حضرت آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: حرمین شریفین زیرنظر جمعی از علمای تمام کشورهای اسلامی اداره می شود/ توصیه های تبلیغی ماه تبریک و مبارک رمضان

کلاس درس مکارم حضرت آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: حرمین شریفین زیرنظر جمعی از علمای تمام کشورهای اسلامی اداره می شود/ توصیه های تبلیغی ماه تبریک و مبارک رمضان

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی بر اداره شورایی مراسم حج و همچنین حرمین شریفین تاکید کرد و همچنین گفت: علمای اسلام اجماع کنند که آن اماکن زیرنظر وهابیت متعصب و همچنین تکفیری خارج می شود و همچنین تحت مدیریت شورای علمای جهان اسلام قرار گیرد.

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا در قم، آن مرجع تقلید در ابتدای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم نمازجمعه، ایام حجّ و همچنین ماه تبریک و مبارک رمضان را سه فرصت عمده تبلیغی در اسلام برشمرد و همچنین اظهار کرد: در کنار آن سه فرصت، فرصتهای غیره ای همچون ایام عاشورا، فاطمیه، غدیر و همچنین آخر ماه صفر هم پیدا شده می باشد.

او با گفتن آنکه قدر مسلم آنکه دنیا رو به فساد پیش می رود و همچنین آن قابل نادیده گرفتن نیست، آمار فساد روز به روز بالاتر می رود، گفت: در آن شرایط، بعضی حالت انفعالی به خود می گیرند و همچنین تمام مسئولیت را از روی دوش خود بر می دارند ولی باید توجه داشت بعضی بالعکس می نامند هرچه فساد اکثرا و بیشتر می شود تلاش اکثرا و بیشتر بایستی و حتما کرد لذا از فرصت ماه رمضان جهت هدایت شهروندان و مردم شهر بایستی و حتما بهره بری و استفاده کرد.

آیت الله مکارم شیرازی با گفتن آنکه اسلام طرفدار احیای مادّی و همچنین معنوی می باشد خطاب به طلّاب و همچنین مبلغان گفتن کرد: سعی کنید تلاش و همچنین کوشش خود را به ویژه نسبت به نسل جوون اکثرا و بیشتر کنید زیرا و به درستی که هم اکثرا و بیشتر در معرض خطر خواهند بود و همچنین هم به آسانی به راه می آیند.

توصیه های حضرت آیت الله مکارم شیرازی به مبلغان

او افزود: شهروندان و مردم شهر را بایستی و حتما به قرآن آشنا کنید و همچنین به آنها بگوئیم که قرآن در ماه رمضان آشنا شده می باشد و همچنین دلیل آن هم آن می باشد که دلها اکثرا و بیشتر آمادگی پذیرش واقعیت و حقیقت و همچنین انوار الهی را دارند و همچنین لذا بهترین فرصت جهت بهره بری و استفاده از آیات قرآن جهت نزدیکی شهروندان و مردم شهر به قرآن کریم می باشد.

آن مرجع تقلید بر دعوت شهروندان و مردم شهر به وحدت و همچنین اتحاد در ماه رمضان با استناد به آیات قرآن کریم تاکید کرد و همچنین گفت: در آیات قرآن کریم اختلاف ناشی از بی عقلی شمرده شده می باشد و همچنین بنابراین بایستی و حتما شهروندان و مردم شهر را به وحدت اکثرا و بیشتر دعوت کرد.

او در عین حال ابراز داشت: مبلغان وارد ماجراهای اختلاف برانگیز سیاسی نشوند زیرا و به درستی که وحدت تغییر پیدا کردن به اختلاف اکثرا و بیشتر می می شود و همچنین سعی کنید اکثرا و بیشتر مسائل اعتقادی و همچنین اخلاقی را مطرح کنید گرچه شهروندان و مردم شهر را بایستی و حتما از خطرات دشمن آگاه کرد ولی باید توجه داشت آن به معنای آن نیست که کنار یک جریان سیاسی بغلطند که آن به مصلحت نیست. نسبت به اصول انقلاب و همچنین نظام و همچنین اسلام بایستی و حتما همه را تقویت کرد و همچنین آن غیر از مسائل جناحی می باشد.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: بایستی و حتما به شهروندان و مردم شهر فهماند ماه رمضان تنها ماه روزه نیست بلکه ماه معرفت و همچنین آشنایی اکثرا و بیشتر به خداشناسی و همچنین توحید و همچنین ماه نیکوکاری می باشد و همچنین به سراغ بیماران و همچنین اقشار ضعیف جامعه بروند و همچنین زندانیان بی گناه را آزاد کرده و همچنین مراقب یتیمان باشند.

او، ماه رمضان را ماه زدودن کینه ها از دلها دانست و همچنین افزود: غالبا اختلافات در مسائل جزئی سر می زند و همچنین در مسائل کلی نیست لذا بایستی و حتما جوانان را به ازدواج و همچنین ساده زیستی و همچنین ساده گرفتن در مراسم عروسی و همچنین جهیزیه تشویق کنید.

استاد حوزه علمیه قم ابراز امیدواری کرد: صدا و همچنین سیما و همچنین رسانه ها بایستی و حتما در آن باره کمک کنند زیرا و به درستی که نقش موثری در اصلاح و همچنین افساد شهروندان و مردم شهر دارند تا انشاء الله موجی از اصلاح مفاسد فرهنگی و اجتماعی و همچنین اقتصادی ساخته یا ایجاد می شود.

آن مرجع تقلید به مساله ممنوعیت حج امسال اشاره کرد و همچنین افزود: هنگام و زمانی که مسئولان حج دیدند عربستان سعودی با بهانه های متنوع و گوناگون و مختلف مسائل خلاف عزت را تامین کنند، نپذیرفتند. آل سعود می خواهند انتقام شکستهای یمن و همچنین سوریه و همچنین عراق را بگیرند و همچنین بنابراین حج را سیاسی کردند درحالیکه حج برکنار از مسائل سیاسی می باشد.

او با گفتن آنکه خداوند در قرآن کریم حج و همچنین کعبه را متعلق به همه مسلمانان می داند، در عین حال لغو حج تمتّع سال شمسی ۹۵ را نوعی مصلحت حجاج ایرانی دانست و همچنین تصریح کرد: من آن را مصلحت می دانم زیرا و به درستی که امام و پیشوا جمعه مدینه و همچنین مکه در خطابه های جمعه خود به قدری علیه شیعه تبلیغ کردند که شهروندان و مردم شهر و همچنین جوانان عربستانی تحریک شدند و همچنین لذا بر فرض رفتن شهروندان و مردم شهر به حج، خطر جانی اینها را تهدید می کرد.

آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: برنامه جذاب و جالب و خوب صحیح آن می باشد که حرمین شریفین زیرنظر جمعی از علمای تمام کشورهای اسلامی اداره می شود و همچنین ملک آل سعود نباشد.

او خاطرنشان کرد: علمای اسلام بایستی و حتما اجماع کنند که آن اماکن از سیطره وهابیت متعصب و همچنین تکفیری خارج می شود و همچنین تحت مدیریت شورای علمای جهان اسلام قرار گیرد.

آن مرجع تقلید با تاکید بر تکرار مساله اداره شورایی حج و همچنین حرمین شریفین گفت: شاید در ابتدای کار آن مساله امری محال به نظر برسد ولی باید توجه داشت روزی فرا خواهد رسید که اینها عقب نشینی کرده و همچنین یک نماینده جهت عضویت در شورا معرفی کنند منظور آن می باشد که مدیریت حج، شکل تیم خاص پیدا نکند.

او افزود: قربانی شدن حجاج تنها مرتبط به سال شمسی قبل نبود بلکه در سالهای قبل از آن هم هم آتش سوزی در منا را داشتیم؛ اصلا عاقلانه می باشد در اطراف مسجد الحرام آن همه برج ساخته می شود؟ بایستی و حتما آن برجها تخریب می شود.

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

حضرت آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: حرمین شریفین زیرنظر جمعی از علمای تمام کشورهای اسلامی اداره می شود/ توصیه های تبلیغی ماه تبریک و مبارک رمضان در تاریخ ۱ June 2016 | 10:44 am نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان