طی پیامی صورت گرفت انتقاد آیت‌الله صافی گلپایگانی به‌خاطر غفلت از کتاب‌های حدیثی

طی پیامی صورت گرفت انتقاد آیت‌الله صافی گلپایگانی به‌خاطر غفلت از کتاب‌های حدیثی

|طی پیامی صورت گرفت انتقاد آیت‌الله صافی گلپایگانی به‌خاطر غفلت از کتاب‌های حدیثی از مسیح داراب|

صدای شیعه: در پیام آیت‌الله لطف‌الله صافی‌گلپایگانی به نخستین جشنواره حدیثی ثقة‌الاسلام کلینی که در سالن همایش‌های دارالشفاء برگزار شد آمده می باشد: دین مبین اسلام از آغازین هنگام نورافشانی تا به امروز و همچنین تا عصر ظهور و همچنین تا روز قیامت بر دو پایه سترگ استوار بوده و همچنین هست. آن دو پایه خلل‌ناپذیر قرآن مجید، وحی اصیل الهی و همچنین معجزه جاودانه‌ای می باشد که برهان حقانیت همه دعوت‌های آسمانی و همچنین خاتمیت دین اسلام می باشد و همچنین دیگر در کنار قرآن و همچنین همراه قرآن، سنت و همچنین حدیث از پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله پهناور و بزرگ اسلام و همچنین اوصیاء اهل بیت آن هم حضرت می باشد.

در ادامه آن پیام تاکید شده می باشد: قرآن و همچنین سنت و همچنین حدیث همه حقایق می باشد و همچنین همه حقایق در قرآن و همچنین حدیث می باشد. آثار نبویه، معارف نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه، کتاب‌های شریف اربعه، گنجینه‌های ادعیه، موسوعه بحارالانوار، کتاب مکارم الاخلاق و همچنین ده‌ها بلکه صدها کتاب همه ذخایر گران‌بهایی خواهند بود که به خاطر سنگینی معنوی از آسمان و همچنین زمین سنگین‌ترند و همچنین جهان در بهره‌مندی از آن آثار و همچنین احادیث حکمت و همچنین موعظه و همچنین درس‌های بیشمار سیر و همچنین پیشرفت دارد و همچنین به سوی رشد حرکت می‌کند.

در قسمت و بخش غیره ای از پیام آن مرجع تقلید با اشاره به شخصیت جناب کلینی آمده می باشد: جهت نمونه و همچنین به مناسبت عنوان پهناور و بزرگ آن همایش، عرض کنم که ثقة‌الاسلام کلینی، آن هم مرد پهناور و بزرگ و همچنین شخصیت آگاه در ارتباط با یکی و همچنین تنها یکی از خطبه‌های امام و پیشوا علی(ع) که در آغاز باب جوامع التوحید کافی آن هم را روایت کرده می باشد می‌گوید که «هی کافیةٌ لِمَن طلب عِلمَ التّوحید اذا تدبّرها و همچنین فهم ما فیها فلو اجتمع ألسِنَة الجنّ و همچنین الإنس، لیس فیها لسانُ نبیّ علی أن یبیّنوا التّوحید بمثل ما أتی به بأبی و همچنین اُمّی، ما قدروا علیه و همچنین لو لا إبانته علیه السّلام ما عَلِمَ الناس کیف یسلکون سبلَ التّوحید

در ادامه پیام آیت‌الله صافی‌گلپایگانی با اشاره به غفلت از کتاب‌های حدیثی تصریح شده می باشد: متاسفانه ما در زمانی واقع شده‌ایم که بعضی از اشخاص که به اصطلاح دانش‌پژوه و همچنین اهل بررسی و همچنین تعمّق شمرده می‌شوند، از آن یگانه دریای علم و همچنین معرفت غافل مانده و همچنین چنان که سزاوار می باشد، قدر آن نعمت را نمی‌دانند و همچنین چه بسا که به مکتب‌هایی نظر دوخته باشیم که جز ظلمات و همچنین تاریکی و همچنین سرگردانی کسی را به جایی رهنما نیستند و همچنین سراب را به جای آب نشان می‌دهند. حقّاً حقّ آن علوم، ناشناخته مانده و همچنین ادا نمی‌می شود.

در بخشی از آن پیام در ارتباط با آن همایش آمده می باشد: آن همایش و همچنین آن محفل و همچنین مجلس عزیز و همچنین آن اجتماع ارزشمند، به آن دلیل مورد کمال تقدیر و همچنین تجلیل می باشد که ان شاء الله آغاز حرکتی می باشد شایان به سوی معارف اهل بیت علیهم السلام و همچنین آشنایی با آن علوم مأثوره.

در پایان آن پیام خاطرنشان شده می باشد: حقیر، دست همه‌ سرورانی را که در تشکیل آن برنامه جذاب و جالب و خوب‌ی مفید زحمت کشیده‌اند، می‌بوسم و همچنین امیدوارم سرویس ها و خدمات و همچنین تلاش‌های همگان موجب مسرّت قلب ولیّ دوران حضرت صاحب الزّمان مولانا المهدی ارواح العالمین له الفداء می شود. از خداوند متعال مسئلت می کنم که توفیق پی‌گیری و همچنین ادامه آن خدمت را به آنان عطا فرماید.

انتهای پیام

طی پیامی صورت گرفت انتقاد آیت‌الله صافی گلپایگانی به‌خاطر غفلت از کتاب‌های حدیثی در تاریخ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان