حضرت آیت الله جوادی آملی: جامعه را ماه رمضان اداره می کند

آیت الله جوادی آملی1 حضرت آیت الله جوادی آملی: جامعه را ماه رمضان اداره می کند

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی گفت: جامعه را همین ماه رمضان اداره می کند، آنهایی که از راه حرام انباشته کرده اند، فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن  کردند مردن و مرگ پایان کار می باشد، ولی اساس کار آن می باشد که مردن را پوسیدن ندانیم.

به نقل از شفقنا، آن مرجع تقلید در درس اخلاق هفتگی خود که در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء برگزار شد، اظهار داشت: آن هم‌ها که اهل سیر و همچنین سلوک‌اند سال شمسی عبادی و همچنین اخلاقی‌شان را از اول ماه تبریک و مبارک رمضان شروع می‌کنند و همچنین ماه شعبان, آخر سال شمسی آن هم‌هاست و همچنین تمام سعی و همچنین کوشش آن هم‌ها آن می باشد که در آخر سال شمسی همه حقوق الهی را از عهده خود خارج کنند که با یک احرام پاک وارد ماه تبریک و مبارک رمضان بشوند.

او ادامه داد: در بعضی از تعبیرات دینی آمده که صراط مستقیمی که ما مأموریم آن هم را طی کنیم هم باریک‌تر از موست, هم تیزتر از شمشیر؛ آن حرف بدین معنا می باشد که معرفت به صراط از شناخت و همچنین دیدن موی باریک، دشوار تر و همچنین عمل به آن هم از رفتن روی شمشیر تیز، دشوار تر می باشد.

آیت الله جوادی آملی افزود: در صورتی که صراط, باریک‌تر از موست چگونه و چطوری جهت بعضی میدان وسیع می باشد و همچنین در صورتی که رفتن آن کار از لبه شمشیر تیز دشوارتر می باشد چرا فرمود: ﴿لَقَدْ یَسَّرْنَا الْقُرْآن همَ﴾ آن دین, سهل می باشد؟ آن سؤال همراه با بعضی از سؤال‌های دیگر یکجا طرح می‌می شود و همچنین یکجا جواب داده می‌می شود, پس صراط از نظر معرفت‌شناسی باریک‌تر از موست و همچنین از نظر عمل, دشوارتر از رفتن روی لبه تیز شمشیر.

او گفتن داشت: در مسائل معنوی بر خلاف مسائل مادی اینگونه می باشد که می می شود از یک طرف دوری باشد و همچنین از طرف دیگر نزدیکی، و همچنین لذا ما در صورتی که ارتباط و رابطه بین خود و همچنین خداوند تبارک و تعالی را بررسی کردن کنیم می بینیم آنها که الهی نمی اندیشند از خداوند تبارک و تعالی دورترند ولی باید توجه داشت خداوند تبارک و تعالی به آنها نزدیک می باشد.

آن مرجع تقلید با گفتن آنکه درک دین کار آسانی نیست، گفت:  آن صراط مستقیم, درک دین، کار آسانی نیست آن هم ظرایف دین کار آسانی نیست از مو باریک‌تر و همچنین عمل به آن هم هم خیلی سخت می باشد آنکه عمل به دین جهت بعضی ها سخت و همچنین جهت بعضی آسان می باشد جهت آن می باشد که مثلا هنگام و زمانی که ماه رمضان فرا می رسد آنهایی که بدنی فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می کنند غصه دار می شوند که من آب می خواهم، نان می خواهم ولی آنهایی که الهی می اندیشند، اصلا منتظرند ماه رمضان شروع می شود و همچنین حتی  در شوق دیدار آن هم شادند و همچنین مشتاق حضور ماه رمضان خواهند بود.

او عنوان کرد: انسان روح و همچنین بدن دارد، اساس روح می باشد نه بدن. در صورتی که روح ملکوتی اندیشید درد را احساس نمی کند، بدن او آب نمی خواهد نه آنکه آب بخواهد و همچنین تحمل کند، زیرا و به درستی که در صورتی که انسان در حال نشاط کاری ار انجام دهد، مریض نمی می شود.

آیت الله جوادی آملی گفتن داشت: در صورتی که روح، شوق به لقاء الهی داشته باشد شاد و همچنین با نشاط می باشد و همچنین به ندای حق لبیک می گوید، هنگام و زمانی که صدای حبیب را می شنود که ﴿یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا﴾ تمام خستگی هایش رفع می می شود و همچنین سر از پا نمی شناسد، زیرا و به درستی که صدای محبوب می باشد.

او ادامه داد: در صورتی که انسان در دنیا روحانی زندگی کند با اهل بیت(ع) باشد و همچنین در مسیر آنها حرکت کند، ۵۰ هزار سال شمسی قیامت جهت او به تعبیر پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله(ص) به مقدار و اندازه نماز ۴ رکعتی یعنی ۱۰ دقیقه زمان می برد و همچنین دین داری جهت او آسان و همچنین عبور از صراط برایش وسیع می می شود.

آن مرجع تقلید افزود:  ولی درد ما آن می باشد که توجه به بدن داریم، بایستی و حتما بدانیم شکم و همچنین توجه به بدن مشکل را حل نخواهد کرد و همچنین بایستی و حتما جهت روحانی شدن، بدن و همچنین شکم را رها کرد، ولی در حال حاضر به آن درد گرفتاریم. خداوند ماه رمضان را قرار داده تا دردها و همچنین بیماریهایی که اکثرا جهت همین محدوده شکم می باشد از بین برود.

او گفتن کرد: ماه رمضان شهرستان الله می باشد و همچنین همه به میهانی دعوت شده ایم و همچنین آن «صوموا تصحوا» هم همین می باشد، آن ماه جهت آن می باشد که انسان با روزه داری سالم بماند و همچنین از مریضی دور باشد.

آیت الله جوادی آملی اظهار داشت: جامعه را همین ماه رمضان اداره می کند، آنهایی که از راه حرام انباشته کرده اند، فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن  کردند مردن و مرگ پایان کار می باشد، ولی اساس کار آن می باشد که مردن را پوسیدن ندانیم بلکه مردن و مرگ را از پوست به درآمدن بدانیم ، مردن و مرگ آخر خط نیست.

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

حضرت آیت الله جوادی آملی: جامعه را ماه رمضان اداره می کند در تاریخ ۲۸ May 2016 | 10:23 am نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان