حضرت آیت الله نوری همدانی: جهاد مایه عزّت اسلام می باشد/ تاکید بر فرهنگ سازی جهاد و همچنین شهادت در جامعه

sh imam askari noori 21 حضرت آیت الله نوری همدانی: جهاد مایه عزّت اسلام می باشد/ تاکید بر فرهنگ سازی جهاد و همچنین شهادت در جامعه

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی گفت: جهاد سبب عزت اسلام می باشد و همچنین آن فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن و همچنین فرهنگ بایستی و حتما دائما زنده باشد و همچنین آن به دست علماست که افرادی جهت میدان جهاد تربیت کنند.

به به گفته روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا در قم، آن مرجع تقلید شامگاه دوشنبه در دیدار افراد ستاد نمایش روز ملّی دزفول اظهار داشت: مساله بازخوانی تاریخ انقلاب دائما مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری و همچنین اثرگذار می باشد لذا نباید هیچگاه خاطرات و همچنین روزهای انقلاب را فراموش کنیم.

او با اشاره به اهداف و همچنین ثمرات و همچنین ارکان انقلاب گفت: اولین رکن انقلاب، اسلام می باشد زیرا و به درستی که دشمنان انقلاب در قرون و همچنین اعصار پر و همچنین بال اسلام را قیچی کرده بودند ولی باید توجه داشت امام و پیشوا خمینی(ره) اسلام ناب را به عرصه زندگی شهروندان و مردم شهر آورد و همچنین ایشان در وصیتنامه خود به آن مساله اشاره کرده می باشد.

آیت الله نوری همدانی رکن دوم انقلاب را شهروندان و مردم شهر دانست و همچنین افزود: دولتهای استکباری و همچنین استبدادی به شهروندان و مردم شهر با دید حقارت می نگریستند و همچنین بنده و همچنین برده ای در دست فئودالها بودند و همچنین سالها زیر سیطره استکبار و همچنین استبداد بودند.

او ابراز کرد: امام و پیشوا خمینی توانسته بود همین شهروندان و مردم شهر را توانسته بود به عرصه جهاد و همچنین مبارزه بیاورد و همچنین در ایران و همچنین نجف با بیانیه های خود شهروندان و مردم شهر را بیدار و همچنین هوشیار کرد و همچنین در شعارهای خود بر استقلال و همچنین آزادی خود تاکید کردند و همچنین امام و پیشوا بر صحنه نگهداشتن شهروندان و مردم شهر تاکید کردند.

آن مرجع تقلید با اشاره به نامه ۵۳ نهج البلاغه از آن هم به عنوان منشوری جهت اداره جامعه اسلامی یاد کرد و همچنین گفت: آن نامه امروز به عنوان منشوری در نهاد ملل بایگانی و همچنین نکهداری شده می باشد.

او افزود: امام و پیشوا علی در آن خطبه شهروندان و مردم شهر را ستون دین معرفی می کند و همچنین به مالک بر توجه به آنها توصیه می کند لذا همه طلاب و همچنین مسئولان وظیفه خدمت به آن شهروندان و مردم شهر را دارند و همچنین لذا بایستی و حتما شهروندان و مردم شهر را در صحنه نگاه دارند.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به حضور اقشار متنوع و گوناگون و مختلف شهروندان و مردم شهر در جبهه جنگ تحمیلی گفت: افرادی به جنگ رفتند که چهره های آنها در زیر آفتاب سوخته بود والّا مرفهین بی درد نه تنها به جنگ نرفتند بلکه مدام از طولانی شدن جنگ شکایت می کردند.

او با اشاره به دزفول گفت: آن شهرستان در طول جنگ به صورت مکرر مورد تهاجم و همچنین تجاوز حکومت قرار گرفت و همچنین شهروندان و مردم شهر آن شهرستان رشادتهایی از خود نشان داده و همچنین برابر تجاوزات رژیم بعث ایستادگی کردند و همچنین شهیدان بسیاری تقدیم کردند لذا بایستی و حتما همواره یاد شهدا بوده و همچنین به خانواده آنها توجه کنیم.

آن مرجع تقلید با گفتن آنکه انبیا در یک دست کتاب و همچنین در دست دیگر ابزار جهاد و همچنین مبارزه در دست داشتد، افزود: جهاد سبب عزت اسلام می باشد و همچنین آن فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن و همچنین فرهنگ بایستی و حتما دائما زنده باشد و همچنین آن به دست علماست که افرادی جهت میدان جهاد تربیت کنند.

او ولایت فقیه را سومین رکن انقلاب برشمرد و همچنین آن هم را اساسی ترین رکن و همچنین ستون خیمه انقلاب دانست و همچنین گفت: در صورتی که امروز انقلابهای منطقه به جایی نمی رسد به دلیل عدم وجود فقیه شجاع و همچنین مجاهد در راس آنهاست.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به آیات قرآن کریم بر نگهداری باقدرت انقلاب تاکید کرد و همچنین گفت: یکی از ثمرات انقلاب احیای فرهنگ جهاد وشهادت می باشد و همچنین امروز بسیاری از جوانان نزد ما می آیند و همچنین می نامند دعا کنید که ما شهید شویم.

او حاضران را به خواندن صحیفه نور، دفتر ۵۰ جلدی تبیان و همچنین وصیت نامه امام و پیشوا خمینی(ره) توصیه کرد و همچنین افزود: آن کتابها بایستی و حتما کتاب بالینی ما باشد تا با انظار و افکار و همچنین اندیشه های ایشان به خوبی آشنا شویم.

آن مرجع تقلید، انقلاب اسلامی را باره ساز ظهور امام و پیشوا عصر دانست و همچنین افزود: قانون و همچنین سنت الهی می باشد می باشد که مستضعفان متشکل شوند و همچنین استکبار روز به روز ضعیف تر می می شود و همچنین آن روند ادامه دارد تا امام و پیشوا عصر ظهور کند.

در ابتدای آن دیدار، سردار مجتبایی فرمانده انتظامی استان قم اظهار داشت: چندسالی می باشد که در تقویم روز چهارم خرداد به عنوان روز دزفول نامگذاری شده می باشد.

او گفتن کرد: آن شهرستان در دفاع مقدس بیش از ۲۶۰۰ شهید تقدیم کرده می باشد و همچنین در حین انقلاب هم رشادتها و همچنین فداکاری و همچنین نجابت شهروندان و مردم شهر آن شهرستان زبانزد بوده می باشد.

فرمانده انتظامی استان قم تاکید کرد: مقاومت دزفول در جنگ و همچنین دفاع شهروندان و مردم شهر آن شهرستان در اذهان باقی خواهد ماند زیرا و به درستی که در اعزام جوانان خود به جنگ و همچنین نیز پذیرایی از رزمندگان و همچنین در پشت جبهه و همچنین نیز نوسازی شهرستان به حکومت کمک کرد.

او ابراز کرد: در طول ۸ سال شمسی دفاع مقدس، بیش از ۲۵۰۰ گلوله تفنگ توپ به شهرستان دزفول و همچنین بیش از ۱۷۰ موشک به آن هم اصابت کرد.

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

حضرت آیت الله نوری همدانی: جهاد مایه عزّت اسلام می باشد/ تاکید بر فرهنگ سازی جهاد و همچنین شهادت در جامعه در تاریخ ۲۳ May 2016 | 9:30 pm نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان