حضرت آیت الله سبحانی: شهروندان و مردم شهر مقصر اصلی پنهان بودن حضرت مهدی از دیده ها خواهند بود

آیت الله سبحانی حضرت آیت الله سبحانی: شهروندان و مردم شهر مقصر اصلی پنهان بودن حضرت مهدی از دیده ها خواهند بود

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- حضرت آیت الله العظمی جعفر سبحانی با گفتن آنکه ظهور نیازمند شرایط و همچنین ساخته یا ایجاد آمادگی در جامعه می باشد، گفت: مقصر اصلی پنهان بودن حضرت مهدی(عج) از دیده‌ها خود شهروندان و مردم شهر خواهند بود زیرا آن هم‌ها ۱۱ حجتی که در زمین بودند را به شهادت رساندند.

به نقل از شفقنا، آن مرجع تقلید روز یکشنبه در مراسم نیمه شعبان در جمع نمازگزاران مسجد جمکران ضمن تأکید بر آنکه انتظار فرج بهترین اعمال می باشد، بر گسترش آموزه انتظار در جامعه تأکید کرد.

او امید را موجب حرکت در جامعه دانست و همچنین بر آن موضوع تأکید کرد که بایستی و حتما شهروندان و مردم شهر را نسبت به بعدی امیدوار کرد.

آیت الله سبحانی در ادامه نخبگان جامعه را خطاب قرار داد و همچنین به آنها تأکید کرد که در گسترش امید در جامعه تلاش کنند تا در سایه ساخته یا ایجاد امید یاس از جامعه برچیده می شود.

او در ادامه با اشاره به ظلم و همچنین فسادی که در جهان وجود دارد بر مأیوس شدن شهروندان و مردم شهر جهان از نهاد‌های بین‌المللی اشاره و همچنین بر آن مطلب تأکید کرد که جهان در برهه ای قرار گرفته که رژیم غاصب صهیونیستی را صلح طلب و همچنین گروه و حزب الله لبنان را که از آب و همچنین خاک خود دفاع می‌کند تروریست می‌خواند.

آن مرجع تقلید گفت: شهروندان و مردم شهر جهان بر آن باور خواهند بود که نهاد‌های بین‌المللی نمی‌توانند گره‌ای از معظلات و مسائل و مشکلات آن هم‌ها را باز کنند بنابراین همه آن هم‌ها منتظر یک منجی جهت نجاتشان از ظلم و همچنین جور خواهند بود.

او همچنین بر آشنایی فرزندان با آموزه‌های مهدوی تأکید و همچنین بر آن مطلب نیز تصریح کرد که بایستی و حتما فرزندان را با زندگی و همچنین اقدامات امام و پیشوا عصر(عج) آشنا کرد تا باره انتظار در آن هم‌ها ساخته یا ایجاد می شود.

آیت الله سبحانی با گفتن آن مطلب که ظهور نیازمند شرایط و همچنین ساخته یا ایجاد آمادگی در جامعه می باشد، بر آن موضوع نیز اشاره داشت که در نهج البلاغه آمده می باشد که زمین هیچ‌گاه از حجت خالی نیست.

او در آن باره ادامه داد: حجت گاهی امام و پیشوا حسن و همچنین امام و پیشوا حسین(ع) و همچنین ائمه خواهند بود که ظاهر و همچنین آشکارند و همچنین گاهی نیز مانند امام و پیشوا عصر گرچه در غیبت خواهند بود ولی باید توجه داشت آن هم اقدامات ائمه را انجام می‌دهد.

آن استاد حوزه، مقصر اصلی پنهان بودن حضرت مهدی(عج) از دیده‌ها را خود شهروندان و مردم شهر توصیف کرد و همچنین افزود: آن ندیدن امام و پیشوا و همچنین حجت تقصیر شهروندان و مردم شهر می باشد زیرا آن هم‌ها ۱۱ حجتی که در زمین بودند را به شهادت رساندند.

او ادامه داد: همین شرایط باعث شد تا امام و پیشوا زمان(عج) از دیده‌ها غایب باشد تا عقل‌ها کامل و همچنین شرایط جامعه جهت استقبال از ایشان فراهم می شود.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم در پایان بار دیگر بر لزوم آشنایی جوانان و همچنین کودکان با آموزه‌های مهدوی تأکید و همچنین از شهروندان و مردم شهر خواست تا جهت رفع بلا از امام و پیشوا عصر(عج) صدقه بدهند.

منبع: مهر

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

حضرت آیت الله سبحانی: شهروندان و مردم شهر مقصر اصلی پنهان بودن حضرت مهدی از دیده ها خواهند بود در تاریخ ۲۲ May 2016 | 6:47 pm نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان