیبا مورد نظر Right Click بکنید پس روی سری Properties کلیک نمایید. با این کار، پنجره ای باز می شود و معین ات عکـس مورد نظر را به شما نمایش می دهد. یکی از این معین ات، URL نام دارد که آدرس کامل اینترنتی عکس زیبا مورد نظر را به شما نمایش می دهد. شما می توانید این آدرس را Select، کپی کرده به عبارت پرداز بلاگفا برگشته در محل مناسبی که می خواهید عکـس درج شود کلیک بکنید . پس روی اضافه کردن عکس کلیک بکنید . پنجره باز می شود. آدرس کپی شده را در فیلد “آدرس تصویز” Paste بکنید . با این کار عکس جالب مورد نظر به یادداشتتان افزوده می شود. همچنین بایستی دانست که تگ ، (مخفف کلمه Image) عهده دار قرار دادن عکس در صفحه است. با اهمیت زیاد ترین ویژگی این تگ که استفاده از آن ضروری است ، ویژگی SRC (مخفف کلمه Source) است که وظیفه اش معین کردن آدرس اینترنتی عکـس مورد نظر است. به عنوان مثال، در وب سایت google، برای قرار گرفتن لوگو در بالای صفحه، از تگی به شکل
<"img src="http://www.Google.com/images/logo.gif>مصرف شده است.
نکته! همان گونه که در بالا اشاره شد، عکس زیبا شما می بایست حتمـا روی سرور اینترنتی قرار داشته باشد. یعنی، شما قبل از اینکه بتوانید یکی از عکس زیبا های موجود در رایانه را در معرض دید دوست ها قرار دهید، باید آن را در Host اصطلاحا Upload بکنید . این کار به دو صورت میسر است. اول اینکه شما به میزان معین ی (برای مثال ۱۰ مگابایت) فضا از یکی از سرویس دهنده های Hosting خریداری بکنید . آنها این میزان فضا را در ازای دریافت میزان معین ی پول، به مدت ۱ سال (یا هر چقدر که خودتان توافق بکنید ) در اختیار شما قرار خواهند داد. بر این اساس شما می توانید فایل های مورد علاقه را روی یک سرور ذخیره بکنید آنها را از طریق صفحات وب یا بلاگ در اختیار دوست ها خود قرار دهید. در این شرایط شما با هیچ محدودیتی مواجه نخواهید بود (در مورد محدودیت ها، در ادامه شرح خواهیم داد)روش دوم، استفاده از Host های است. این سرور ها، محیط معین ی را (با گاهي محدودیت ها) در اختیار شما قرار می دهد. به عنوان مثال، احتمالا این قبیل Host ها، امکان Hot Linking را در اختیار شما قرار ندهند. Hot Linking، به عنوان مثال به شما امکان می دهد که عکسی را که در این سرور قرار داده اید، از طریق هر سرور دیگری نیز مشاهده نمایید. وقتی که این سرویس محدود شده باشد، شما نمی توانید لینک عکس جالب خود را در وب سایت دیگری مورد استفاده قرار دهید. بلکه بازدیدکننده شما می بایست ابتدا به سایت سروری که شما از آن محیط رایگان گرفته اید رفته و از طریق همان وبسایت عکـس شما را مشاهده نماید . در این شرایط اگر شما عکس زیبا را در صفحه وبلاگ خود قرار دهید، بازدیدکننده صفحه شما، به جای مشاهده عکس زیبا شما، تصویر ی را خواهد دید که در آن توضیح ی مبنی بر عدم امکان Hot Linking به چشم میخورد. همچنین ، Host های رایگان ، جهت دفعات بازدید از فایل های شما، محدودیت اندازه ی قائل می شوند. به عنوان مثال چنانچه شما یک عکـس ۱۰۰ کیلو بایتی داشته باشید و سرور شما، شما را به محدودیت ارسال اطلاعات ۱ مگابایت در ماه محدود نماید ، در هر ماه فقط ۱۰ بازدیدکننده خواهند توانست عکس جالب شما را مشاهده کنند. با تمام این اوصاف، سرورهای رایگان در بسياري از شرایط کارا و قابل استفاده اند. همچنین محدودیت هایی که ذکر شد، در تمام سرورهای رایگان به یک شکل ظاهر نمی شوند شما می توانید با کمی جستجو، سرویس مناسب تری پیدا بکنید .
در ادامه بعضی از سایتهای ارائه کننده محیط جهت درج تصاویر معرفی شده است . موارد ابتدای فهرست نیازی به ثبت نام نداشته و استفاده از آنها آسان تر است.
لازم به ذکر است که بلاگفا مسئولیتی در مساوی ادامه یا کیفیت خدمات این سایتها نداشته تنها به جهت راحتی فرد ان توصیه شده اند همين طور مناسب است که کاربر ان همیشه یک ورژن از تصاویر وبلاگ خود را در رایانه خود ذخیره کنند تا در صورت ایجاد مشکلات احتمـا لی امکان استقرار آنها در سایتهای دیگر وجود داشته باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان