معرفی جاذبه های دیدنی مسکو

3 معرفی جاذبه های دیدنی  مسکو

تور مسکو

مسکو یا ماسکو (به روسی: Москва) پایتخت پرجمعیت‌ترین شهر واحد فدرالی روسیه است. این شهر از مهمترین مراکز سیاسی، اقتصادی، مذهبی، تاریخی، مالی، روش ی و ترابری فدراسیون روسیه و اروپا محسوب شده با ۱۱ میلیون و ۵۰۳ هزار نفر جمعیت در سرشماری سال ۲۰۱۰ پرجمعیت‌ترین شهر قاره اروپا و ششمین شهر پرجمعیت جهان ست. این شهر در کنار رودخانه مسکو و در ناحیه مرکزی فدرالی در روسیه اروپایی واقع شده‌است. کاخ کرملین، قلعه‌ای باستانی در این شهر است که محل زندگی رئیس‌جمهور روسیه استقرار قوه مجریه این کشور است. این شهر در زمان اتحاد جماهیر شوروی پایتخت آن کشور بود.

چهار فرودگاه بین‌المللی، نه ایستگاه راه‌آهن مترو مسکو که یکی از عمیق‌ترین تونل‌های جهان ست، در این شهر قرار دارد. مترو مسکو با ۱۸۵ ایستگاه بعد از مترو توکیو بیشترین مسافران را در بین سیـستم ‌های مترو جهان دارد.

کلان‌شهر مسکو از نظر دارا بودن مؤسسات علمی، ورزشی و آموزش ی از رتبه بهتر ی در سطح جهان برخوردار است، به طوری که بیش‌ترین امکانات ورزشی را در کل جهان به اختصاص داده‌است. این شهر مجتمع حمل و نقل بین‌المللی به نام «متروی مسکو» است که بزرگ‌ترین کمپانی تولید واگن‌های مترو در جهان است.

Red Square – میدان سرخ

میدان سرخ بعنوان میدان اصلی مرکزی مسکو شناخته شده است جهت چه که همه خیابان های اصلی مسکو که به بزرگراههای اصلی روسیه می رسند به این میدان متصل می باشند . میدان سرخ وقایع مهمی را در تاریخ روسیه در خود جای داده است علاوه بـر اینکه در مرکز مسکو قرار دارد قلب کشور روسیه نیز بشمار می رود.

Moscow Kremlin – کاخ های کرملین

کرملین ( به مفهوم دژها یا قلعه های روسیه ) شبیه میدان سرخ در قلب مسکو قرار دارد ، کرملین حاوی پنج کاخ چهار کلیسای کامل می شود که دور تا دور آنها توسط دیوار برج های کرملین محاصره شده است. بزرگترین کاخ این مجموعه کاخ بزرگ کرملین است که دارای ۷۰۰ اتاق است مربوط به قرن ۱۹ میلادی است. کرملین در روزهای پنجشنبه باز نیست عکاسی داخـل کاخ های آن ممنوع است .

Cathedral of St.Basil – کلیسای کامل سنت باسیل

حتی اگر تاکنون به مسکو مسافرت نکرده باشید به احتمال زیاد بارها تصاویر این گنبدهای رنگی زیبا در میدان سرخ را دیده اید. این کلیسای کامل در قرن ۱۶ به منظور بزرگداشت پیروزی روسیه در مساوی لهستانی ها تهیه و تولید شده است. سنت باسیل شاهکار هنر ارتودوکس بحساب می آید و سمبل شهر مسکو شناخته شده است.

Moscow Metro – متروی مسکو

گاهي معتقد هستند متروی مسکو گالری هنری است. تهیه و تولید متروی زیرزمینی مسکو به سال ۱۹۳۰ باز می گردد و ایستگاههای آن با نام “کاخ های مردم ” تهیه و تولید شده است. در طراحی ایستگاههای مترو از نقش های برجسته ، حاشیه های زینتی سنگ های مرمر مجمسه های برنز ، شیشه های رنگی و موزاییک های بیشماری مصرف شده است که تمی از مد روم شرقی را در جای داده است.

Tretyakov Gallery – گالری ترتیاکوف

موزه ترتیاکوف در مسکو موزه تاریخ هنر روسیه است که توسط پاول میخایلوویچ ترتیاکوف که یک بازرگان روس بوده است این کلکسی ون طی سالهای متوالی جمع آوری شده است.این گالری در خانه ای که خانواده ترتیاکوف در سال ۱۸۵۱ خریداری کرده بودند قرار دارد.

Zero Kilometer Moscow – کیلومتر صفر مسکو

در بسياري از کشورها کیلومتر صفر به مکانی، ً نقطه‌ای از پایتخت، گفته می‌شود که فاصله دیگر نقاط کشور از این نقطه سنجیده می‌شود. پلاک دایره ای شکل برنزی که کیلومتر صفر روسیه را نشان می دهد در مسکو روبه روی کلیسای ایبریان با فاصله کمی از میدان سرخ قرار دارد. بسیار زیاد ی از بازدید کنندگان مردم مکانی به کیلومتر صفر آمده آرزو می کنند بدین صورت که روی این دایره برنزی می ایستند بعد از آرزو کردن سکه ای را از کنار شانه خود پرتاب می کنند آنها بر این باورند اگر سکه به روی این دایره برنزی بیفتد آرزویشان بر آورده می شود.

Bolshoi Theatre – تئاتر بولشوی

تئاتر بولشوی تئاتر تاریخی قدیمی مسکو است که در آن اپرا باله برگزار می شود.

Manege Square – میدان مانژ

میدان مانژ بخشی مهم از پایین شهر مسکو را در بر می گیرد که از طریق خیابان Tverskaya به میدان سرخ متصل می شود . جاذبه های دیدنی بسياري در اطراف این میدان قرار دارد ، موزه تاریخی مسکو باغ اسکندر ( الکساندر گاردن ) در جنوب ، مسکو مانژ در غرب آن و دانشکده مسکو در شمال آن قرار دارد. در سمت شرقی این میدان هتل مسکوا واقع شده است سه ایستگاه مترو در اطراف آن وجود دارد.

Arbat street – خیابان آربات

خیابان آربات یکی از قدیمی ترین و زیاد دیده شده ترین خیابان های شهر مسکو است خیابانی تاریخی که پر از آثار هنری فروشگاههای هنری ، نقاشان پرتره موسیقی زنده فروشگاههای خرید سوغاتی و کافه است .

آسمان نمای مسکو – Moscow Planetarium

افلاک نما یا آسمان نمای مسکو یکی از قدیمی ترین و بزرگترین آسمان نما ها در جهان است که در سال های ۱۹۲۷ – ۱۹۲۹ تولید و ساخته شده است. این آسمان نما تمام روزه به غیر از سه شنبه ها از ساعت ۱۰ صبح تا ۹ شب برای بازدید علاقه مندان نجوم باز است .

Changing Of The Guards Ceremony – مراسم تعویض نگهبان

مراسم تعویض نگهبان در مسکو تمام ساله ۲۰ بار بین ماههای آوریل تا اکتبر در کرملین و میدان سرخ برگزار می شود.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان