بحران بیماری های روحی و همچنین جسمی در ایران به دلیل نداشتن کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل مناسب

بحران بیماری های روحی و همچنین جسمی در ایران به دلیل نداشتن کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل مناسب

|بحران بیماری های روحی و همچنین جسمی در ایران به دلیل نداشتن کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل مناسب از مسیح داراب|

صدای شیعه: اشتغال در ایران چند سالی می باشد که به معضلی پهناور و بزرگ جهت نسل جوون و همچنین به خصوص قشر تحصیلکرده بدل شده می باشد. درواقع یا کار نیست و همچنین جوانان بیکارند، یا کار مرتبط با رشته تحصیلی و همچنین تخصص آنها وجود ندارد و همچنین جویندگان کار مجبورند به محض پیدا کردن هر کاری آن هم را بقاپند و همچنین به علایق و همچنین تخصص خود توجه نکنند. به همین علت می باشد که آن روزها رضایت  شغلی در اشخاص خیلی زیاد کم شده می باشد و همچنین نارضایتی از کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل نیز پس نتیجه آن می شود که ای جز کاهش بهره وری و همچنین کار مفید نخواهد داشت.به به گفته راه نو، از سوی دیگر،‌آنکه اشخاص بخواهند به دنبال کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل مورد علاقه خود باشند و همچنین در آن هم مسیر گام بردارند مرتبط به زمانی می می شود که باره های دنبال کردن علایق نیز در بازار کار فراهم باشد ولی باید توجه داشت در شرایطی که صدها هزار جوون تحصیل کرده در رشته های متنوع و گوناگون و مختلف بیکار مانده و همچنین جذب شغلی بسیاری رشته ها نیز اشباع شده و همچنین استخدام جدیدی صورت نمی گیرد، دیگر مباحث مرتبط به دنبال کردن علایق و همچنین توانمندی ها رنگ می بازد.

بند «پ» عامل فساد شغلی

در آن میان، با رایج شدن بند «پ» جهت کاریابی که آن هم پارتی بازی خودمان می باشد، باره های فساد شغلی ساخته یا ایجاد می می شود چرا که از قدیم الایم گفته اند که سلام گرگ بی طمع نیست و همچنین خیلی زیاد افرادی خواهند بود که در ازای کاری که می کنند توقعات جانبی دارند و همچنین می خواهند کارشان راه بیافتد. البته آقازاده بودن و همچنین داشتن پدری قدرتمند جهت کسب کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل نیز هرچند کمتر عامل فساد می باشد ولی باید توجه داشت در هر حال باعث بیکاری جوانان شایسته شده و همچنین باره های فساد فرهنگی و اجتماعی و همچنین اخلاقی را که ریشه در فقر دارند باز می کند.

در ایران تحقیقات رسمی که بتوان آن هم را مبنای آماری مقدار و اندازه و میزان رضایت شغلی حدود ۲۲ میلیون شاغل دانست وجود ندارد ولی باید توجه داشت بعضی کارهای تحقیقاتی نشان می دهد که تنها ۳۵ قسمت و بخش از کل بازار کار ایران فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می کنند کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل خوبی دارند و همچنین از انجام آن هم لذت می برند و همچنین مابقی ۶۵ قسمت و بخش چنین تصوری نداشته و همچنین انجام آن هم کار را از سر اجبار و همچنین کسب روزی می دانند.

کار از سر ناچاری باعث فرسودگی روح و همچنین جان  قوه کار می می شود و همچنین خیلی زودتر از آنچه بایستی و حتما قوه کار را فرسوده و همچنین از کار افتاده می نماید. ولی باید توجه داشت عدم رضایت شغلی تنها عامل فرسایش روح و همچنین جان شاغلان ایرانی نیست.

چند شغله ها در روزهای بیکاری بسیاری از جوانان

آن روزها دخل و همچنین خرج ها با هم نمی خوانند و همچنین کار به جایی رسیده می باشد که در روزهای بیکاری بسیاری از شهروندان و مردم شهر، نان آور خانواده مجبور می می شود کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل دوم و همچنین حتی سوم داشته باشد و همچنین آن در حالی می باشد که زنان و همچنین مادران خانواده نیز بیرون از منزل مشغول به کارند!در واقع می قدرت گفت آن جمله که قدیم‌ها یک فرد یا شخص کار می‌کرد و همچنین ۱۰ فرد یا شخص بر سر سفره‌اش نان می‌خوردند،‌بی معنا شده و همچنین  امروز ۱۰ فرد یا شخص در یک منزل و خانه کار می‌کنند و همچنین باز هم هشتشان گرو نه‌شان می باشد.

به آن ترتیب می باشد که با وجود آنکه آمار ها از بیکاری جوانان و همچنین بحرانی شدن نرخ بیکاری می نامند و همچنین بسیاری از بررسی ها نیز حکایت از عدم رضایت شغلی قوه کار حکایت دارند، با آن حال بسیاری از افرادی که توانسته اند جهت خود شغلی دست و همچنین پا کنند نیز به اصلاح معروف در دخل و همچنین خرجشان مانده اند و همچنین مجبورند بعضا کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل دوم یا حتی کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل سوم داشته باشند و همچنین  چند شغلگی را در جامعه باب کنند.چندشغلگی که می تواند از انسان ها ماشین متحرکی بسازد که روح ندارند و همچنین تنها غذا می خورند، می خوابند و همچنین کار می کنند.

امروز عنوان می‌می شود بین ۴٫۷ تا ۷٫۱ میلیون فرد یا شخص در ایران دوشغله و همچنین یا سه شغله خواهند بود و همچنین ۵٫۲ میلیون فرد یا شخص نیز می‌گویند در جستجوی آن هم خواهند بود.

بی تردید، فردی که به جای ۸ ساعت کار معمول در روز ۱۶ تا ۱۸ ساعت کار می کند،‌راندمان کاری پایین تری خواهد داشت و همچنین از لحاظ بدنی و همچنین روحی نیز فرسوده خواهد شد و همچنین بایستی و حتما جهت آن مساله هر چه سریع تر چاره ای اندیشیده می شود چرا که سرپرست خانوار آدم آهنی نیست که از او به عنوان ماشین پولسازی بهره بری و استفاده می شود. او به تدریج به فرسایش روحی و همچنین جسمی دچار خواهد شد ضمن آنکه بی تردید راندمان کار مفید در کشور پایین خواهد آمد.

منبع:راه نو

انتهای پیام

بحران بیماری های روحی و همچنین جسمی در ایران به دلیل نداشتن کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل مناسب در تاریخ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان