توهین بی‌سابقۀ مفتی سعودی به ایرانیان

توهین بی‌سابقۀ مفتی سعودی به ایرانیان

|توهین بی‌سابقۀ مفتی سعودی به ایرانیان از مسیح داراب|

صدای شیعه به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم: "عبدالعزیز بن عبدالله آل‌الشیخ" مفتی کل عربستان که ریاست هیئت علمای ارشد سعودی و همچنین ریاست کمیته دائمی مطالعات علمی و همچنین فتوا در آن کشور می باشد، مسؤولیت حوادث حج طی دهه‌های اخیر را به گردن ایرانی‌ها انداخت و همچنین مدعی شد: "نظام ایران از ۳۰ سال شمسی قبل تعامل بدی با حج دارد."
او همچنین در مصاحبه تلفنی با روزنامه سعودی "عکاظ" در اقدامی بی سابقه با توهین آشکار به ایرانیان گفت: "آنان نجس و همچنین دشمنان بیت الله الحرام و همچنین پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله خداوند تبارک و تعالی صل الله علیه و همچنین سلم خواهند بود."
درحالیکه مسؤولان سعودی با مانع تراشی و همچنین خودداری از تن دادن به شروط ایران مانع حضور حجاج ایرانی در مراسم حج امسال شده اند، آن مفتی وهابی سعودی مدعی شد: آنان ادعا می کنند که از شرکت در حج منع شده‌اند، درحالیکه دروغ می‌گویند، حکومت (سعودی) مانع حج آنها نشده، و همچنین درحال نمایش آن مراسم می باشد".
مفتی کل عربستان سعودی بعد از فاجعه منا و همچنین شهادت هزاران فرد یا شخص از حجاج، مدعی شده بود که مسؤولان سعودی در آن هم حادثه بی تقصیر خواهند بود.
ادعاهای جدید مفتی کل عربستان درحالی می باشد که، فتواها و همچنین اظهارات قبلی او همچنین درزمینه‌های متنوع و گوناگون و مختلف همواره با اعتراض علما مواجه شده، و همچنین در اکثرا و بیشتر موارد نیز به سوژه‌ای جهت تمسخر در رسانه‌ها و همچنین شبکه‌های فرهنگی و اجتماعی تغییر پیدا کردن شده می باشد.
در یکی از آن موارد، اظهارات او همچنین علیه انقلابها در کشورهای عربی، با انتقادهای شدیدی همراه شد به صورتیکه عضو دبیرخانه کل مجمع عربی اسلامی جهت حمایت از مقاومت تأکید کرد، فتوای مفتی سعودی در مورد انقلابهای عربی در هیچ شرایطی با رویکرد اسلام همخوانی ندارد.
آل الشیخ همچنین بارها به صورت علنی اعلام کرده می باشد که جشن میلاد پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله (ص) را حرام و همچنین بدعت می داند.
مفتی وهابی عربستان، چند سال شمسی قبل هم در یک برنامه جذاب و جالب و خوب زنده تصویری و تلویزیونی، شیعیان را "غیر مسلمان" نامید و همچنین کمک به شیعیان را حتی در راه مبارزه با رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی، ناروا دانست.
آل الشیخ هیچگاه در سخنرانیهایش مواضع افراطی و همچنین نژادپرستانه و همچنین تکفیری خود را پنهان نمی کند، به صورتیکه یک بار به صورت علنی اعلام کرده بود: "امت اسلامی بایستی و حتما با تشیع که عقیده مسلمانان را هدف قرار داده، مقابله کند".

انتهای پیام

توهین بی‌سابقۀ مفتی سعودی به ایرانیان در تاریخ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان